Kaslar ağrırken antreman?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mert_yldz_ tarafından 7 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba.Geçen sene 6 ay bb yaptım, daha sonra bırakmak zorunda kaldım.Spor salonuna yeniden kaydoldum, 3 haftadır kardiyo yapıyordum.Perşembe günü yeniden ağırlık çalışmaya başladım.Program günaşırı olduğu için bugünde gitmem gerekiyor ama kaslardaki ağrı halen devam ediyor, üstüne antreman yapsam kaslara zararı olur mu?Yoksa yarında spor salonu kapalı pzt. günü yapabilicem:)

---------- Post added at 13:25 ---------- Previous post was at 11:40 ----------

Bilgisi olan biri yardımcı olsun lütfen ağrıyan kası tekrar çalıştırırsam zararı olur mu?

2. sthammer

sthammer Guest

dinlendirmek daha doğru olur, kaslar çalışırken değil dinlenirken gelişir..
    yalnız çalıştırdığın kas grubu farklıysa yani sadece gögüs ağrın varsa ve sen bacak çalışacaksan bir mahsuru yok

3. kaan67

kaan67 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    zonguldak
    Bu soruyu bende merak ediyorum.Aynı grubu çalıştırmak için illa ağrının tam olarak geçmesi mi gerekir.Yoksa çalıştırmakta sıkıntı olmaz mı.Sonuçta bir gün ara ile çalışıyoruz

4. sthammer

sthammer Guest

ağrı geçtikten sonra çalıştırmak gerekir, kasların yenilenmesi ve hasar gören fibrillerin onarılması için, ki biz buna gelişim diyoruz. Vücut hamlığı attıktan sonra ağrılar azalacaktır.

5. brhmcr

brhmcr Guest

Buyuk kaslarda ortalama 48 kucuklerde 24 saat dinlenme suresi verildiyse agrisa bile volume dusurulerek idman yapilabilir.

6. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba

iki gun ara verip daha hafif calısabilinir. Agrı ikinci calısmada artarak devam ederse o zaman zaten kaslarda sorun var demektir. Kas calısıtıgı icin agrısa bile onemli degil :) gelisiyor demektir:)

Sayfayı Paylaş