Kauss Supplement Günlüğü

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve Kauss tarafından 15 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar dün sporum bitti. Bu hafta içinde memlekete gideceğim için ağırlık idmanı yapamicağım. Memlekette devam edeceğim. Şuan diete devam ediyorum hala iştah sorunum mevcut, biraz da düzenim kaydı tekrar oturtmayı deniyorum. Cuts bittiğinde tekrar devam edeceğimi söylemiştim bugün aldığım kararla Muscletech hydrox stim'i deneyeceğim. Son 1 haftalık performanstan pek memnun değilim açıkcası. Bunun yanında yanına bir kaç supplement eklemem daha gündemde. Sizi bilgilendirmeye devam edeceğim. Şuana dek günde bir poşet cutsla hala kutu bitmedi 4.5 kiloya yakın vermiş bulunuyorum.

Spor salonuna şuan gidemesemde sahilde yürüyorum bilginize.

themertyildiz bunu beğendi.
  2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Evet arkadaşlar 7 günlük bir sözlüğü boşlama söz konusu olmuş kusura bakmayın. Geçtiğimiz Cumartesi memlekete geldim. İlk işim spora yazılmak oldu. Bu arada kendi adıma sevindirici haber ise uyku düzenim oldukça iyi bir hal aldı tekrar. Hala İstanbul'da ki programı kullanıyorum. Dün hocayla görüşüp bazı konularda fikir alışverişi ve antrenman değişikliği yapacaktık fakat çok yorgun olduğumdan görüşmek istediğim hocayla aynı saatte denk düşemedik.

Günlük özetim şöyle geçiyor;

8.30-9 arası uyanış. 6 km köpeğimle koşu. Burada ki koşu düz bir yer olmadığını söyleyeyim. Rampalar mevcut. Bu da daha iyi benim açımdan. Ardından köpeğimle evin önünden 30 dakika civarı deniz ve topu at getir tarzı oyun oynuyoruz. Sonra eve geliyorum bir duş alıyorum ve direk evin yanında ki spor salonuna gidiyorum.

Supplement kullanımı ise sabah uyanır uyanmaz cuts + Q10 denizin ardından L-carnitine ve spora gidiyorum. Spordan çıkar çıkmaz Optimum whey + multipower bcaa shake. Tekrar duş BPI Blox ve son günlerde ıspanaklı bonfile yiyorum.
    Diğer supplementlerde gün içinde dağılımı mevcut oluyor.

Bu arada yarın kan tahlillerimi yaptıracağım. Kontrol için bulunsun. Büyük ihtimal yine Kreatin-Kinaz değeri yüksek çıkacak.
    Dün bacak ve triceps antrenmanım vardı. Triceps'e FST-7 ekledim. Bugün Göğüs biceps var yine FST-7 ekleyeceğim. Bacak için ayrı bir parantez açmak istiyorum. Hafif ağırlık fazla tekrar yapıyorum. Hafif derken yine kaldırabileceğimin %80 civarı. Bacakların irileşmesi en büyük sıkıntım.

Bunun dışında daha önceden söylediğim gibi Muscletech hydrox stim'i kombinemde düşünüyorum. Daha doğrusu ürünün elime ulaşmasını bekliyorum. Cuts ise daha bitmedi. Valla bereketli supplementmiş :)

Ayrıca bu kombine konusunda açıkcası kafam biraz karışık. Sebebi ise bir aksilik çıkmazsa MHP T2 Bomb - Muscletech Clear Muscle - MHP Myo-X ürünleri de elime ulaşacak. Elimde Weider amino mega forte - Promera Con-Cret mevcut. Hani bunları da kombinleyebilirim. Bakalım bir kaç güne ürünler elime ulaşınca buna oturup karar vereceğim

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar bugün personal trainerla çalışmaya başladım. Supplement kullanımı filan şekillendi sizlerle de ilerleyen zamanlarda paylaşacağım. Yeni eklenen ürünler yada zamanlama değişiklikleri oldu. Bugün omuz, sırt ve karın ile başladık. Ben hayatımda hiç böyle bir çalışma yapmadım diyebilirim. Antrenman sonrası hayatımda ilk defa kustum.

4. sthammer

sthammer Guest

benim rowlarda midem bulanıyordu 4-5 ay evvel, apandisit çıktı sonra.. antrenman nasıldı, set-tekrar ya da ağırlıkta sıradışı bişeyler var mıydı..

5. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Ben de geçenki sırt idmanında ilk hareket barbell row sonrasında 4-5 kez agız dolusu kustum. Her sırt idmanında oluyordu zorlama ama hiç geçenki gibi olmamıştıt

6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar antrenmanım normalin altında kilolarda çalışmaydı. Hareket değişiklikleri ve dinlenme süresi oldukça azdı tüm antrenman 50 dk da bitti. Setler 15-12-12'idi. Arada 15-12-12-12 de vardı. Tam hatırlayamıyorum. 2 press 3 açış hareketi mevcuttu omuz için. D. Row girdim o konuda sıkıntı olmadı ama karın hareketleri çok zorladı. Sanırım bu sebepten böyle bir şey başıma geldi. Normal de bugün off günüm olacaktı fakat bacak idmanına gireceğiz saat 16.00 sularında. Araya hafta sonu ve bayram giriyor diye.

Bu arada arkadaşlar yeni supplementler bugün elime ulaşıyor Allah'ın izniyle

themertyildiz ve sthammer bunu beğendi.
  7. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Dün bacak idmanı vardı.

Leg extension 3x15
    Leg press 3x15
    Squat 3x15
    Walking lunge 3x15
    Lying leg curl 3x15
    Dumbbell deadlift 3x15

ve bugün yürümeyi yeniden öğreniyorum arkadaşlar :D Bu hareketlerin sonuna ters mekik ve 10 dk esneme hareketleri yaptık. Supplementler konusuna gelecek olursak şuan şubede dağıtıma neden çıktığını anlamadım. Gidip kendim alacağım bugün aksilik olmazsa

8. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar supplement günlüğünü bıraktım ama bugün ki antrenmanda bir şey öğrendim sizlerle de paylaşmak istiyorum. Belki bilmeyenleriniz vardır. Günlük kısmında bir kere idmandan sonra kustuğumu söylemiştim bugün ki idman da karın hareketleri sırasında da baya kötü oldum ve yarıda kestim. PT aldığım hocamla oturduk filan sonra wc ye gittim ve biraz kustum. Hoca da bana direk gastirit veya mide ile ilgili bir sağlıksal sorunum olup olmadığını sordu. Bende bundan bir kaç sene önce gastrit başlangıcı teşhisi konulduğunu ama ilaç kullanmadığımı söyledim. O da genelde mide asiti ile sorun yaşayan veya gastrit hastaları karın hareketlerine geçtiği zaman böyle sorunlar yaşayabiliyormuş.

Yarın nabız ölçer bir cihaz edinip tekrar gideceğim. Hocam istedi. Anladığım kadarıyla bunun önüne geçmek için nabız verilerime göre dinlenme süresini ayarlayacak.

9. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar son bir ayda yağ oranımı %10.2 düşürdüm. Kullandığım ürünler,
    Weider All Free Form Bcaa => 1 kutu bitti. Fiyatı uygun diye tercih etmiştim. Beklediğimden daha iyi sonuç çıkardı. Kasları yeteri kadar sert ve dolgun gösterdiğini söyleyebilirim.
    Şuan MHP Bcaa'yı kullanmaktayım. Günde toplam 8'er tablet kullanıyorum.

Ultimate CLA günde en azından 1 kapsül almaktayım.
    Ronnie C. Glutamine, Olimp Whey, Usplabs Oxyelite protein ( suyla en güzel tada sahip kompleks ürün diyebilirim ).
    Ayrıca Almanyadan getirdiğim bir multivitamin kullanıyorum.

Bugün ise VPX Shotgun 5x'e başladım. Yarım ölçekle başladım. Çok az bir karıncalanma yaptı. Antrenmanda Bacak-Omuzdu.
    Bacak idmanı Squat, Lunge, Jump, Seated Leg Curl ile Lying leg curl'du. Ki Lying Leg curlden sonra her set sonu squat pozisyonunda 10 saniye kaldım. Ardından omuza geçtim. İlk gün olduğu için övmek yersiz ama dayanıklılık konusunda ümit verici.

Hıfzullah bunu beğendi.
  10. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    VPX Shotgun 5X'i 2. kez kullandım. Bugün Göğüs Biceps antrenmanında 3. kez kullanacağım. 2. antrenman için yorum yapmak gerekirse dayanıklığı arttırdığı kesin. İşallah ürün böyle gider, vücudumun alışmasını istemiyorum. İdman için hocayı beklerken cardio yapayım dedim ısınmak için. Bir ara cardio'da 9 da koşmaya başladım kalp ritmim 207 bpmi buldu. Fakat bana mısın demedi. Tabi hemen cardio şiddetini düşürerek normale döndürdüm.

Antrenman şiddeti olarakta cidden yoğundu. Ürün şuan için yorgunluk hissini alıyor. Yani enerjiniz var ama kaslarınızın tükendiğini biliyorsunuz. İdman öncesi MHP bcaa, Shotgun 5x aldım. İdman sonrası mhp bcaa. Olimp whey, ronnie glutamine.

Yemekten önce MRM CLA. Akşam Optimum Casein 23:00 sıralarında artık dayanamayıp uyudum. Bugün hiç bir ağrım olmadığını da belirteyim.
    Sabahtan beri olimp whey + ronnie glutamine uyanır uyanmaz. Kahvaltıda USN oats & whey. Saat 2'de ki idmana da dün ki gibi MHP Bcaa ve VPX shotgun ile gideceğim.

Son olarak haftaya creatine e başlıyorum. Tercihim ise weider krea genic olacak. Uzun süredir denemek istediğim ama nasip olmayan bir üründü. Gerçi yağ yakımında böyle bir ürün creatine için demiyorum krea genic i bilenler bilir ne kadar doğru bir tercih hep beraber göreceğiz. Şuan biraz daha free takıldığımı da söyleyebilirim esas yağ yakımına termolarla Mart gibi başlamayı düşünüyorum. Şuan ise yine yağ yakımını düşürmek amacım ama kütle konusunda da çalışmalarım sürüyor. Daha önce de yazdığım gibi 1 ayda %10.2 yağ oranımı düşürdüm. Ki bu süre zarfında verdiğim kilo sadece 200 gr. Yerine kas inşası gerçekleşti eldeki veriler bana bunu söylüyor.

11. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Sabah 30 dk HIIT cardio gerçekleştirdim. Uyanır uyanmaz Olimp Whey + glutamine. Kahvaltıdan önce MRM CLA 1250 ve multivitamin. Cardio öncesi ironmaxxx l-carnitine.

Antrenmandan 30 dk önce VPX Shotgun 5X 15 dk önce MHP BCAA 4 tablet. Antrenman sonu 4 adet daha. 1 adet protein bar. 15 dk sonra Olimp whey + ronnie glutamine. Antrenman sonrası öğünden 1.30 saat sonra usplabs oxyelite protein + ronnie glutamine. yemekten yine önce MRM cla.

Bugün bacak ve omuz vardı. Oldukça zorlu bir idman olduğunu söyleyebilirim. İdmanda 2. t-shirtü giymek zorunda kaldım. Shotgun şuana dek harikalar yaratıyor diyebilirim. Ciddi anlamda antrenman dayanıklığında etkisini gösteriyor. Pump olarakta her antrenman ağırlık arttırıyorum. Bunun en büyük etkisi ise PT. Yani yardımlı da olsa ağırlık arttırıyoruz. Ayrıca her antrenman belli başlı hareketlerde değişiklikler oluyor. Şuana dek her şey oldukça güzel gidiyor. Yarın aksilik olmazsa Weider Krea-Genic elime ulaşacak. Ama onu Çarşamba kullanmaya başlayacağım.

12. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Sırt ve triceps idmanı vardı acelem var diye hocayla 50 dakikada idmanı tamamladık. Ürünler aynı şekilde kullandım. Weider kreagenic elime akşam üstü ulaştığı için kullanamadım. Belki yarın kullanırım. Cumartesi günü aksilik olmazsa 15 günün sonucunu alacağım. Kısacası bir ara ölçüm olacak. Ekstra olarak bugün Ultimate Q10 kullandım. Bir kaç tablet kalmış bitirmek için kullanıyorum.

Beslenmem iyiydi sadece dieti cola zero ile bozdum. Hemde 1 lt içtim. Bu konuda pek mutlu değilim ama olsun. Burada esas değinmek istediğim nokta normalde cola filan içmiyorum. Shotgun kullanırken de cafe ve cola içmiyorum. Bir tek bu akşam içtim ve gecenin ilerleyen saatlerinde karın bölgesinde sonra sol bacakta belli yerlerde kaşınmaya başladım. Bunun cola ve Shotgun'un ilgisi var mı bilmiyorum. Sadece yazmak istedim. Yarın göğüs - biceps idmanı var. Şimdilik bu kadar.

13. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    karacigerden ne haber ve kaç gr kas kazandın ? :)

14. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bugün Krea-genic'e de başlamış bulunuyorum. Göğüs ve biceps idmanım vardı. Supplementlerin dediği gibi bir saat önceden aldım. Tam ölçek kullandım. İlk olarak tadından biraz bahsetmek istiyorum. Çok rahat içiliyor. Aromasını pek hissetmiyorsunuz. İçerken pek sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum 200 ml su ile karıştırıyorsunuz. Karışması filan iyi.

Kullandıktan sonra içinde l-alanin ve taurin sayesinde karıncalanma yaşamaya başladım. İlk başta alt dudak sonra sol kulak ardından sol bacak derken çok rahatsız etmeyecek derecede bir karıncalama oldu. Antrenmana tam 1 saat sonra başlarken karıncalanmalar geçmişti. Karıncalanma sebebiyle bugun shotgun'u kullanmadım. Aslında yanıma yarım ölçek almıştım bile bile ama PT kullanmamı istemedi. Antrenman öncesi bcaa ve kreagenic ile başladım diyebilirim.

Shotgunsız antrenman performansım yine ağırdı ama yokluğunu hissettim. Normalde enerjim olurdu ama çalıştığım bölge bitik hissederdim shotgunda bugün antrenmanın ortalarına doğru iki türlü de bittiğimi hissettim. Yani shotgun'ında bir işe yaradığını bir bakıma öğrenmiş oldum.

Yarın bacak omuz var. Hayırlısı diyorum. MHP Bcaa bir kaç gün sonra bitecek. Yerine evde bulunan Multipower Amino Mega Shot kullanacağım.

firewing, karaciğerde şuan sıkıntı gözükmüyor. Cumartesi memlekete gideceğim, orada bir kan testi yaptıracağım en son yazın yaptırmıştım. Değerleri paylaşırım. Ayrıca Cumartesi sabah tekrar yağ kas ölçümü yaptıracaktım. Fakat hocanın işi olduğu için iptal ettik. Yarın ölçüm yapabiliriz fakat ölçümden 1 saat önce sıvı tüketmemem ve 4 saat önceden de yemek yememem lazım. Bu da demek oluyor supplement almamam gerekiyor yarın. Hocayla konuşup duruma bakacağız. Yeni ölçüm sonucunu paylaşacağım :)

15. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bugün ölçüm yaptırdım sonuç pek iyi olduğu söylenemez. 2 haftalık sonuca göre %1.2 yağ oranım artmış kilo olarak 600 gr almışım gözüküyor. 2 hafta boyunca bölgesel çalıştık. Yağsız kas kütlemde 2 kg artmış. Ama benim önceliğim yağ oranını düşürmek olduğu için pek mutlu değilim. Bundan önce ki gibi total body'e döneceğiz. Ki bugün döndük. Baya yorucu oldu. Yarın memlekete gidiyorum 1 hafta kafadan PT ile çalışamayacağım belki 2 hafta da olabilir. Hemen kombinasyonda değişiklikler yaptık ve Cuts'a başlıyorum. Bu 2 hafta içinde sadece koşacağım. Pek verim alacağımı sanmıyorum ama bakalım. Dieti de sıkılaştırma kararı aldık.

16. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar geçen 1.5 haftadır memleketteyim. Halı saha da ayağımı sakatladığım için cardio filan yapamıyorum. Birde memlekete gelince diet miet kalmadı. Pazar İstanbul'a tekrar dönüyorum diet ve aldıklarımı verme çalışmaları devam edecek.

Bu postu atma amacımda kan tahlili yaptırma fırsatı buldum. Bu kadar supplementi kullanmama rağmen hiç bir karaciğer enzimlerinde sıkıntı yok. Tüm değerler normal. Sadece her zaman olduğu gibi kolestrol biraz yüksek çıkmış

17. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    İstanbula döndüm ve iki gündür total body çalışıyorum. Şuan programı falan yazmayacağım habire değiştiği için ama elimde ki MHP BCAA dün bitti. Bugün ise Animal Juiced Aminos'a başladım. Toz formda ki ürünün portakal aromalısını kullanıyorum. Şuan için etki anlamında hiç bir şey diyemem ama tat olarak hayatımda içtiğim en iyi portakal tadı verilmiş supplement diyebilirim. Bir çok recovery ve bcaa kompleks ürün kullandım hepsi berbat bir tata sahipti. Bu ise ciddi anlamda portakal tadı alıyorsunuz sanki portakallı oralet içiyormuşsunuz gibi. Soğuk suyla karıştırdım ve karışımı da oldukça iyi.

18. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar total body ile bu hafta 4 idman gerçekleştirmiş bulunuyorum. Kas ağrısı konusunda ilk antrenmandan kalan bir bacak ağrılarım vardı onlarda çarşamba gibi geçti yanlış hatırlamıyorsam.

Dün ise sadece grup derslerine girdim. 30 dk Express cycle ardından ise 15 dakikalık Crunch & Burn derslerine girdim. Sadece kullandığım supplementler L-carnitine ve ronnie glutamine olimp whey oldu. Maalesef diğer supplementler yanımda değildi. Bugün ise bel ve karın kısmımda feci bir kas ağrısı var.

Bugün ise olimp whey + glutamine içtim sabah. Vitamin. Kahvaltıdan önce MRM CLA. Hafif tempoda evimde cardio çalışması yapacağım o zamanda Ironmaxx l-carnitine kullanacağım. Bir de kompleks USPlabs OxyElite proteini kullanırım glutamine ile.

Yarın ise total body idmanım var. Yanına bu sefer 50 dakikalık cycle dersi ve yine 15 dakikalık crunch burn dersi eklemeyi düşünüyorum. Belki total body yapmayabilirimde. Merak ettiğim animal juiced aminos'un böyle bir dersten sonra etkisi olacak mı ?

Ayrıca kombinasyona Gaspari Glycofuse eklemeyi düşünüyorum. Tam karar vermedim. Supplementler.com 'a da danıştım. Bu konuda.
    Bir diğeri de ronnie glutamine bitmek üzere. Bu haftayı çıkarır yada çıkarmaz emin değilim. Yerine glutamine arıyorum. Büyük ihtimal Muscletech'in Essential serisinin platinium glutamine'ini ekleyeceğim. Buna da bir iki güne karar verir siparişimi geçerim.

19. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Dün 15 dakika normal hızda cardio.
    50 dk yoğun şiddette Cycling ve ardından 20 dklık Crunch & Burn grup derslerine girdim. Gün içinde protein tozu kullanımım ve CLA kullanımım oldu ama esas yazmak istediğim ürün Animal Juiced Aminos hakkında. Özellikle crunch & burn de zorlandığımı söyleyebilirim. Ki Cumartesi günki grup dersinden sonra hala ağrılarını hissetmekteydim. O gün bu ürünü kullanmamıştım. Dün ki idmandan sonra ise Animal Juiced Aminos'ı kullandım sonra da Olimp whey + ronnie glutamine i kullandım. Bugün hiç bir ağrım sızım yok. Sanki hiç çalıştırmamışım gibi. Son ürün tercihlerimden şuana dek Shotgun 5X ve Animal Juiced Aminos konusunda oldukça olumlu düşüncelere sahibim. Animal Juiced Aminos'e yeni başladım gerçi ama böyle giderse vazgeçilmezlerimden biri olacak. Shotgun 5X hakkında ise artık doğru bir tercih olduğundan eminim. Bunca zaman kullandığım NOX ürünleri 1.5-2 hafta arasında etkisini kaybeder ürüne ara verip başka bir NOX eklemek zorunda kalırdım. Bunda ise hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Hala 1 ölçek kullanmaktayım arttırma ihtiyacı da duymuyorum

20. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bugün ölçüm yaptırdım memleketten döndüğümde cidden yağ oranım baya artmış ama. Şuan %10.2 yağ oranı yaktığım veriye ekstradan %0.6 daha fazla yağ yakmışım. Yani tekrar pozitif şekilde yağ yakımı devam ediyor. 1 hafta da 2 cycling dersi 2 crunch & burn ve 3 PT ile total body çalıştım. Sonuç hiç fena değil açıkcası.

Bugün memleketten döndükten sonra 4. idmanı gerçekleştirdik. Yarında 5. idman ve cycling dersine gireceğim. Önümüzde ki hafta daha da farklılaştıracakmış. Bir daha ki ölçüm Martın ikinci haftasında olacak bakalım. Amaç %2.5 daha düşürmek yağ oranımı hocama göre ise bu amaç %3.5. Bakalım gerçekleştirebilecek miyiz

Sayfayı Paylaş