Kaslarım çok ağrıyor (Kaburga araları)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BoSs37 tarafından 2 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. BoSs37

BoSs37 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 5 gün önce (Cumartesi günü) kendimi test etmek amacıyla şınav çekiyim dedim. 6 haftada 100 şınav programını deniycektim. Isınma hareketleri falan yaptım, kendimi fazla zorlamadan 5 şınav çekebildim. Ertesi günü kollarımda ağrı başladı ki bu normal fakat bir sonraki gün ağrı gittikçe yer değiştirmeye başladı sağ göğüs kafesimdeki kaburga kemiklerinin aralarına doğru indi buda nefes alırken felaket derecede acı ve ağrı yaratıyor. Bıçak saplanırmış gibi. Yaklaşık 4 gündür böyle (Pazartesi'den beri). Sorun şu ki ben ne zaman antrenman, spor falan yapmaya çalışsam kaburga aralarında bu ağrılar oluyor. Tamam nefes alırken acı vermese ağrı sorun değil ama çok acıyor inanın. Doktora gidiyorum kas gevşetici veriyor. İçiyorum bacak kaslarımı gevşetiyor ama kaburga aralarına etki etmiyor. Krem sürsem yine işe yaramıyor. Sorunun acaba boy ve kilo ile alakası olabilir mi? Boy 1.65. Kilo 42. Evet fazlasıyla zayıfım. Yaş 16. Bu yaşıma kadar ne top oynadım ne spor yaptım. Zaten birazda spor yapmamamın sebebi bu ağrılarımın olması. Hep bilgisayar başındayım. Yani inanın bu ağrılar beni hayattan bezdirdi. Diğer arkadaşlara soruyorum sizde de oluyo mu diye hayır olmuyo diyolar. Ne yapacağımı şaşırdım. Lütfen yardım edin...

Son düzenleme: 2 Haziran 2011
  2. moment

moment Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Gaziantep
    Evet spor yapmamanla alakası olabilir çünkü bende bir keresinde yaklaşık 40 derecelik bir yolu bisiklet ile çıkmıştım kaburgamda sırta tarafında fena bir ağrı oluştu çok derin nefes almış olmamdan olmalı ayrıca bisikletin de mili kırılmıştı :D

3. BoSs37

BoSs37 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben ne zaman spor yapmaya kalkışsam bu durum oluşuyo ya çok kötü durumdayım şu an hala ağrıyor.

Bir çözümü yok mu bunun arkadaşlar yardım edin.

4. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Bi doktora görünsen iyi olur burdan pek bi sonuç çıkacağını sanmıyorum.

5. BoSs37

BoSs37 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    3 farklı doktora gittim. Hepsi de kas gevşetici hapla krem verdi. Kullandım bi faydası olmadı.

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hamlık ıle arkadasın dedıgı agrının ne alakası var ? sınav cekınde kımın kaburgası agrıyor?
    bu kas agrısı degıl kaburga aralarında dıyor sınavın etkı ettıgı asıl bolge gogus ve arka kol ve dıyor baska spor hareketı yaptıgındada kaburgasına agrı gırıyormus

tekrar doktora bas vurun ama ıyı bır doktor secın ve sorunuzu anlatın neden kaynaklandıgını bulsunlar

7. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam neden kızıyorsun, senin yaptığın hataları bu kadar yüzüne vuruyor muyuz? :)

Ama biraz araştırınca sebebi başkaymış anladım yine de gerekli bilgiyi vereceğim. interkostal nevralji denilen sinir ağrısı, asit reflüsüne bağlı ağrı, akciğerden kaynaklanan ağrı ve kalpten kaynaklanan ağrı olabilir. Muayene bulguları ve eşlik eden diğer belirtiler ve altta yatan hastalıkların bilinmesi gerekir. Bu yüzden mutlaka doktora gitmelisiniz.

Ayrıca şınav çekince sadece göğüs ve triceps ağrımaz yanlış çekmiş de olabilir yine de üstteki önerimi okuyun.

Saygılar.

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben kımseye kızmıyorum soruyorum sana sence oyle bırseyın ıhtımalı varmı dıye benım hatam neyse sıkayet et silinsin o mesaj yanlıs sınav nasıl cekılır bılmıyorum yanlıs cekemez zaten her turlu ne yapsada o bolge her harekette agrıyormus sadece sınav cekınce olmuyormus olay

9. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Peki tamam sen saygılı ol bana ve diğer herkese karşı çok kişiyle kavga ettin resmen benim hesabıma giren kuzenime benzedin o da her konuda ahkam kesiyordu. Karşılıklı saygıyla tartışabiliriz bu konularda ama sen direkt olarak hakaret ediyorsun. Malesef şiakyet edildin sadece ben değil birçok üye etti banlanabilirsin. Kusura bakma. Bu konuyla ilgili değil ProteinCanavarıyla tartıştığın konuyla ilgili çok hakaret ettin bize. Sustuk ama saldırgan bir üslubun var gereksiz post attıyorsun... Neyse.

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    arkadasım çocukmusunuz bu konu ıle bunların ne alakası var sıkayet et barı yazdıgın abuk sabuk mesajıların kaldırılsın kavga etmısım fıght club sanırım burası :lol:

11. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım çocuk değilim 30 yaşında adamım ama şunu söyleyeyim illa bu konuyla ilgili olacak diye bir şey yok genel bir şey söyledim bu başlıkta bana yaptın ben de ProteinCanavarına yaptığın saygısızlığı söyledim.

12. moment

moment Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Gaziantep
    Biryerden düştün mü veya arkadaşlınla felan dövüştün mü belki kaburga kemiğin felan kırılmış olabilir bi film çektir derim kemiklerin narinse kırılmış olabilir belki o batıyordur?

13. BoSs37

BoSs37 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Düşmedim. Hiç kavga etmedim. Doktora gittim 3 kere falan film çekindim. Hiç bir şey yok yumuşak doku zedelenmesi diyolar. Kas gevşetici yazıp yolluyolar. Olay bu.
    Bu sefer çok şiddetliydi. 1 hafta sürdü. Çaresizlikten buraya konu açtım arkdaşlar. Ama geçti bugün.
    Şınav-mekik-barfiks'e başlamalı mıyım tekrar?

Son düzenleme: 5 Haziran 2011
  14. moment

moment Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Gaziantep
    Aşırı yüklenme kardeş en fazla çekebileceğinin yarısı kadar çek bir deneme amacıyla ağrı oluyorsa başka bir doktora felan gitmen gerekir ağrı olmazsa devam edersin

Sayfayı Paylaş