kaslar ve boy ilişkisi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve efekan tarafından 19 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    boyu 185 olan birinin kolu 35 cm

boyu 175 olan birisinin kolu 45 cm

bunun örneklerinin çoğaltabilirim isterseniz ama mantık olarak bu

..şimdi..

bu iki kişiden hangisinin kol kası daha büyüktür

175 in kol yarıçapı daha büyüktür ama diğeride boy olarak uzun olduğundan kolda uzun olur .

siz anladınız demek istediğimi .

2. 4Bodymuscle

4Bodymuscle Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Burada kimse 1.75 in yada 1.85 boyu olanın kası daha çok diyemez. bunun yağ oranı var kemik iriliği var. Birisi uzun süre çalışmıştır diğeri daha kısa süre çalışmıştır ama dersen aynı yapıda 2 insan tabikide 45 cm olan daha iyidir. Kol uzunluğu pek alakası olcağını sanmıyorum.

seboist01 bunu beğendi.
  3. kemaldonado

kemaldonado Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    durumları ters yazmıssın 1.85 m olanın kolu 45 cm 1.75 m boyu olanın kolu 35 cm olacaktı.neyse soruna gelecek olursak 1.85 m lik adamın kolunun 1.75 m 45 cm da durdugu gibi durması için 45 cm den daha fazla kol ölçüsü gerekir.

4. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    arkadasım bu konuyu cok abartıyorsunuz , odurum şöyleki kısa boylularda kas toplu durur ve şişkin gözükür uzun boylular ise kas çekilir ve uzun gözükür. Ama şöylede bir durum var kısa boylu insanlar cm olarak arttırmakta zorlanırlar, yani 1.70 in altında olupta 47 cm nin üstünde kolu olan birinin ellerinden ben öperim. Şölede bir durum var 170 boyunda 40 cm lik bir kol 180 boyunda 40 cm lik bir koldan daha kalın durur sebebi toplu durmasıdır, ama uzun olanın koluda daha şekilli ve define olur

5. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.788
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    1.90 boyundayım 41 cm geliyor kol.Ama kollarım benle aynı boyda olan insanların kollarından da uzun olduğu için hiç de 41 cm gibi durmuyor.1.75 boy en ideali bence bu spor için

6. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.742
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    boyum 1.76 kollar 45 herkes çirkin duruyor diyor ben hariç :)

7. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.305
    Ödül Puanları:
    0
    kısa olan daha kalın durur uzun olan ne kadar çalışırsa çalışsın hep ince kalır :D bunun en iyi örneğini uzuvlarımızda görebiliriz. 1.65lik birisinin 35 cm lik kolu 1.85 lik bir insanın 40cmlik koluna neredeyse eşit gibi durabilir (ikisinin de boy dışındaki genetiğini bir aldık)

kıssadan hisse: boyunuz kısa diye üzülmeyin, avantajları değerlendirmesini bilin.

8. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    ince mesajlar var gibime geldi :D

9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.924
    Ödül Puanları:
    0
    Kısa olan adam ektomorftur, hem genetik olarak (tabii r10un dediği gibi değerlendirmesini bilirse) hacim almaya ve gelişime daha yatkındır, hemde kası kısa olduğu için daha yüksek pazu tepesi elde edebilir...
    Uzun adam ekto yada meso dur, özellikle ekto ise kas gelişimi genetik olarak daha yavaştır ve kaslarıda uzun olduğu için işini 2 kat zorlaştırır... Ama yeteri kadar emek verip anabolik kullanırsa bir endomorfdan daha iyi ve hacimli vücut elde edebilir!

10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.305
    Ödül Puanları:
    0
    boyu değil işlevi önemli bayanlar :D şaka bir yana, bazı nispeten kısa boylu arkadaşlarda bu sorun oluyor. uzun boylu olanın daha çok ölçüye sahip olması gerektiğini düşünüyorlar. halbuki kazın ayağı öyle değil. boy 1.80 geçmeye başladıkça itici kaslarda hacimlenme gitgide zorlaşıyor. bacaklar zaten bu olayı çok net anlatıyor. yurdumda sağlam bicepslere ve sırta sahip olup kürdan gibi bacaklara sahip olan 1.80 üstü nüfus gayet yoğun malum :D

lordmarvel bunu beğendi.
  11. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.251
    Ödül Puanları:
    103
    Haftaya cumartesi bana göstericen bu adamları.
    Türkiye zaten uzun bir ülke değil ayrıyetten en zayıf yönümüz kol kaslarımız:D

12. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.305
    Ödül Puanları:
    0
    abi bak hatalarını sıralıyorum
    1)genç nüfusun boy ortalaması 1.72 filan değil artık. herkes ince uzun :D
    2) ona bakarsan bizim millette doğuştan hiç bir kas güçlü değil ki :D slavlardaki ve iskandinavlardaki güçlü omuzların-trapezlerin-kolların bizde %50si bile yok.
    3)haftaya c.tesi nerede göstereceğim ben sana o adamları? sizin salon zengin salonuymuş kendin dedin :D

Son düzenleme: 24 Kasım 2011
  13. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.251
    Ödül Puanları:
    103
    Yok salonda zaten olmaz.
    Sokakta göstericen.
    Aha bu dicen.
    Yoğun nufusu görücem:D

R10 bunu beğendi.
  14. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.924
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen genetik olarak biraz sıkıntımız var; gerçektende ülkemizde çok dengesiz vücutlar mevcut, adamın kolu iyiyse göğüsü zayıf, göğüsü iyiyse kanadı zayıf...vb
    Yani öyle ana kas gruplarının hepsi genetik olarak iyi olan ve bir çalışmaya başladığı zaman her tarafı aynı güçte giden hacimlenen adam ben pek görmedim!

Ama güç olarak ise ülkemizde gerçekten bariz bir fark var; Türk gücü dedikleri bu olsa gerek...
    Yani bir cüssesine bak birde girdiği ağırlıklara bak dedirtecek çok güçlü adamlarda gördüm :)

15. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    NE DEMİŞ ESKİLER KISA OLAN KALIN OLUR KÜT OLUR GERDİRİR... UZUN OLAN İNCE OLUR SİVRİ OLUR DELDİRİR... BİCEPSLER İÇİN BU :d

ZeusS_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş