kasta oluşan kistler ? yada kist olabilirmi ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve oklahoma tarafından 1 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bu konuyu paylaşmamın nedeni yoğun supplemen kullanan bir arkadaşımın başına gelmesi ve başına gelenler varsada bu konuda yardımda bulunmaları. en azından açıklama yapmaları. ilk resimdeki ali tabrizi isimli sporcunun resmi. karın kaslarında sol 3 packe dikkatle bakın alttan 2 tanesinde sivilce demeyimde çıkıntı gibi bir oluşum göreceksiniz. diğer resim marcus becht. ondada soldan en ust packte benzeri.. ilk etapta nette bunları bulabildim eminim daha bie r cokları vardır. bunlar deri altı bazı oluşumlar ve ne oldukları malum. bir tur tumor. muhtemelern de iyiy huylu olsa gerek. bunların oluşma nedeni acabayoğun protein alımının vücutta oluşturduğu asidoz etki olabilirmi?yada belki bir allerji. ama dikkat edin her body builderda var bunlar. steroid yan etkisi desem. arkadaşımda steroid yok. doktordan sonuçların möerakla bekliyoruz. lipom oluşumu olabilir demiş doktor. ancak patolojide incelemede yapılacak. başına gelen yada bunlardan vucudunda bulunan arkadaslarımın paylaşmasını bekliyorum. not: kolda ve kasıktada hatta popodada gorulebiliyormus(doktorun yorumu). tek karın kası olarak bakmayın olaya. iyi çalışmalar saygilarimla ...

Ekli Dosyalar:

2. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    benzeri olay kollardada var ilk resimde. neyse bakalım tahlil sonuçlarını arktan alır almaz buraya aktarıcam. merakla bekliyoruz .

3. army1010

army1010 Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    izmir
    kasların içine yerleşen parazit kurtlar mevcut onlardan olabilir ancak bunu supplement kullanımıyla bir alakası olmaz bunlar hijyenik olmayan sebze ve mevyelerden temiz olmayan yiyeceklerden insana bulaşır.(biyoloji bölümü ğrencisiyim daha dün derste gördüm;)

4. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    kurt felan deil onlar. muhtemelen iyi huylu olan bir tümör. yağ dokusu tümörü olan lipom adı verilen birşeymiş. şimdi aktarayım buraya.arkadasımın kan tahlili temiz çıktı. ancak mr yada ultrason gerekmezmiydi onu bilmiyorum. herneyse doktorun söylediğide şuymuş : bunlarda bir büyüme olursa. yada başka bir yerlerdede çıkmaya dewam ederse. bir kere daha muayeneye gel şu aşamada gerekmez demis. nasıl bir doktordur ben anlamadım ya neyse. yani hastanın şikayetine bişey olmaz deyip yollamak enteresan. neyse kendimizi elle muayene etmekte fayda var. bunlardan bir tane kolumda olduğunuda daha dün farkettim :D Allah sonumuzu hayır etsin :D iyi çalışmalar saygilarimla ...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:25 ----------

ayrıca bunlar kurtta olsa bir şeyler yapmak gerekmezmi sizce ?

5. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ewt arkadaslar yukarıdada belirttiğim gibi acıklayayım. ultrason tahliller vs. ve sonuç. hiç bir problem yok doku altınta yag bezesi olusumu baskada. ayrıca sporla zorlamadan dolayı dokuklardaki yıpranmadanda olabilir denilmiş. yani sorun yok. enteresan tarafı bunların bugune kadar neden oldugunu anlayabilen yada
    ispat edende yok.

6. ekrem2027

ekrem2027 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    oklahoma ultrason tahliller vs. ve sonuç. hiç bir problem yok doku altınta yag bezesi olusumu baskada. bu cümlende yağ bezesi olursa o başka anlamında mı dedin yani sendeki yağ bezesi değilmiymiş?benimde ensemde küçük1 top farkettim gözle görülcek kadar çıkıntı durmayan belli olmayan ancak elimde dokununca anlaşılan 1 nohut büyüklüğünde ve sert bu yağ bezesimidir tehlikelimidir?

Sayfayı Paylaş