kaslarda ağrı - acı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ogden tarafından 2 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ogden

Ogden Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    salona gitmiyorum, 7 kiloluk dambıllarla Flexor'un verdiği programı yapıyorum.
    programın linki: https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-ali-ma-t8567.html

hareketleri yanlış yapmıyorum, 4*12 (bazan 15'e kadar çıkıyorum) ama çalıştığım bölgelere dokunduğum zaman acı, ağrı olmuyor.
    Sanırım bişeyler eksik kalıyor.

Sizce ağırlığı mı artırmalıyım, tekrar sayısını mı, set sayısını mı ?

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    kaslardaki yorulmayı yeterince sağlayamıyorsundur,
    zaten sürekli acı ağrı yakalamak çok zordur
    bunu bi sürü nedeni olabilir
    ilk aklıma gelen antreman çeşitliliğini ve ağırlık artırman gerektiğidir

Ogden bunu beğendi.
  3. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Kası zorlarsan, alışık olmadığı bir baskıya maruz bırakırsan ağrı, acı olmaması çok zor.

12-15 tekrar yaptığında zorluyormusun? Yani 15 tekrar yaptın diyelim 16. 17. yapamıcak duruma mı geliyorsun yoksa 20-30 tekrar yapabileceğin halde 15 yapıp bırakıyormusun?

Eğer sen de böyle yapıyorsan bu hatanı düzelt, 4 set 12 tekrar diyorsa 3. 4. setin sonunda 12 tekrardan sonra 13.14. tekrarları yapamıcak duruma gelmen gerekir ona göre ayarlıcaksın kiloları yani,

Eğer zaten bu şekil çalışıyorsan ve acı vs olmuyorsa, tatmin olmuyorsan, antreman stilini değiştir,kiloları, hareketlerin sırasını, set sayısını, tekrar sayısını gibi

2 yıl önce ilk başladığımda ben 12 tekrar yazıyor diye 20-30 yapabilecekken 12 yapıp bırakıyordum o yüzden soruyorum bunu yanlış anlama :D

Ogden bunu beğendi.
  4. Ogden

Ogden Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı dertten muzdaripmişiz :) 20 - 30 yapabilecekken bırakıyorum,
    Önümüzdeki bikaç hafta dambıl alabilme gibi bi olanağım yok ama setleri ve tekrarları artırıcam

yardımlarınız için teşekürler :)

5. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    bende flexor hocanın programlarına bır kac ekleme ıle yapıyorum ancak orada 3x8 yada 4x8 yazar genelde :d hacım ıstoyırsan max agırlık kaldıracaksın:D msela ben becnh press te 15 15 takıp 20 yaparken 25 25 takıyorum allah 5 hatta 6 dan sonra arkadalar yardım edıyor kaldırırken . kasları zorlamassan acımaz acımaz ıse yırtılmaz yırtılmaz ıse tamır olmaz tamır olmaz ıse gelısmez :D mantık bu antremanda kas yıkımı yapıp duzgun beslenme ve dınlenme ıle daha fazlasını gerı kazanmak. orta azgırlık cok tekrar yapmak hacımden zıyade yag yakımına yonelıktır.

6. brhmcr

brhmcr Guest

Agirliklarin az geliyor buyuk ihtimal, bir takim dambil edinerek, kilolari arttir, bazi hareketlerde drop setler ile zorla. piramit, ters piramit seklinde set sekillerine yonel. Kisacasi zorla kendini :)

7. cartoonist

cartoonist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorun bende de var.
    Aynı programı uyguladım 2 gün boyunca.
    Kollarda ve kanatlarda (olacak olan kanatlar:) ) ağrılar pazularda sızlamalar var.
    Kollarımdaki etler sanki çürümüş gibi dokunduğunda ağrıyor.Aslında tek tek saymaya gerek yok,
    çalıştığım her yer ağrı içinde.Kollarımı iki yana yatay olarak açmakta bile zorlanıyorum.
    İlk gün 5 er kiloluk dumbell ile çalıştım daha sonra ağrıyı fark edip kiloları 2.50 şer kiloya indirdim ikinci gün.Ağırlığın fazla olduğunu sandım kısaca.Ama burada yazılanları okuduğumda eywah yandım da dedim.Çünkü öneriniz ağırlıkların artması yönünde.Bende 6.25 er kiloluk dumbell lar ile çalışacağım.Aslında yazarken bile biraz tuaf oldum oldum...(umarım başıma bir iş gelmez-kaslarda yırtılma vs...)
    Antremandan önce vücudu açmak için egzersiz hareketleri yapıyorum.Ve antreman sonunda da aynı şekilde...
    Umarım doğru bir şey yapıyorumdur, çünkü çektiğim ağrı beni üzmez bu sporu yapmaya ara veriyor olmak yada sakatlanıp bu sporu ertelersem o zaman üzülürüm...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:22 ----------

Birde sorum olacak, bu iki günlük antreman programını 2 gün çalışıyorum daha sonra 2 gün boş gün geçirip tekrar 2 gün çalışıyorum.Bu doğru mudur sizce de?

Sayfayı Paylaş