Kasların gelişimi hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SergiConstance tarafından 24 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. SergiConstance

SergiConstance Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Merhabalar son 1 haftadır karbonhidrat ve proteinimi eksik alıyordum ve iş sebebiyle antrenmandan uzak kalmıştım 1 hafta 2 gündür hasta olmuştum 1 lokma yemek zor yiyordum ölçülerimi aldığımda kollarımda 1.5 cm düşüş olmuş göğüslerimde 4 cm çok şaşırdım neden böyle oldu anlayamadım onun dışında ben yaklaşık olarak 1 yıldır yapıyorum antrenmanlaırm ya pramit yada 4x10 veya 4x8 şeklinde olmuştur bu stili değiştirmek için şimdi 4x18 yapıyorum ilk defa yapıyorum geçen gün yaptığımda kaslarımın çok iyi pump olduğunu gördüm ve bu stille devam etmeyi düşünüyorum ve bu şekilde büyüme gerçekleşebilirmi ?

2. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    4x18 le hacim alamazsin defineye yonelik olur

3. SergiConstance

SergiConstance Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Genelde definasyon döneminde kullanılır fakat bacaklarıma sadece bunu yaparak 2 cm artış sağlayabildi mve arkadaşıdma kollarını 1.5 cm arttırdı beni bu stile en çok iten sebep bu oldu :)

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Daha az karbonhidrat=Daha az su tutulumu=Ölçü kaybı Beslenmen normale dönünce ölçü geri gelir.

Eresbos ve SergiConstance bunu beğendi.
  5. SergiConstance

SergiConstance Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Peki bahsettiğim antrenman stilini uygulayarak büyüme sağlamak mümkünmü ?

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yeterli yersen bir süreliğine evet. 18 tekrarda çalıştırdığın yavaş kasılan kas lifleridir. Bunların da büyüme potansiyeli vardır ama daha düşüktür. Bir süre sonra tekrar düşük tekrar-yüksek ağırlığa geçmek zorunda kalırsın.

SergiConstance bunu beğendi.
  7. SergiConstance

SergiConstance Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    tamam en azından 1 ay birde böyle deneyim :)

8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    18 tekrar da neyin nesi?
    her kas grubunun ayrı çalışma sitili vardır ama 18 ?

9. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Bence totem yapmış arkadaş . 18 de bir hikmet var (mı?)

10. SergiConstance

SergiConstance Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    ben bacaklarımı bu şekilde 2 cm arttırdım ve arkadaşımda kollarını 1.5 cm arttırdı tamam ağır girmekte çok önemli fakat ben spora başladığımdan beri y apramit yada 4x10-8 yaparım artık hep aynı stiller birkerede böyle denemek istedim sonuçta ne yersen o sun ben antrenmandan çok herşeyin beslenmeye bağlı olduğunu düşünyorum birde böyle denemek istedim ve sizin yorumlarınızıda almak için konuyu açtım herkeze teşekkürler şimdiden

Not: Ct flecher'ın bir sözünde ''bu iş 8-10 tekrarla olmaz acıyı ne kadar hissedersen okadar iyisindir '' diye bir sözü vardır

11. Jremy

Jremy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ben şöyle düşünüyorum. 18 tekrar fazla ama ara sıra böyle şaşırtıcı şeyler yapmak iyi gelebilir vücuda ama böyle devam edersen sanmaki kasların iyi gelişecek :) Bende küçük kas gruplarında değil ama büyük kas gruplarında ara sıra tekrar sayısını 15-20 arasına çıkarttığım oldu. Küçük kas gruplarında ise tekrar sayısını azalttığım oldu. Ve verim aldım ama sürekli böyle yaparak gelişim sağlayamazsın bence ama daha bilgili birilerine sorarsan daha iyi olur ama herkesin lafına da güvenme bu forumda. Çünkü ingilizcesi olan yabancı forumlardan aldığı bilgileri hop buraya yapıştırıyor buradaki insanlarda onları bilgili sanıyor. Demek istediğimi anlamışsındır umarım.

12. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Bacaklar yuksek tekrar isteyen kaslardir. Diyelimki hoca bir program yazdi genelde kol,gogus,omuz,sirt 3x12 olur,bacakta 3x15, karin 3xMax. Kimi hocalar omuzada fazla tekrar yazar,ama ben az tekrardan da verim aldim,yuksek tekrar yapip kucultmekten korkuyorum.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

13. SergiConstance

SergiConstance Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    İlk defa bu stili deneyecem zaten 1 ay felan denemeyi düşünüyorum sonrasından tekrar 4x10-8 veya pramite geçerim bakalım sonuç ne olacak :)

Sayfayı Paylaş