kaslar hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve van_damme34 tarafından 18 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    plates in kasları uzattıgı esnettigi heryerde yazıyor boks sporuda diger dövüş sporlarıda kasları esnetiyor. kas esnekligi hakkında bir yazı. umur35 vericek cevabın vardır yine mutlaka :D

[FONT=arial, helvetica, sans-serif] [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]PİLATES[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]Kaslarınızı kuvvetlendirir, uzatır, esnetir. Tek başına kilo verdirmez. Pilates [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] yapmaya başladıktan sonra herkes sizi kilo vermiş zannedebilir. Çünkü [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] vücudunuzun duruşu değişmiştir, kaslarınız uzamıştır, dolayısıyla "ince" [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] görünürsünüz.[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] Pilates programı, 500 temel hareket etrafında çevreleniyor. Hareketleri peş peşe[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] yapmak yerine, size en uygun hareketler üzerine çalışmanız için sizi [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] yönlendiriyoruz. Ayrıca pilates hareketleri diğer bir çok spor gibi kalbi yormuyor, [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] vücuda basınç bindirmiyor. Büyük kas gruplarını olduğu kadar, ince bir dizi [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] hareketle küçük kas gruplarını da çalıştırıyor. Hareketler tamamlandığında ise[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] kendinizi yorgun hissetmek bir tarafa daha enerji dolu ve yenilenmiş [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] hissediyorsunuz. [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]Step - Aerobik Pilates AMAÇ:[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif][/FONT]​
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]AMAÇ.[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] Step-Aerobik-Pilates kurslarında, kasların esnekliğini artırmak, solunum ve [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] dolaşım sistemini geliştirmek, eklem hareketlerini artırmak ve kolaylaştırmak, [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] fazla enerjinin tüketimine yardımcı olmak, bölgesel incelme ve [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] şekillenme amaçlanır[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] Fitball – Gymball[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]. Temel olarak denge ile düzgün bir duruş sağlamak üzerine kurulan sistem [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] özellikle karın, sırt, kalça, bacakta çok etkilidir. Üzerinde yalnızca oturulduğunda [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] dahi karın kasları ve sırttaki omurlara bağlı küçük adaleleri harekete geçirir.[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] Fitball - Gymball egzersizleri eğlenceli ve dinamik olma özellikleriyle vücudu[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] güçlendirmede, duruş bozukluklarını düzeltmekte, enerji ve hareketliliği [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] yükselterek yaşama sevincini arttırmada idealdir. Fitball - Gymball egzersizleri; [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] her yaş ve fitness seviyesi içindir. Dayanıklılık ve hareketlilik yeteneklerini[/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] geliştirir, grup halinde veya tek başına uygulanabilir [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] [/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]Fitball - Gymball egzersizlerinin yararları şunlardır:
    [/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]* Aerobik kapasitedeki net artış,
    [/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]* Güç kazanma, adale gelişimi,
    [/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]* Rahatlama, gevşeme,[/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]
    [/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]* Algılama yükselmesi,
    * Sıkı ve kuvvetli karın kasları
    [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]* Kuvvetli ve esnek kaslar [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]* Vücut duruşunu destekler. [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]* Kas kontrolünü sağlar. [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]* Dolaşım sistemini etkileyerek rahatlamayı sağlar. [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]* Fiziksel uygunluk düzeyini arttırır. [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]* Sakatlanma riskini azaltır. [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]* Konsantrasyon gücünü arttırır. [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]* Atletik performansı arttırır. [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]* Kendine güveni geliştirir[/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif].
    * Eğlence.
    [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] Funda AŞIKOĞLU[/FONT]​
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif] [/FONT]​

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Verecek cevabım var olmaz mı.. Ne demisler "cahillikle savas".. Ha ben aynı anda senın gıbı lafı degıstırıp kendı cahıllıgını ortmeye calısanlarla da ugrasıyorum..

Al oku kendı mesajını da ne demıssın ansıl cahılce laflar etmıssın hatırla bir, yüzün kızarır belkı burada dırek sahsıma satastıgın ıcın..

Al burada atıp tutmussun sacma sapan seyler.. Senın yazdıgının ve savundugunun kasa esneklık kazandırmayla uzaktan yakından alakası yok goruldugu gıbı.. Sacma bır sekılde kasların uzayacagına ınanmıssın.. Hala isin gucun yok google'dan vs "kas" ve "uzama" sozcuklerını ıcınde barındıran metınler arıyorsun.. Yazık sana, cidden dıyorum bak..

Burada da bır yandan atıp tuttugunu kabullenmıslık gorulurken bır yandan da bunu hazmedememe durumunu ve konuyu yanlıs anlasılmaya getırmeyı acıkca goruyoruz.. Ayrıca yıne kalın olarak ısaretledıgım cumlenın ıkıncı bolumunde ıse oyle sacma bır cumle kurmussun kı akıllara zarar.. Ne dedıgını kendınde anlamamıssındır emınım..

Bu da konunun linki, cocukca sacmalamalarını merak edenler ıcın devamı burada..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/dayan-kl-ve-sa-lam-t26128.html

Son olarak sen yenısın belkı tanımazsın ama senın gıbılerın cahıllıgını yuzune vurmak, heleki bana satasılıyorsa, en sevdıgım ıstır hıc bıkmam merak etme sen boksör..

Son düzenleme: 18 Temmuz 2010
  3. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    dikkat edersen ikinci yazdıgımda kas esner yazmışım degil mi :D İLK YAZDIGIMDA DOGRU SENİN uzamadan anladıgın farklı OLDUGU İÇİN ilk başlarda büyük bir adama anlıyacagı şekilde anlatıyım dedim en son yazdıgımda da bir çocuga nasıl anlatılır acaba diyerek daha kolay anlıyacagın şekilde yazdım ama sen takıntılı biri oldugun için ve boks yapanları :D COCUK gibi kıskandıgın için boks yapıcak yüregin olmadıgı için ancak yazdıklarınla kendini tatmin ediyorsun sana bir kaç defa kas uzaması hakkında yazılmış yazıları sundum fakat herşeyi kendin biliyormuşcasına kabul etmedin sen ben bilirim burda yeni olan bir başkasının söyledikleri doğru olamaz diyorsun sanal alemde böyle devam edersin ama gerçek hayatta bu şekilde davranmadıgın ortada yoksa çoktan ipini çeken biri olurdu.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19.07.10 00:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18.07.10 23:53 ----------

umur35 sen bir bilgesin ne dersen o doğrudur araştırmana gerek yok sana mantıklı gelen neyse o dogrudur :D İLK OLARAK ben yanlış birşey söylememişken beni alaya almıştın cevabınla :D ŞAHSIMA satastın bende karşılık verdim bir daha canımı sıkmamanı umuyorum. üzerinde uzun uzun düşünüp yazdıgını yazıları çok özleyecek olsamda artık güzel ellerini yormamanı istiyorum. :D

4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Sen merak etme ben boks yapmadıgımdan yorulmuyorum o kadar da.. Delı gıbı kıskanıyorum ama sırf yorulmayayım sana cevap yazabıleyım dıye yapmıyorum.. :D

Bu cumleyı bırak bır cocuga-adama, dunya uzerınde senın zeka yasın dısındakı her hangı bır sporcuya gosterdıgınde anlarsa eger bende dedıgın "sen bir bilgesin ne dersen o doğrudur" vs tarzındakı ıltıfatlarını hemen kabul edecegım.. ;)

Hala bu cumlenın mantıklı bır cumle ve dogru bır cumle oldugunu sanıyorsun cook ama cooook yazık.. Cok uzuluyorum cıddıyım.. Toplu durumda olan kas kendı ıcınde yayılırmıs bak bak bak olaya bak..

Kas nasıl ve ne anlamda "toplu durumda" duruyorkı, sonra nasıl "kendı ıcerısınde" yayılıyor..

Yanı daha oncede dedıgım gıbı yasın 19 yazıyor ama bu mantık kurgunu gordukce cumlelerını ve savundugun anlamsız seylerı gorunce ınanasım gelmıyor hakıkatten..
    19 yasında bırının boyle anlamsız bır cumle kurabıldıgıne ınanmak ıstemıyorum..
    Yanlıs oldugundan dolayı ınanamıyorum demıyorum bak, oncelıkle kelımelerı bu kadar manasız sekılde bır araya getırebılmene ınanamıyorum..

Haaaa bu arada senın gıbılere bırseyler ogretmeye calısmak hosuma gıdıyor dedıysem de hemen olayı abartıpta ortaokullu kızlar gıbı laf sokmaya calısmana gerek yoktu.. ;)

Cocuklasmaya devam edeceksen gıt kraloyun.com'da forum actır orada yap bu laf sokmaları.. ;)

Son düzenleme: 19 Temmuz 2010

Sayfayı Paylaş