Kaslar ağrırken ağırlık çalışılır mı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ata Aslan Yurtsever tarafından 8 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Ata Aslan Yurtsever

Ata Aslan Yurtsever Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Adana
    Arkadaşlar yeni başladım ilk başlarda kardiyo yaptım daha sonra omuz kelebek ve dambılla ağırlık kaldırdım şimdi kol kasları ağrıyor bugün spora gidemedim halsiz ve kollar kaslar ağrıyor sizler neler yapıyorsunuz
    Samsung Galaksi Eys GT-S5830İ'den Gönderildi.

2. Madness35

Madness35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Izmir
    Yeni basladigin icin normaldir bir haftaya gecer

Sent from my GT-I8150 using Tapatalk

3. Lakot

Lakot Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    48 saat ayni kas gruplarini calistirmamalisin ama bu senin icin gecerli degil, seninki kaslarin hic alisik olmamasi ile ilgili, dinleniceksin iyi besleniceksin sonra idman yapicaksin ama unutma eger idmandan sonra kaslarin agrimiyorsa iyi idman yapamadin demektir... yani no pain no gain :))))

4. Ata Aslan Yurtsever

Ata Aslan Yurtsever Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Adana
    Sağol kardeş bey 26 yaşında 193 boy ve 114 kilodayım 15 gün önce başladım ilk kardiyo pazartesi hem kardiyo hem üst kâs gruplarını çalıştım ben pekâlâ nasıl beslenme yapabilirim birde iş vardiyalı olduğundan uyku farklı oluyor bu etkiler mi

5. Lakot

Lakot Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    kilo vermek istiyorsun diye tahmin ediyorum , bunun en basit yöntemi düsük karbonitrat ve cardio ancak saglikli beslenme ve uzun sureli yasam kalitesi icin sana onerim 1 defa da olsa bir dietisyene basvurman ve vucudun ile ilgili genel testlerden yaptirman.
    114 kilosun boyun uzun acak seker tansiyon vs gibi rahatsizliklarin olabilir bunlari kontrol ettirmeden her hangi bir diet programi uygulama!!!
    ayrica unutmamalisin gibi herseyin fazlasi zarar motive olmak guzel ancak sabir bu sporda en onemli olay, ole 1-2 ayda 15-20 kilo vermek istiyorsan bu sana daha buyuk ve kalici zararlar verir. bu zararlarin onune gecmenin en saglikli yolu doktor kontrolunde spor ve diet.

6. Ata Aslan Yurtsever

Ata Aslan Yurtsever Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Adana
    Çok şükür herhangi bir sağlık problemim yok kalp ve şeker yok evet kilo vereceğim tabi ki hemen her şey olmuyor zaten sabırlı olmak gerek yoksa bu iş olmaz bey şekeri azalttım yemek çok az yiyorum ama sorun spordan önce ve sonra beslenme bir de iştah kesici için beyaz leblebi yiyorum bu faydalı olur sanırım bu gün spora gidemedim yarın gideceğim kollar ağrıyor

7. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Kilo vermek = Çok az yemek değil. Evet 1-2 ay böyle devam edersen hem de spor yapıyorsun çok hızlı şekilde kilo verirsin. Ama ne verirsin ? Su ve kas..
    Yani öğün yerine leblebi yersen karbonhidrat alımını kesersen vücudunda olan kasları da yakarsın. Daha sonra sporu bıraktığında o kiloları fazlasıyla geri alırsın..
    Sana tavsiyem öğünlerini güzel ye. Özellikle kahvaltı.. Sadece beyaz ekmek yerine kepekli, tam yağlı süt yerine yarım yağlı ya da yağsız süt, kızartmalar yerine haşlanmış gıdaları tüket.

8. Ata Aslan Yurtsever

Ata Aslan Yurtsever Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Adana
    Çok doğru :) tavsiyelerin için sağol kardeş evde o gün ne yemek var ise az yiyorum ekmek te beyaz ama çok az yiyorum peki antrenman öncesi ve sonrası nasıl beslenmeli

9. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Antrenman öncesi ve sonrası beslenmen çok önemli. Öncesinde protein + karbonhidrat ağırlıklı bir öğün ye 1.5 - 2 saat sonra spora git. Yani pilav, bulgur, nohut vs. sağlam ye.
    Antrenman sonrasında ise protein ağırlıklı beslen. Pilav + tavuk iyi olabilir. Tavuk bulamam diyorsan haşlanmış yumurta ye 3-5 tane. Ama sadece beyazını..
    Kolay gelsin..

10. Ata Aslan Yurtsever

Ata Aslan Yurtsever Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Adana
    Teşekkürler kardeş

11. Ata Aslan Yurtsever

Ata Aslan Yurtsever Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Adana
    İşim vardiyalı olduğundan yemekler düzensiz bu sporumu engeller mi ben kahvaltı da antrenman öncesi yediklerim 2 kaynamış yumurta, 6 tane zeytin, bir kaç dilim domates, bir k. Kutusu kadar beyaz peynir ve şekersiz limonlu çay 1 veya 1.5 saat sonra antrenman başlar. Antrenman sonu ise 1 sade veya meyveli soda veya evde 2 mandalina veya kuru kayısı sizce nasıl bu bir de ben 114 kilo olan biriyım yaş 26 protein ve karbonhidratli besinler nelerdir

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

12. Madness35

Madness35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Izmir
    Protein cok az tuketiyosunuz,balik,tavuk,kirmizi et,yumurta,lor peyniri bunlari kesinlikle eklemelisiniz beslenmenize

Sent from my GT-I8150 using Tapatalk

Ata Aslan Yurtsever bunu beğendi.
  13. baver7272

baver7272 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yandange kakao

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Kasların ağrıyorken ağrıyan kasları çok hafif kan gelicek şekilde çalıştırabilirsin daha doğrusu ısıtabilirsin. Bu ağrıya iyi gelecektir.

Mesela dün göğüs çalıştın bugün o bölgen ağrıyor ama bugün göğüs çalışmayacağına göre kelebek makinasında 4-5 kilo ile 1 set 10 tekrar veya 1 set 10-12 şına çekebilirsin.

Amaç ağrıyan yere kan pompalatmak. (Kan gelen yere can gelir.) :D

Sayfayı Paylaş