Kauss Supplement Günlüğü

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve Kauss tarafından 15 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Öncelikse seni sonra da senin ciğerini tebrik ediyorum:)

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkür ederim. Ama sık sık kan tahlillerimi yapıyorum şuan hiç bir şey yok :)

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bugün off gündü aslında sabah express cycling vardı ama gidemedim. Cuma günü ise feci yorucu geçti. Bir kere sabah 10 da başlayan AVM gezisi akşam 17:30'a kadar sürdü. Dolayısıyla ayaklarım bitikti. Saat 18:00'de PT ile total body idmanım vardı. Spordan önce sadece Ironmaxxx l-carnitine kullandım. Bir adette Uniq2go'nun protein barını yedim. Diğer supplementler yanımda değildi. İdman gayet yorucuydu. Ama beni bitiren esas nokta total bodyden sonra 50 dakika cycling ve 20 dakika crunch idmanıma girmem oldu. Bunların hemen arkasından tek paket optimum learn whey adlı protein tozunu kullandım. Hani yorum yapabileceğim hiç bir şeyi yoktu. Çünkü normalde kullandığım bir toz değil. Sadece suyla karışımı iyi diyebilirim. Topraklanma filan olmuyor. Ama tadı tipik Optimum tadı. Bana yapay geliyor. Ardından ise animal amino juiced'u kullandım.

Evime geldiğimde yemeğimi yedim ve yattım. Sabah 09:00 gibi uyandım ama bildiğiniz yataktan kalkamadım. Yani daha önce de kas ağrılarım olmuştu fakat bu sefer ki ağrım tamamen tükenmişlik üzerineydi. Özellikle eklem yerlerimi sanki birileri çekiyormuş gibi hissettim. Ve uyumaya devam ettim öğlen saat 15:00 saatlerinde uyandım. Bu sefer ise ağrılarım azalmıştı. Uyanır uyanmaz ronnie glutamine ve olimp whey 2 ölçek içtim. Bu arada ronnie artık bitiyor son 1-2 ölçek kaldı yarın biter. Muscletech platinum glutamine'im geldi. Bu hafta ona başlayacağım.

Uyandıktan 1 saat sonra ise tüm ağrılarım geçmişti. Gün içinde USPlabs OxyELITE ve ronnie glutamine'i bir kere daha içtim. Şuan hiç bir ağrım yok. Ve gece vakti evde hafif tempoda 35 dakikalık bir yürüyüş gerçekleştirdim. Yarın saat 11 de express cycling var eğer uyanırsam gideceğim.

Şuana dek kullandığım supplementlerden memnunum. Yani bu kadar yoğun bir antrenmana bu kadar kısa sürede recovery oranını bu kadar arttırmak gayet güzel bir şey.

Gün içinde ki beslenmem ise sabah 6 yumurta beyazı, 2 polonez xxl tavuk füme 100 gr light beyaz peynir, 1 adet dometes, 4-5 tane yeşil zeytin, 1 salatalık.

Ara öğün olarak activia yoğurt 1 adet. Ki geç uyandığım için beslenme saatlerim şaştığını söyleyeyim. 2. ana öğünüm ton balıklı salata oldu. Sonra ki ara öğünüm ise bir avuç kuru üzüm, yaban mersini karışımı.

Ve son ana öğünüm ise 100 gr somon füme. 200 gr biftek oldu. Normalde beyaz et ile kırmızı eti karıştırmam ama. Somon füme merak ettiğim bir markanındı atıştırmalık gibi gitti.

Ondan sonra da 1 orta boy muz yedim.

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar supplementlerimde bir değişiklik yok Pazartesi-Çarşamba-Cuma total body + cycling + crunch burn derslerine giriyorum. Recovery konusunda hiç bir sıkıntı çekmiyorum yalnız. Cuma gün ki idmanda lunge ve jump squat'ta sağ dizim de bir ağrı hissettim. Ezelden beri vardı ama bu sefer bacak hareketlerini yapmama sebep oldu.
    Salı yada Cuma günü doktora gideceğim. İşallah her şey güzel giderken menisküs ile alakalı bir şey değildir

5. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Gördüğüm kadarı ile activeya kullanıyorsun. Sindirim düzensizliği mi var? Ben sürekli kabız oluyorum. Kilo vermek de zorlaşıyor. O yüzden bi süre kullandım ama bana çok yapay geldi pek işe yaramadı gibi. Onun yerine kefir içmeyi düşünüyorum. Tadını hiç sevmiyorum ama probiyotik için birebir deniliyor

6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen sindirim düzensizliğim var, ayrıca gastrit başlangıcı tanım mevcut. Kabızlık konusuna gelecek olursak şahsen bende de bu sorun mevcut. Ama bu ürünün etkisi oldu mu diye soracak olursan wc'lere daha rahat çıkıyorum. Gerçi salata tüketimimi arttırmaya çalışıyorum onunda etkisi olabilir. Maalesef diet döneminde genelde tek düze beslenme yaptığımdan kabızlık yaşıyorum. Birde diette kaçamak yapmamı engelliyor diyebilirim. Tadını şahsen beğeniyorum ve bir ödül gibi geliyor. Kefiri hiç denemedim onun için bilemeyeceğim. Ama sindirim ve kabızlık için iyi dendiğini bende duydum

7. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Ben deli gibi salata tüketiyorum ama işe yaramıyor. O yoğurtlardan bende 1 hafta tükettim ama işe yaramadı. Şimdi kefir deneyeceğim. Gastrit sorunu bende de var ve onada iyi geldiğini yazmışlar. Yatmadan önce 100-150 ml içmeyi düşünüyorum. Ama önceden içmiştim daha doğrusu içemedim tadı çok kötü :D

8. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Aromalıları varmış kefirin yani ben geçen migrosta gördüm onlardan dene istersen belki işe yarar :D Bu arada söylemeyi unuttum activia bir konuda iyi geldiğini gözlemledim. O da spor esnasında aşırı su tüketiyorum. Ve total bodyde nabzı yüksek tuttuğum için bazen ağzıma spordan önce içtiğim nox, su gibi şeyleri ayıptır söylemesi çıkaracak gibi oluyordum. Bunu kullandığımdan beri öyle bir sıkıntı yaşamadım :)

9. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Pazar akşamı acilen şehir dışına çıkmam gerekti ve yine Pazar İstanbula döneceğim bu süre zarfında antrenman pek yapamadım. Ama 2 gün tempolu yürüyüş ile geçirdim. Çarşamba günü ise bir salona yazıldım ve 35 dk cardio, karın hareketleri yapıp çıktım. Aslında antrenmanı daha uzun tutacaktım ama çıkmam gerekti. Yanımda sadece ıronmaxın l-carnitine'i mevcut. Bitmesine az kaldı. Bitse de kurtulsam modundayım. Aynı ürünü çok uzun süre kullanınca sıkılıyorum. Ama ürün hakkında yorum yapacak olursak bir olimp l-carnitine kadar terletmiyor. Normal istanbulda yaptığım antrenmanlarda cycling dersi öncesi kullanıyorum. Cyclingte zaten çok terlediğim için etkisinden pek bir şey söyleyemem. 3000-3500 mg lcarnitineler kullandıktan sonra pek etki hissettiğimi söyleyemem. Ki antrenman öncesi Shotgun 5x i kullandığım için o da oldukça terletiyor. Deneme için l-carnitine ile antrenman yapmışlığımda var pek önce ki gibi terletmediğini söyleyebilirim.

Her neyse yarın doktora gidiyorum randevumu aldım. Sağ dizimde ki ağrı ortada pek yok ama ben ne olur ne olmaz diye yine de gideceğim.

Bunun yanında kombinasyona yeni ekleyeceğim ürünler var. Bunlardan biri antrenman sonrası kullandığım olimp wheyi sadece sabah kalkar kalkmaz kullanmaya başlayacağım. Antrenman sonrası ise BSN Isoburn adlı protein tozunu kullanmayı düşünüyorum. Olimp'in yanına Cellucor'un wheyini ekleyeceğim. Olimp sanırım 2 haftaya biter. Tabi bu ürünleri de Mart'ın 15 inden sonra kombinasyonda kullanmayı düşünüyorum. Ayrıca elimde yarım kalmış BPI Blox mevcut. Bitmesi için cycling derslerinde kullanmayı düşünüyorum.

Birazdan hazırlanıp dışarıda 4 km lik bir yürüyüş gerçekleştireceğim. Öğlen ise yine salona gidip cardio + karın hareketleri yapacağım. Ve tabi bugün ki doktor randevumu da unutmamak lazım. Umarım bir şey çıkmaz diyorum.

Son olarak kombinasyona muscletech anarchy ile BPI leucine agma'yı ekleyip eklememe konusunda kararsızım. Anarchy'nin içeriğinde ki yohimbe çekimser yaklaşmamı sağlıyor. Ki 10-12 antrenmanlık Shotgun 5x'im mevcut. Kısacası kombinasyonumun devamında kullanacağım ürünlerde bir çelişki yaşamaktayım. Hayırlısı diyorum

10. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Doktora gittim ve haberler o kadarda kötü değil. Ters bir hareket yapmışım. Bu sebepten elastik bandaj verdi. Ayrıca sabah akşam kullanmak için bir ilaç ve sprey önerdi. İlaça daha başlamadım ama spreyi ve elastik bandajı kullanmaya başladım. Bir kaç hafta böyle gitmeye karar verdik, gözlem yapacağız. Bunun dışında spora devam ediyorum.

Bugün 1 saat 5.5 hızla cardio yaptım. Sonra karın hareketlerine geçtim ve bitiriş olarak bir 30 dakikalık cardio daha yaptım. Kalori olarak 671 kalori yakmışım. Sadece kullandığım ise Ironmaxxx l-carnitine'di. Pazar günü İstanbul'a dönüyorum. Ve tekrar supplementlerime kavuşacağım.

Planlarıma göre pazartesi, salı,çarşamba, cuma salonda geçireceğim. Buna cumartesi de eklenebilir. Bu arada kaçırdığım antrenmanları telafi etme niyetindeyim. Bu kadar sık gideceğim için elimde mevcut olan Animal Pak'ı kullanacağım. Normalde başka bir multivitamin kullanıyorum ama bu periyot için tercihim animal pak olacak.

11. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Orange Triad kullandın mı?

Eklemlerim ara sıra ağrıyor. Glucosamine alacağıma hem vitamin ve joint health için Orange triad düşünüyorum? Ne dersin?

12. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Orange Triad'ı çok önceden kullanmıştım. Şuan tekrar sipariş verdim dizlerim beni öldürüyor. Önümüzde ki hafta elimde olacak. Bugün body fit ardından total body yaptık. Sonra da 20 dakika interval cardio yaptım. Şuan baya yorgunum. Dünde total body + cycling + crunch burn yapmıştım. Bugün normal kullandığım multivitamin yerine Animal Pak kullandım. Bu hafta animal pakla yola devam edeceğim. Çünkü geçen hafta memlekete gittim diye biraz aksatma olmuştu. Bu hafta ise yükleniyorum. Pazartesi - Salı- Çarşamba- Cuma- Cumartesi gidip bu açığı kapatacağım. Yarın yine cycling crunch burn derslerine gireceğim.

Bugün uyanır uyanmaz Animal pak adım. 11 de stüdyo dersine girmeden önce de Ironmaxxx L-carntine kullandım. Tüm sporlar bittikten sonra da Animal Juiced aminos kullandım. Bir 10 dakika sonrada Olimp whey + muscletech platinium glutamine içtim. Gün içinde MRM CLA ve oxyelite protein kullanacağım.

Ironmaxxx'ın bitmesine çok az kaldı bittiğinde l-carnitine kullanmayacağım. Bugün VPX Shotgun 5X'i de kullanmadım. Bu hafta kullanmayacağım. Cumartesi de bir aksilik olmazsa ölçüm yaptıracağım

13. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bugün ölçüm vardı. Açıkcası moralim ve motivasyonum yerle bir oldu. 2 haftada sadece %0.3 yağ oranımı düşürebildim. Genel verilerde ise 500 gr vermişim. 400 gr yağ kütlesinden 100 gr kastan gitmiş. Kastan gitmesinin sebebi 2 haftanın ilk haftası supplementsiz cardio yapmamdan kaynaklandığını düşünüyorum. Bu hafta 5 gün hocayla çalıştım. Hani negatiflik yok ama sonuç düşük geldi koyduğum amaca hiç ulaşamadım bu sefer.

Bundan 3 hafta sonra ölçüm olacak. Spordan sonra moralimi düzeltmek için kaçamak yaptım. Bu arada antrenman sistemim dün değişti. 2 gündür yeni programla çalışıyorum. Biraz daha cross fite yönelik bir antrenman yaptık. Ve toplamda 3 round dönüyoruz. Ortalama 700-800 kcal yakıyorum antrenman boyunca. Pazartesi - Cuma cyclinglere gireceğim. Çarşamba da girmeye çalışacağım. Ama burn crunch derslerine girmeyeceğim.

Sayısal veriler düşük olsa bile üst gövde de farklılığı görebiliyorum. İşin ilginci sadece kol ve bacaklardan vermişim bu sefer. Bakalım...

14. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    Aynada gördüğünden memnunsan sayısal verilere takılmaya gerek yok. Ölçüm yapan aletler zaten ne kadar güvenilir, hem süreye bakınca demotive olunacak bir durum yok.

Kauss bunu beğendi.
  15. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Karaciğer için milk thistle kullanıyor musun?
    Ben ALT AST değerlerim yükseldiğinde Solgarın kullandım memnun kalmıştım. Sanalpazarda gezerken carlin 22.5 mg 80 kapsül ürün gördüm. Duydun mu hiç

16. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Rajev milk thistle kullanmıyorum. Yani bu aralar hiç kullanmadım. Ama sık sık kan tahlili yaptırıyorum. Karaciğerde sıkıntı yok bir kolestrol de sıkıntı oluyor. O da çok yüksek değerlerde değil. Zarar verecek derecede değil. Sebebi de günlük kırmızı et tüketimi. Ondan kırmızı eti kesmem gerekiyor yani azaltmam. Ama bildiğin etoburum.

Carlin markasını bilmiyorum. Hani içerik değerlerine bakıp karar verebilirsin ama Solgarın fiyatı yüksek olsa da benim tercihim Solgar olur.

Bunun dışında arkadaşlar supplement günlüğüne gelecek olursak;

Ironmaxxx l-carntine anca bitti. Alacaksanız almayın. Hani paraya kıyıp cidden l-carnitine de minimum 3000 mg almak en mantıklısı. Hani hakkını yemeyim 10 dk dan sonra terletiyor ama hafif. Enerji kısmında pek bir şey hissetmiyorum.

Çoğu supplementi kesmiştim. Hocam son sonuç sebebiyle kes bakalım demişti. Bugün uzun süre sonra yani galiba 1.5 hafta belki daha uzun süredir tam hatırlamıyorum yanlışım olabilir. Yukarıda ki tarihlere göre doğrusunu bulabilirsiniz pump ürünü kullandım. Yine Shotgun 5X'i kullandım. Arkadaşlar hani bu zamana kadar aklıma gelen bsn no-xplode, gaspari superpump, muscletech nano vapor, muscetech neurocore, musclepharm assault gibi bir çok ürün kullandım. Aklıma ilk gelen bunlar bir kaç ürün daha kullanmışımdır. Hiç birinde bu kadar sürekli bir etki görmedim. Hani ilk başlarda piskolojik diye çok şüphelendim ama öyle değil. Hiç bir zaman kullandığımda etkisinde azalma yada hissetmeme diye bir şey yaşamadım.

Bugün kullandığımda da enerji patlaması yaşadım. Yeni antrenman programım sebebiyle zorlanıyorum. Yani 3. sette pilim bitiyor gibi hissediyordum. Burada ki 3. set dediğim round anlamında. Tüm programı 1 kere yapınca 1 set yapmış oluyorsunuz. Fakat bugün çok rahat çıkardım. Antrenman boyunca hareketlerde 180 bpm deydi nabız. Kısa dinlenmelerle devam ettim. Bu dinlenmelerde de 130-140'a kadar düşüyor. Sonra cyclinge girdim. Şuan hala enerjim var. Ama bu arada ürünün performansını arttırmada da yarar göstermiş. Cyclinge geçmeden önce yaktığım kcal 1100 lerdeydi. Cyclingde de 500 küsür yaktım.

Bir diğer paragrafta Animal Juiced aminosa eğer böyle devam ederse vazgeçilmezlerimden biri olacak.

Ludendorff bunu beğendi.
  17. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar belden 3 cm vermişim. Belki 4'te olabilir ama iyimserlik olur. Üzerimde t-shirt vardı ölçü alırken

18. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Tebrik edeim kauss çok istikrarlısın takipteyim üye değilken de takipteydim. Sanırım senin kadar istikrarlı olarak supplement kullanan insan yoktur bu konuda gerçekten tecrübelisşn artık. Sana bu açıdan müsaade edersen konu dağıtmadan genel olarak kilo vermek için cla l carnitin vs değil de hacime yönelik olarak soracağım sorularımı;
    1- En çok sonuç aldığın supplementler nelerdi?
    2- Gerçekten kullanmak fark ettiriyor bence kısıtlı bir bütçede dahi şu şu supplementler olmalı dediğin supplementler var mı?
    3- Bu supplementleri seçerken sen hangi markalı ürünleri tavsiye edersin. Sanıyorum bu supp. kürü günlüğünden önce de supp. kullanıyordun. Muscletech hardcore fanatiği olduğunu diğer mesajlarından biliyorum ancak genel bir özet ve toparlama çerçevesinde bir mesaj yazarsan hem benim adıma hem forumdaşlarımız adına çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum, takipteyiz sağlıcakla...
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Mart 2015 ---
    Belirsiz bir soru olmuş Soruma pre workoutlar, kreatinler, bcaalar, glutaminler, liquid aminolar, protein tozları, trribulus, omega 3ler, multivitaminler dahil. İlle enlerin olmasına gerek yok mesela shotgun iyiydi ancak 50 calibreyi de tavsiye ederim tarzında bir cevap daha da makbule geçecektir.

Son düzenleme: 23 Mart 2015
  19. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    BamBam16 öncelikle teşekkür ederim.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Geçtiğimiz günlerde Musclepharm recon konusunu okuyordum ve beğendiğimi, toparlamaya yardımcı olduğunu söylemişim. Yeni ürünler denedikçe bu yorumlarım değişiyor. Bir ara önerdiğim ürün sonra başka bir ürünle fikrim değişebiliyor ki bu da gayet normal bir şey.

Ve burada önemli bir detayda benim aldığım etkiye dayalı. Yani benim performansımı tetikleyen ürün seni etkilemeyebilir. Bu çok normal bir şey.

Pre workout iki önceki mesajta da dediğim gibi Shotgun 5X tercihim. Yani assault kullanırken, no xplode kullanırken ölçek arttırır ve 1-2 haftalık periyotlarla ürün değiştirir sonra tekrar o ürüne dönerdim. Vücudum alışırdı. Shotgun 5X'te bunu hiç görmedim. Hani bir ürüne körü körüne bağlanmak istemiyorum ama dün ki idmanda eve uğrayamadığım için ürünü kullanamadım. Bir önceki antrenmanda ki rahat çıkaramadım, kalp ritmim 180 bpm'i 1 kere gördü. Shotgun da kas tükendiğini hissetsen bile bir enerji için de oluyorum. Bu ilk deneyecek olan için kötü sonuçlar da doğurabilir. Ne de olsa enerjim var diyerek yüksek ağırlıklara tükenmiş bir kasla çıkmayı denemek sakatlığa sebep olacaktır. Ama dediğim gibi özellikle Nox ürünlerinde bünyeden bünyeye çok fark oluyor. Ki bu ürünleri kullanırken kahve içmeyen biri olduğumu, cola gibi ürünleri de kestiğimi belki haftada 1 veya 2 teneke içtiğimi söyleyebilirim. ( bu aralar diet biraz bozuldu ama olsun )

Glutamine için ise şu markayı kesin tavsiye ederim diye bir şey söyleyemiyorum. Sebebi ise gözle görülür bir fark yaratmaması. Araştırmalar recovery, yağsız kas artışı konularında yararı var diyor ve bende bir bakıma alışkanlıktan kullanıyorum. Şuan kullandığım ürün ise Muscletech Pure glutamine. Normalde sadece glutamine gidip 100 küsür lira vermem. Yani gereksiz geliyor o kadar para. Ama dediğin gibi şu lanet olası muscletech'e karşı bir sempatim var. Bir ara mhp glutamine-sr'nin 12 saat etkili olduğu için çok övünülmüştü ki bununda yalan olduğu ortaya çıktı. Onun için glutamine de alacağınız marka pek önemli değil diyorum. Belki de yanılıyorum ama bu benim fikrim.

Bcaa'larda sadece bcaa olan bir ürün kullanmıyorum genelde. Uzun aradan sonra weider bcaa ve mhp bcaa kullanmıştım. Eğer hap bakımından bakacak olursak mhp bcaa'nın kasları dolgun tuttuğunu söyleyebilirim. Ama işin sonuna kompleks ürünleri de katacak olursak bu son kullandığım Animal'ın ürünün tek geçerim. Hayatım boyunca hep ağırlık idmanları yaptım bu sefer ise total body, crossfite benzer idmanlar yapıyorum. Kalp ritmimi yüksek tutuyoruz. Ve cidden ben bu kadar yorulduğumu hatırlamıyorum. Ocak ayı gibi 2 haftalığına bölgesel idmanda rahat rahat çıkarıyordum fakat şuan zorlanıyorum ve yoruluyorum. Ve bu ürün o kadar yorgun olmama rağmen ertesi gün kas ağrısız beni ayakta tutuyor. İsterseniz idmanımı da boşluk bulduğum bir anda sizlerle paylaşırım. Hareketlerin çoğu 3 sn - 5 sn dinlenmeyle yapılıyor. Kas kaybetmem zaten olası ama bu zamana kadar iyi koruduğunu düşünüyorum.

Tribulus ultimate, weiderın ürünlerini kullanmışlığım var. Açıkcası para sıkıntın yoksa tavsiye edeceğim daha komplike olan Animal m-stak 2 kutu olacaktır. Tek sıkıntı kıllanmada artış yapması. Şuan elimde tribulus ve bpi a-hd var. Ürünleri normalde nisan ayında kullanacaktım ama yaza sarktı gibi gözüküyor. Bakalım bu ürünler bir m-stak etkisi gösterecek mi ? Göreceğiz.

Liq aminolarda ise Türkiye için konuşacak olacaksak tabi weider mega forte. Zaten ülkemizde bu konuda fazla ürün seçeneği yok. Eğer mega forte pahalı geliyorsa ise multipowerın amino mega shot kullanılabilir. Ama ben bu ürünleri kullanırken amacım gece kullanımıyla gh yi arttırmaydı.

Kreatinlerde ise açıkcası öyle aman Allah'ım şu iyi diyebileceğim bir ürün gelmiyor. Con-cret ve bpi build-hd fena değildi. Şuan elimde weiderın kre-genic i var ama daha kullanmadım. O ürünü çok merak ediyorum. Bir kombinasyonumda 9 kg aldığım zaman ise kullandığım ürün musclepharmın creatine'idi. Ama bu creatinedendir demiyorum. Yani o üründen öyle bir beklentim ve sonuç çıkacağına hala inanmam. Kombinasyonda eksik yoktu diyebilirim. Tabi bunu bana 2-3 sene önce sorsanız bsn ve muscletech in celltech, cellmasından birisini önerirdim gibime geliyor.

Protein tozlarında ise artık tamamen kişinin maddi durumu neyse onu alsın diyorum. Allah'a şükür istediğim ürünü alacak durumum var ama gidip bir toza 200 lira vermek bana saçma geliyor. Çünkü son zamanlarda fiyatları çok abarttılar. Protein tozuna gidip 200 + izoymuş şuymuş diye vermek istemiyorum. Son zamanlarda daha çok kampanyalı ürünler mantığıma yatıyor. Forumda da son günlerde bunu söylüyorum zaten. Ama hiç almam diye bir şey de demiyorum. Sağım solum bu konuda belli olmuyor :)

BamBam16 bunu beğendi.
  20. bugra1

bugra1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam bende sorayım o zaman . Konunu uzun süreden beri takip eden biri olarak , xtend bcaa aldım . Ödüllü ve netteki tüm olumlu yorumlardan dolayı . Ancak öğrencimi içinde e129 katkı maddesi varmış . Aklımı çeldi . Bu tür katkı maddesiz yine bu ürün kadar başarılı ne tavsiye edersin

Sayfayı Paylaş