Kaslar ne kadar dinlendirilmeli

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mehmetmehmet tarafından 2 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mehmetmehmet

mehmetmehmet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacak.. Bir kas bölgesi örneğin biceps ağır şekilde çalıştırıldıktan sonra (3 farklı harekette 8 tekrar cıkarabilecegim maksimum agırlık) kac saat dinlendirilmelidir ben pazartesi aksamüstü saat 7 de Biceps Göğüs bacak calıstım salı triceps omuz sırt calıstım ama sırt calısırken bicepsim de kasıldı ismini bilmediğim bir harekette yukarıdan göğsüme doğru bar çekiyorum anlamışsınızdır=) şimdi perşembe gecesi bunu calıstırlamılıyım yoksa yarını bekliyeyimmi? her kas için dinlenme süresi aynımıdır lütfen yardım edin

2. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    küçük kas grupalrı için min.48 sa büyük kas grupları için 72 sa hatta dahada uzun oalbilir.o gün yapılan antremana ve ardından uygulanan beslenme programına bağlı birazda.

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S- Bir kas grubu haftada kaç kere çalıştırılmalı?
    C- Kaslar çalışırken değil dinlenirken büyürler.Bu yüzden küçük kas grupları en az 48 saat büyük kas grupları enaz 72 saat dinlendirilmelidir.Sonuç olarak her kas grubunu haftada bir kez çalıştırmak yeterli olacaktır.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/antreman-ile-lgili-en-ok-t11362.html

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ilerlemiş, performans sporcusu iseniz 24 saatlik periyodlar ,haftada 5-6 gün idman ve 1-2 gün "off-dinlenme "yeterlidir...yeni başlayanlara en azından 8 -10 aylık süre için ,birer gün ara,yanı günaşırı olması tavisye edilir...)

5. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Şınav ve barfiks gibi dips gibi hareketleri diyelim spora ara verdik vücut ağırlığımızdan başka çalışıcağımız dumbell ımız bar ımız aletimiz yok bu hareketleri hergün yapsak bir zararı olur mu ?

Sayfayı Paylaş