Kaslarım Eriyor Ne Çalışmalıyım ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MeyethologY tarafından 17 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese iyi günler.Yaklaşık 1 aydır six packleri çıkarmak için her gün mekik çekmeye ve diyete başladım.Ancak kaslarım çıkacağına git gide eridi.Neyi yanlış yapıyorum ? Mekik programım youtubeda 8 dakikalık abs programı diye birşey videoda adam ne yapıyorsa onu yapıyorum.Diyetimi bırakmalıyım yoksa mekik şeklinimi değiştirmeliyim yardım edin abiler ?
    Eski halim : http://e1301.hizliresim.com/15/w/jgnhy.jpg
    Şimdiki halim : http://d1302.hizliresim.com/16/k/k63zj.jpg

Not : Amacım göğüs-six pack-adonis.Göğüse başlamadım six pack için dediğim gibi hergün mekik çekiyorum ve vücut yağ oranını düşürmek için yağdan uzak duruyorum.Hatam nerede ?

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Hatanı kendin söylemişsin zaten, her gün mekik çekmemelisin, kaslara dinlenmesi ve gelişmesi için süre tanı.

3. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Evet onu duymuştum ancak bu kadar erimesinin nedeni dinlenmesine zaman tanımamak olamaz.En azından kas eskisi gibi kalır yani bence gelişmezdi ancak benimkisi görüldüğü gibi yok oluyor.2 günde bir veya hergün koşuda yapıyorum

4. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    yanlış biliyorsun tabikide dinlendirmezsen eskisinden daha kötü olur

5. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    diger bölgelerin dinlenmeye ihtiaycı oldugu kadar göbegin de vardır hergün mekik antr yapmak kas kaybına sebeptir öncelikle dinlenmeye zaman ayırmanız gerekmektedir ve beslenmenize cok dikkat etmeniz gerekiyor

6. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Bunun tek açıklaması olabilir oda beslenme.Her gün yaptığın koşuyada bağlı kas kaybedebilirsin.

7. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    1 aydır yaptığım diyetten belim 6 cm inceldi.Vücut yağ oranım yaklaşık %17 'den yaklaşık %8 ' e düştü.Yinede fotoğrafta görüldüğü gibi belli olmuyor.Ne yapmalıyım onu söylemeniz önemli benim için.Yani 2 günde bir mekik çekicem artık hergün çekmiycem , her ne kadar inanmasamda.Peki diyeti bırakayımı artık ? Birde kasları sıktığımda çok sert olmuyor.Elliyorum karın kaslarımı özellikle alt karın hiç mekik çekiyorum gibi durmuyor.Çözümlerinizi bekliyorum iyi çalışmalar..

8. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    hacimlenme zamanın gelmiş bence

9. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Hayatımda hiç BB yada fitness yapmadım sadece 2 yıl kick boks yaptım.Yani ne yapmam gerektiğini ve terimlerin anlamlarını bilmiyorum.Hacimlendirme derken ne yapmalıyım yani ?

10. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
  11. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Oraya göz attım zaten birazda pek birşey bulamadım.En sonunda vazgeçicem eskisi gibi çikolata dolu hayatıma dönücem o olacak.Ben 1 ayda aman aman sixpackler adonisler fırlasın demiyorum ama benimkiler gelişeceğine kötüleşiyor , sinir oluyor insan.

12. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    galiba sirf karin kasi calisyorsun? inan bana six packleri seni kurtarmaz gögüs,omuz,kol kasi olmadiktan sonra. En kisa sürede hacimleye bak

13. serverous

serverous Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yara çıkartmışsın onu nasıl geliştirdin

14. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    nasıl yani ne yarası ?

15. geceyar20

geceyar20 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    P90x Koç'u
    Yer:
    Denizli
    kaslarına dinlenme süresi vermemişsin ve bütün vücudunu çalıştırmaya bak unutma vücut geliştirme bir halka gibidir hepsi birbiri ile bağlantılıdır.

16. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Genetiğin bu işe umduğundan çok çok daha yatkın, omuz başların ve bicepslerin bunu açikca belli ediyor.Gayet güzel bir vücut inşa edebilecekken sadece mekik cekerek zaman kaybetmek yerine spor salonuna yazılarak vücudunu değerlendirmelisin.Ayrıca karın kaslarının çıkmasını istiyorsan öncelikle sadece mekik cekmeyi bırakmalı ve bütün vücudunu calıstırmaya bakmalısın. Çoğu kişinin bildiğinin aksine karın kaslarını mekikten cok cok daha fazla etkileyen ve büyüten bacak calısmalarıdır.

nofear ve mr_dblue bunu beğendi.
  17. ph0enix

ph0enix Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme yeteri kadar karbonhidrat ve protein almıyorsun

18. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Salona gitmememdeki en büyük sebep boy uzamasına engel olması.17 yaşındayım boyum 1.69-1.70 kilom 64.Ailemde uzun boylu yok babamın boyu yaklaşık benim kadar.Ancak ben yinede boyumun bir kaç sene içinde uzayacağına inanıyorum.Ağırlık sporlarınınsa boy uzamasına engel olduğunu söylerler.2. nedenide omurgamda kifoz (kamburluk) var.Bildiğiniz kamburlar gibi değil sadece biraz öne eğik duruyuorum ve kürek biraz çıkık.Çoğu kişi ağırlık çalışarak onu bile yenebilirsin diyor ama herkes farklı bir yerden bahsediyor.Kimisi göğüs çalış o zaten gidecek diyor , kimisi sırt çalış geçer diyor , kimisi sırt sakın çalışma sırtın daha belirgin olacağından daha kambur durursun diyor.Yanlış bir şey yapıp hastalığı ilerletmekten korkuyorum.

19. PeaceofMind

PeaceofMind Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Herşeyden önce body building yapmak seni kısaltmaz veya uzatmaz. Çünkü bu sporda halterciler gibi yüksek ağırlıklarla çalışmazsın. Hatta uzamana fayda sağlayacaktır. Barfiks çalış. Faydasını görürsün. Genetik olarak babandan uzun olacaksın mutlaka... Bu spor seni bir kaç cm daha uzayabilir.

Kamburluğa gelirsek... Aslında bu sporu yapan herkesin dikkat etmesi gereken bir başka nokta da vücudun ön kısmını çalıştırdığı kadar arka kısmı da çalıştırması... Sadece göğüs ve karın antremanı yapıp, sırt antremanı yapmamak veya yeterince yapmamak zamanla duruş bozukluğuna neden olacaktır. İkisini de eşit şekilde çalıştırmak doğru olanıdır. Bu sayede duruş bozukluğu ve kamburluk oluşmaz. Seninde yapman gereken, ne kadar göğüs çalışması veya karın çalışması yapmışsan, o sayı kadar sırt ve ters mekik çalışması yapmaktan geçiyor. Bu şekilde duruş bozukluğunu da düzeltmiş olacaksın

20. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Olmayan kas nasıl eriyecek? 2 resim arasında hafif ışık değişikliği dışında fark yok ayrıca sadece göğüs-karın için uğraşırsan vücudun eskisinden de kötü olur salonda aynı böyle biri var 1 yıldır karın kası yapmaya çalışıyor karın kası yaptığında vücut süper olacak sanıyor hiç alakası yok hacimsiz sıska vücut 10 tane pack olsa da güzel olmaz erkek dediğin hacimli olur sen yeni yeni yetişkinliğe giriyorsun düşüncen farklı olabilir ama böyle devam edersen büyüdüğünde çok pişman olursun.

Sırt çalışırsan daha da kambur olursun diyen adam cahilin tekidir kifozu düzeltmenin en etkili yolu zaten sırt kaslarını güçlendirmek - bende de kifoz vardı keşke resim çekseydim o zamanlar, şimdiki sırtımla karşılaştırsam inanmaz kimse kifoz olduğuna- , bu spor boyu kısaltır diyenler de sağdan soldan duydukları hurafelerle konuşuyor kaç kg ağırlık basacaksın da boyunu etkileyecek nasıl inanıyorsunuz buna örneğin bacaklar sürekli baskı altında komple vücudu taşıyor 30-50 kg yük sürekli bacaklarda aynı mantıkla düşünürsek bacakların asla uzamaması lazım bacaktaki plakaların kapanması lazım hemen. Kemikleri etkilemek o kadar kolay değil azcık düşünseniz zaten farkedeceksiniz mantıksızlığı.

Sen komple vücudunu çalıştıracak bir program çıkar-salona yazıl yani- düzgünce beslenme programı oluştur ve zayıflamak için de diyet falan yapma amacın 40 kg olmak falan mı, sağlam beslen kg almaya bak zaten zaman içinde değişimini gördüğünde bu iş seni iyice saracak şuanki haline bakıp hey gidi günler diye güleceksin.

Son düzenleme: 18 Şubat 2013
    StormBlast bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş