Kauss Supplement Günlüğü

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve Kauss tarafından 15 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Tek aradığın bcaa ise ben olimpin toz bcaasından ben memnunum ayrıca weider mega forte aminoasit açısından xtend vs.nin çok üstünde bir ürün deneyebilirsin keza kaussun dediği yine amino mega shot . Yetecek ve de artacaktır.

2. bugra1

bugra1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Diğer konuda belirttiğim gibi içinde katkı maddesi olmayan bcaa arıyorum . Bunlarda var mıdır ?

3. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    K

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    e129 dediğin katkı maddesi hakkında markalar supplement facts'ta var yada yok diye belirtmiyor. Onun için %100 şunda yok yada var diyemeyiz. Ve açıkcası bu konuda şunda yok diyerek seni yönlendirmek istemem. Ama şunu söyleyebilirim Almanya menşaili ürünleri tercih edebilirsin. Bildiğim kadarıyla e129 katkı maddesi bu ülkede yasak. Bir kaç ülkede daha yasak ama Almanya supplement üretiminde daha önde.

bugra1 bunu beğendi.
  5. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Bu konuda bir bilgim yok benim kauss biliyor olabilir.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Mart 2015 ---
    Öncelikle tecrübelerini üşenmeden ayrıntılarıyla ben ve forumdaşlarla paylaştığın için teşekkür ederim. Dediğin gibi bu pre workout mevzusu sıkıntılı bir mevzu ve ben pre wokout suppımı bulamadım hiçbiri yeterince tatmin etmedi 3 tane önem verdiğim supp çeşidinden biridir pre workoutlar ancak nasip önerini dinleyerek shotgunı deneyeceğim neden bu bu kadar pahalı diye düşünüyordum:D Bundan başka sanırım genriseı duydun ve sanıyorum mali bir sıkıntın yok ancak zaten yüklü bir supp kürün var genrise cebini rahatlatabilir ben de guardbody hocanın mesajlarından yola çıkarak kullanmıştım inkospor weider multipower on gibi markaları kullanmış biri olarak beni tat haricinde tatmin etti iyi markaların uyduruk kampanyalı ürünlerine yönelmek yerine tercih edebilirsin bir bak istersen kauss.

Son düzenleme: 24 Mart 2015
    Kauss ve bugra1 bunu beğendi.
  6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar Nox gitgide azalmaya başladı. Yani kutuda ki gramaj bakımından. Açıkcası nox kullanmayı düşünmüyordum. Cuts'a başlamayı düşünüyordum. Yıllardır kullanmadığım bir markanın ürününü hocam önerdi. Hardline Nox5 hani emin ol düşündüğünden iyi çıkacak dedi. Hani belki denemek için alabilirim ama bu konuda karar vermedim.

Animal ürünümde gitgide azalmaya başladı. Yurtdışından getirtebilirsem yine alacağım olmadı yerine Bcaa ağırlıklı bir ürün bakmaya başlayacağım.

7. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Ben de duymuştum noxx5in methini ama beta alanin kreatin kafein filan yok sanırsam içinde arjinin ağırlıklı bir pre-workout. Universaldan beta alanin alıp universal kreatin beta alanın hydroxycut (yazdan kalma bir işe yaramıyor pre workoutlara support niyetine alıyorum içindeki kafein ve l karnitin sebepli yni senin kombinende şart değil bence kahve de içebilirsin) hardline noxx5 kombinesi yapmayı düşünüyorum ben de pre workout olarak elimdeki c4 bitince sen de bu şekilde deneyebilirsin Kauss. Gönül isterdi ki kre alkalyn ve yohimbemiz olsun ama işte olmayınca kimyager gibi...:D
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Mart 2015 ---
    Bir citrullin malate eksik kalıyor bu kombinede.

8. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    BamBam16 valla içeriğe o mesajı yazdıktan sonra baktımda cidden çok zayıf ne bileyim. Etki edeceğini pek sanmıyorum. Ayrıca sen maşallah işe ciddi ciddi kimyaya vurmuşsun :)

Yohimbe konusunda açıkcası korkak davranıyorum ben. Hatta sırf bu sebepten kullanmadığım ürün mevcut. Daha öncede yazdıydım BPI Stim-Elite var cuts yerine ona başlayacaktım içeriğinde yohimbe olduğundan vazgeçtim. Cuts kullanırken nox kullanamyacağım zaten. Kalp konusunda zamanında bazı sıkıntılar yaşamışlığım var. Onun için yüklenmiyorum. Yine günlükte yazmıştım galiba Muscletech Anarchy'i konusunda. Bir arkadaşım istememe rağmen gelirken getirmiş. Ürün kapalı şekilde duruyor. Onun içinde yohimbe mevcut. O da kaldı bir köşede :D Ama adamların hakkını vereyim ambalajı o kadar can canlı ki '' beni kullan beni kullan '' diyor :D

9. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Korkaklık değil en temel hedefimiz sağlık olmalı zaten sen doğrusunu yapıyorsun ama şöyle söyleyeyim salondaki hocam ab vatandaşı gidince getiriyor bana da jest olsun diye veriyor arada misal en son bacak antrenmanımda vermişti yohimbe vücut ısım o kadar yükseldi öyle bir antrenman çıkardım ki bugün bacak gününden 2 sonraki gün ve hala kalçam bacağım inanılmaz ağrıyor yürüyebilecek seviyede değilim desem yeridir:D bu sebepten müptelası oldum ben:D sıkıntı olmayacaksa kullanmanı tavsiye ederim. Kullanmayacaksan alıcı bulunur yahu üzülme:D

10. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar, 23 Martta en son bel ölçümü yaptırmıştım. Bu 2 haftada cidden çok kötü bir beslenme planı izledim. Daha doğrusu plan milan da yoktu. Moralim filan bozuktu en son sonuçtan daha önceden yazmıştım. Son 2 gündür ise sıkı bir beslenme programına döndüm. Bu 2 haftada bir şişkinlik söz konusuydu onları da atmış bulunuyorum. Bugün bel ölçüsünde ise 2 cm incelmişim. Bu kadar kötü bir beslenmeden sonra bence oldukça iyi bir rakam. Yağ ölçümü filan ise yaptırmadım. Bu aralar yaptırmayı da düşünmüyorum.

İdman sırasında BPI Blox kullanmaya başladım. Daha önceden de kullanacağımı söylemiştim sanırım. Elimde ki bu ürünlerin bitmesini istiyorum. Bugün antrenmandan sonra cycling dersine girdim toplamda 1452 kcal yakmış bulunuyorum. Antrenmandan önce nox yerine duble espresso içiyorum iki gündür. Supplementlerde bir değişiklik olursa sizlere haber vereceğim

11. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar bu hafta sadece 1 kere idman yapabildim. Bugünde trafik yüzüne idmana giremedim ama cycling ve crunch derslerine girdim. Yarın sabah telafi edeceğiz hocayla. Elimde ki Animal azalmaya başladığını söylemiştim. Yerine ürün bakıyorum aklımda ki ürünler;

Animal Nitro
    BPI Best Bcaa
    BSN Amino X
    Weider Amino Drink Powder

arasında kararsızım. İlerleyen günlerde belli olur. Eğer sizinde şunu dene dediğiniz bir ürün varsa yada yukarıdakilerden hangisini kullanmamı önerirseniz, fikirlerinizi değerlendirir ve teşekkür ederim.

Son olarak Nutrend Bcaa 100 tablet ürünü de alacağım. Off günlerde kullanmak için düşünüyorum.

12. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar spora devam ediyorum. Yalnız supplement kullanımında azaltıma gittim. Şuan sadece whey protein, bcaa ve casein proteini kullanıyorum. Total body idmanlarına devam ediyorum. Son 5 total body idmanım kaldı ondan sonra bölgesele geçeceğim. Yağ oranımı filan ölçtürmedim fakat düştüğü belli. Ayrıca bir hocadan aldığım diet programımı uyguluyorum Cuma günü ona başladım Pazartesi idman öncesi tartıda 2.3 kg verdiğimi gördüm. Daha önceden belirttiğim gibi kilo önemli değildi yağ oranına bakıyorduk yüzdelik hala da öyle. Bu son 5 antrenman sonrasında yine bir yağ oranı ölçümü yaptıracağım. Fakat diet programımı yazan hocam 2.7 kg daha verdiğim zaman bana haber ver dedi yeni bir diet programı yazacak. 1800 kcal civarı şuan uyguladığım beslenme programı.

13. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    o kadar supplementten sonra hayatta kaldıgını görmek güzel kardeşim :)

14. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Supplementler hormonlar değil ki, yine de teşekkür ederim :)

Dünkü tartıda 0.9 gr. daha gittiğini gördüm. Hiç fena gitmiyor diyet şimdilik

15. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Seninde bu kafayla hayatta kalman mucize

Kauss bunu beğendi.
  16. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    tabikide hormon degil hormon diyende olmadı zaten :) acaba karaciger enzimlerine baktırdın mı ?

17. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Baktırıyorum sık sık değerler normal. Bir kolestrol fazla çıkıyor. O da et tüketiminden dolayı, onu da kısmaya çalışıyorum :) Orada ki hormon lafım da yani zarar bakımından söylemiştim. Şuan supplementleri kısma sebebimde tamamen dietten kaynaklanıyor. Kafamda ki kiloya indiğim zaman tekrar desteklere geri döneceğim :)

18. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    hmm teşekkürler aklımda bir soru daha var bu süre boyunca ne kadar saf kas kütlesi kazandın acaba hiç ölçüö yaptırdın mı ?

19. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Salonda yağ oranımı Mart ayına kadar en fazla 6 haftada bir ölçtürdüm. Mart ayında moralim bozulduğundan bırakmıştım. En son geçen gün yaptım. Supplementleri kullanırken, yağsız kas kütlemde artış meydana gelmişti. Şuan sadece kilo vermek istediğimden yağ veya kas umursamıyorum. 23 Ocak ölçümümde %1.2 yağ oranım artarken 2 kg saf kas kütlesi arttırmışım. Şimdi mesajlara baktımda. Ki bu süreçte bölgesel çalıştıydım. Normalde total body yaptığım için ağırlık idmanı yapmıyorum. Total bodyde ise incelirken en fazla kollardan 2-2.5 cm civarı aldığımı biliyorum

firewing bunu beğendi.
  20. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Herkese merhaba,

Konuyu açalı baya olmuş, bir nostalji yapayım dedim. Uzun bir süreden sonra Mart ayı içi için bir kombinasyon planlıyorum. Şuanda da kullandığım ürünler var ama tamamen ihtiyaca yönelik.

Whey olarak; her zaman ki gibi Muscletech Nitro Tech’ e yer vereceğim. Kullanım şekli olarak; sabah uyanır uyanmaz ve antrenman sonrası olacak.

Günde 2 idman olacak. 07-08.00 arası ve akşam idmanı olarak bir planlama yapıyorum. Hatta bu hafta bunun denemelerine başladım. Akşamki idman küçük kas grupları, core ve her ne kadar sevmesemde cardio üzerine olacak. Belki grup derslerinden cyclinge girebilirim. Daha önceleri idman + cycling ve abs olarak idmanda ortalama 1700-1900 kcal yakıyordum. Tabi o dönem total body çalışıyordum.

Yağ yakıcı olarak şuan Grenade Thermo Detanator mu yoksa Hydroxycut mu eklesem, git gellerim mevcut. Şuan Grenade kullanıyorum ve günde 1 tablet alıyorum. Porsiyonunu bile düzgün kullanmıyorum ama bu süre zarfında %7 lik bir yağ oranı düşüşüm var. Cardio yapmadığımı da belirteyim. Haftasonu ölçüm yapıp bir değişiklik olmuş mu kontrol edeceğim. Yurtdışı yorumlarında evlution’u öneriyorlar fakat bu seçimde Grenade’i kullanacağım gibime geliyor. Önerilerine açığım.

Nox uzun süredir kullanmadım bu sıralar yorgunluğumu göze alınca akşamki idman için kombinasyonda bir ürün bulunduracağım. İhtiyaca göre kullanacağım; burada ki tercihim evlution’un engn ürünü olacak. Ürün Şubat ayı içerisinde İngiltereden tarafıma getirilecek.

Animal m-stak’ı yıllar sonra kullanma kararı aldım. O dönem gayet hoşuma gitmişti. Amerika’dan geldiği için 1 ayı bulacak. Onun için zaten Mart gibi başlatacağım kombinasyonu.

BCAA olarak Grenade Defend veya Scivation xtend arasında git geldeyim. İkisini de kullandım. İkiside sonuç olarak benzer ama xtend tat olarak daha iyiydi. Burda da alternatifiniz varsa, paylaşabilirsiniz.

Creatine olarak; Cell-tech kullanacağım. Siparişini geçtim.

Bunun yanında syntha-6 kombinasyonda olacak. Şuan ara öğün olarak kullanıyorum. Casein olarak Weider kullanıyorum ama casein fiyatları böyle devam ederse, bsn i hem gece hem gün içinde kullanabilirim.

Vitamin olarak, olimp vita ve solgar omega-3 eklenecek. Doktor direktifine göre ekstra B6 eklenebilir.

+1 İngiltereden supplement getirebiliyorum. Bunda neyi getirsem karar veremedim. JYM’nin ürünlerini araştırıyorum yorumları oldukça iyi. Fakat İngiltere’de de her ürün pazara giremiyor maalesef.

Kafamdaki kombinasyon şuanlık bu şekilde. Hem yağ yakıcı, hem creatine, nox amacın ne diyebilirsiniz. Nox bitik durumda yada düşük porsiyonda kullanacağım. Yağ yakıcı kullanırkende creatine kullanan biriyim. Toparlanma sürecini hızlandırıyor. Şuanda da kullanmaktayım.

Bir ara leucine vb ekstra alıyordum şuan bu kombinasyona eklemeyi düşünmüyorum.

Fikir ve önerilerinize açığım. Sadece, karaciğere çok yüklenirsin vb gibi yorumlarla gelmemenizi istiyorum. Konu içinde de böyle bahseden arkadaşlar vardı. 6 ayda bir kan tahlili yaptırıyorum. Değerlerim şuana kadar doğal :)

Herkese iyi günler ve iyi antrenmanlar

Sayfayı Paylaş