Kaslarımda 3 aydır hiç bir gelişme yok

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve EMN tarafından 25 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba.yaklaşık 3 aydır evde 2*8 dambıllarla haftada 3 gün çalışıyorum.diğer günlerde de sınav çekiyorum.ama kaslarım sadece sertleşiyor hacim kazanmıyor.üstümde t-shirt varken hiç bu sporla ilgilendiğim belli olmuyor.çelimsiz duruyorum.ama benden kalıplı duran birçok kişiyi bilek güreşi gibi güce dayalı şeylerde hep yeniyorum.ölçülerim:boy 169 kilo 55 civarı omuz 105 kol 28 bel 71 göğüs 94 onkol 25.özellikle omuzlarımın gelişmesini istiyorum ama olmuyor.1 haftadır protein tozu kullanıyorum(Genrise Whey protein).inşallah bunun faydası olur.sizce sorun nedir yardımcı olurmusunuz?

2. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Büyük ihtimalle yeterince beslenmiyorsundur, beslenme düzenini anlatırsan daha çok yardım alabilirsin

EMN bunu beğendi.
  3. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Sen doğru çalışmazsan istersen git protein tozunun kralını al yinede işe yaramaz :) Kilo olmadanda hacim kazanamazsın. Sen hiç 55 kg adamın 40 cm kolu olduğunu gördünmü? Kilo almaya bak sen. Zaten evde çalışmakla fazla bi yere varamazsın. Çok ağırlık az tekrar çalışman gerekiyor hacim için. 3x8 veya 3x10 gibi

EMN bunu beğendi.
  4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Evde yapıyorsunuz demek bence protein tozu kullanmanıza pek gerek yoktu.2 set niye? niye 4 Set değil veya hacim istiyorsanız niye piramit set uygulanmıyor?Elinizdeki Dumbelların ağırlıklarını artırmak hacimlenme konusunda size yardımcı olucaktır.Kilon 55 boyuna göre iyi vücud yağ oranın istesende pek fazla olamaz.Programına uyarsan ve ağırlık artırabilirsen gelişme olucaktır.

EMN bunu beğendi.
  5. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Evet.pek iştahım yok günde en fazla 4 öğün yiyebiliyorum.bildiğiniz iştah açıcı hap felan var mı?SR_ARAWN 2*8 derken 2 tane 8 kglık dambıl ile demek istemiştim.

6. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    ben uyku sounumdan dolayı günde 1 öğün bile yiyebiliyorum bazen yokmu derdime çare

7. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    İştah açmak için ne hapı olabilir onlar faso fiso.
    Soğan filan yiyebilirsin iştahı açar tabi öyle 2-3 kere soğan yemekle olmaz.
    İştah açılır düzenli spor ve beslenmede. Kilo ve hacim aldıkça vücut daha fazlasını isticek haliyle.

EMN bunu beğendi.
  8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    fazla söze gerek yok demekki 8kg istediğini vermiyor veya programın uygun değil

EMN bunu beğendi.
  9. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Program olarak evde 2 dambıl ile vücut geliştirme başlıklı konudaki programı uyguluyorum.geri kalan günlerde yumruk şınavı ve eller bitişik şekilde toplam 100 şınav çekiyorum.8 kg dambıl la 10. Tekrardan sonra zor kaldırıyorum.olmadı ayarlanabilir dambıl almayı düşünüyorum.ama şimdilik sorun kilomun az olması bence.karbonhidrat tozu ise yaparmı sizce?ha birde 3 ay önceki ölçülerimde aynıydı.

10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    arnoldun dambıllarla ilgili bi önerisi vardı o aklıma geldi(yanlışsa düzeltin)
    aynı kilo ile çalışacaksan atıyorum 8 kg la alışacaksan
    1 set 6 2. set 8 3. set 10 4. set 12 tekrar diye artarak çalışman lazım diyordu
    ama onun önerisi önce hafifle sonra ağırla kol çalışmasıydı
    yani atıyorum
    1. set 6kg*8 tekrar
    2. set 8kg *8 tekrar
    3. set 10kg*8 tekrar
    4.set 12kg*8 tekrar gibi

ama benim düşüncem 8 kg ile çok bişe olması zor
    imkansız demiyorum ama zor diyorum

EMN bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş