Kaslar dinlendikçe gelişir.(Deney)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve alicanoalican tarafından 7 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. alicanoalican

alicanoalican Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Geçen sene üç gün arka arkaya yarı mekik çektim.3 gündede maksimum 20 tane yapabildim.Daha sonra hiç bir sporla uğraşmadan geçen 2 ay kadar zaman sonra tekrar yarı mekik çekmeyi denedim ve de 45 tane yarı mekik çekebildim.Bu durum kasların dinlendikçe geliştiği anlamına geliyor.Bu yüzden vucut çalışırken bir bölgeyi haftada bir gün çalıştırmanızı tavsiye ederim.Gelişim ve güç kazanma daha hızlı olacaktır.

2. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    iyide bu verdiğiniz örneğin "kaslar dinlendikçe gelişir" ile alakası yok.

üç gün arka arkaya mekik çekerseniz tabiki mekik sayısı düşer yorgun kası dinlenmesine fırsat tanımadan çalıştırıyorsunuz çünkü. midenin bir gün arayla çalıştırılması idealdir.

iki ay hiç antreman yapmadan hiç bir kas gelişmez iyi ay yatarak gelişen tek şey bostandaki karpuzdur.

3. alicanoalican

alicanoalican Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Anlayamadın galibaduh Hayatımda hiç yarı mekik çekmemiştim.İlk çektiğimde 20 tane yapabildim.Diyorum.Üç gün arka arkaya çektikten 2 ay sonra çektiğimde 45 tane çekebildim diyorum.Bir anlasan diyorum.Yalan söylücek halim yok.

4. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    alicanoalican senin durumun biraz psikolojik verdiğin örnege göre üst üste çalışıp daha sonra 2 ay kadar vucudu dınlendırmemız mı gerekıyor ?en azından karın kasları için bunu mu yapmalıyız yani?...3 antremanla hiç bir sey yapmadan 2 ay boyunca kaslar gelişir mi?

evet vucudu dinlendirdiğimiz zamanlar da kaslar gelişir antreman sırasın da değil bu dinlendirme dönemide her idman sonrası gelen 24-48 saat içerisin de olur bu zaman dilimi içersinde vucudu ne kadar iyi beslersek ne kadar iyi dinlenir ve uyursak o kadar cabuk gelişirz bunda hepimiz hemfikiriz...

yalnız ben 3 gun ard arda 20 mekik cektım 2 ay hiç bi spor yapmadım 2 ay sonra 45e cıkardım bu 2 ayda kaslarım gelişti dinlendiği için 45 mekik çekebildim durumu tamamen psikolojik bir durum...

5. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bence ıddıa edılen durumla yasanılan olayın alakası yok!..Yanı 2 ay dınlenme ve kasların gelısmesı ıle ılgılı..Yasını bılmıyorum ama tahmınımce ergenlık donemındesın ve 2 ayda tabıkı kas yapın daha ıyı olucak bu donemde..Dedıgım gıbı yasını tahmın edıyorum sadece..Bıldıgımden degıl..

6. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    hem kafanıza göre deney yapıp sonucunu bir bilimsel veri gibi açıklayamazsınız. istatistik bilimi diye bir branş var. kesin bir kanıya varabilmek için örnekleminiz çok sağlam olmalı üç günlük antremandan örneklem olmaz.

Setenay ve YesiLZeytin bunu beğendi.
  7. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    HMMMMMmmmmm o zaman şöle bir hesap yapılabilir..

ilk çektiğin--->20 / 2 = 10 (yarım mekik olduğu için)

3 gün arkarkaya--->10*3= 30

2 ay ara --> 30 gün

O zaman 30/30 =1 (katsayı)

2 ay aradan sonra ---> 45/2=22,5 (yarım mekik olduğu için)

Bu hesaptan çıkan sonuç ; karın kasının gelişim katsayısı 22,5*1=%22,5

Yani karın kaslarını 2 ay dinledirerek %22 oranında geliştirmissin kafa_

Daha fazla dieycek bişi bulamadım, biraz forumu okumanı öneririm.........duh

NHFL bunu beğendi.
  8. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    ya acaip bilgilendirdirn bizi bu bilimsel deneyinle..aynı deneyi bi de biceps için yap bakalım 2 ay sonra sonucu söylersin.merakla bekliyoruz

9. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    keşke 2 ay değilde 2 yıl dinlenseydin. 540 mekik çekerdin :)

10. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar kırıcı olmamaya çalışalım lütfen, yazdıkları doğru veya yanlış bunu kırıcı olmadan belirtirseniz sporcu ahlakına uygun hareket etmiş oluruz. Bu şekilde insanların heveslerini kırıyorsunuz. Hangimiz doğuştan bu bilgilerle doğdu ki?

Setenay ve aneximandros bunu beğendi.
  11. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Baslik sahibinin rencide olmamasi icin, ki gidishat o yonde, basligi kilitledim. Cop kutusuna tasinma sebebi ise basligin kayda deger bir bilgi ya da deney icermemesi. Alicanoalican, lutfen baslik acmadan once forumu biraz gezin, en sIk sorular sorular ve cevaplari bolumunu okuyun, sabit basliklari okuyun, forumda arama yapin ve forum kurallarini okuyun.

bonatschi, saydam ve slymnasye bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş