Kaslar

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Body06 tarafından 26 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar ben bu formu yeni buldum ve beğendim.Yeni üye olduğum için başlığı yanlış yere açtıysam özürdilerim.Size bir-kaç sorum olacak.Cevaplarsanız sevinirim...

1.Arkadaşlar ben vücut çalışıyorum.boy 1.81,kilo 72,kol ölçüm 33 cm,omuz ölçüm 100 cm,bel ölçüm 85 cm,bilek&ön kol ölçüm 26 cm,göğüs ölçüm 90 cm,baldır 38 cm,bacak 55 cm.Şimdi ben 16 yaşındayım.5. sınıfta ara ara 2.5 litrelik su şişeleri ile 1-2 hafta biceps (sadece) bide göğüs çalışıp bırakıyordum.Bu olay böyle ara ara 8.sınıfa kadar sürdü.8. ve 9. sınıfta hiç spor yapmadım (sade basketbol).10.sınıfta mart ayında 1 ay filan 5 kg ile yanlış antreman sonucu (yanılmıyorsam kaslarımı yaktım).Ve haziran ayından itibaren internetten araştırdığım hareket şekilleri ile yeniden başladım ve faydasını görmeye başladım.Asıl soruma gelince;
    a-Kaslarımı daha büyütmek için yada hacimden çok daha fazla güç kazanabilmem için elimdeki 5kg. artırmalımıyım?Artırırsam ne kadar artırabilirm.Salona gidemiyorum bizim eve uzak olduğu için.Ancak ara-sıra gittiğim zaman 70 kiloyu orta derece zorlanma ile kaldırabiliyorum.Buna istinaden elimdeki 5 kglık dambılı 15 kgya kadar çıkartsam faydası olurmu?Yada ne yapmam lazım.Bilgilendirirseniz sevinirim.
    b-Kol kaslarımı sıktığım zaman sağ kolumu sürekli kullanıdğım halde triceps kasım yumuşakmış gibi oluyor dokununca ,sol kolum ise triceps kası sağa oranla daha sert.Acaba bunun nedeni nedir?Ne yapmalıyım?Çalıştığım ağırlıkları artırmalımıyım yardım ederseniz sevinirim.

2.Birde arkadaşlar biraz komik olacak ama :) arkadaşlarla bazen sakalaştığımız zaman kollarımıza falan vuruyoruz.O esnada ben kaslarıma baktığım zaman sanki küçülmüş,yumuşamış gibi görüyorum.Acaba gerçekten kaslara vurulunca kaslar küçülür,şişliği filan inermi?Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme: 26 Temmuz 2009
  2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
Konu Durumu: