Kaslarım Eriyor Ne Çalışmalıyım ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MeyethologY tarafından 17 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Eğer ben bu spora başlarsam bile BB değil fitnees yaparım.2 yıl kick boks yapıp zorunluluktan bıraktım ama elbet birgün tekrar başlayacağım.Boks yapanları ağırlağa girmemesi konusunda , girersede uzun kas çalışması (örneğin kol kası çalışıyorsa şişirmek yerine aşşağıya doğru uzatmak) yapması konusunda uyarırlar.Bir bodyci boksa başladığında evet bazı boksörlerden yapılıdır gösterişli kocaman kasları vardır.Yumruk atarken açılmayan ve hantal kalan kasları.Demek istediğim spordaki bu kadar emeğimi , tekniğimi boşa çıkarmak istemiyorum.O yüzden en büyük amacım göğüs-sixpack-adonis.Onlarıda mümkün olduğunca vücut ağırlığıyla.Doktor sırtım için yüzmeye gitmemi şiddetle önerdi.Yaza doğru yüzmeye başlayacağım ancak o zamana kadar dediğiniz gibi bir salona gitmeyi , kasların açılmasını engellemiyecek şekilde kendimi geliştirmeyi planlıyorum.Ancak bunu kilo alarakta yapmak istemiyorum bu kiloya düşene kadar neler çektim...

2. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bu konuya gelince.Bildiğim kadarıyla six packler için yağ oranını düşürmek lazım.Yağ oranını düşürmek içinde kardiyo ve diyet yapmak.Eğer yağ yakmak istiyorsak karbonhidratı az almamız gerekliymiş , vücut sporda ilk karbonhidratları , k.hidratlar bitincede yağları yakıyormuş.Karbonhidratı fazla alırsak sadece onlar yanar ve yağlar kalırmış yani ben böyle okumuştum.Karbonhidrat az al protein bol al dediler bana hangisi doğrudur ?

3. egeos123

egeos123 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    bende senin yaşlarındayım 2 yaş küçüğüm senden bu spora geçen sene başladım aynı sebeplen sırf sixpack istiyordum sanki güzel olcak diye neyse 2-3ay evde mekik çektim hiçbişey gelişmedi sonra salona yazıldım ama beslenme 0 biraz göğüs çıktı sonra kilo verince six pack çıktı ama sırf sixpack oldu göğüs de azaldı sonra yanlıs yaptıgımı anladım six pack okadar da önemli değil 1kas grubuna önem vereceğine vücudunu genişlet hem tişörtten iyi görünürsün hem tişörtü çıkardıgındada milletin gözüne girersin herkes sana bakar sana tavsiyem bu sakın kendini yorma bosuna bir spor slaonuna yazıl düzgün bir şekilde vücudnu genişlet sonra six pack leri yaparsın

4. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    zaten yazılıyorum yarın.umarım boy gelişimimi engellemez en büyük korkum bu.boyumun 5 cm kadar daha uzaması çok iyi olur inşallah uzar

5. CN4

CN4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    MeyethologY çalışmalar nasıl gidiyor, son halinin fotoğrafı var mı ?

Sayfayı Paylaş