Kaslanmadan zayıflamak.

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Zuc tarafından 19 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Zuc

Zuc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. Ben 26 yaşında, 1.79 boyunda 110 kilo biriyim. Aslında 120 kiloydum bir süre önce ama diyetisyen yardımı ve günde 35 dakika yürüyüşle 10 kilo kadar verdim.

Bir aydır bir spor kompleksine üyeyim. Havuza gidiyorum, Aquagym yapıyorum haftada 3 kez (40'ar dakika). Ve de koşu bandında her gün 35 dakika kadar yürüyorum.

Üyesi olduğum spor kompleksinin pek çok aerobik programları var ve ben onlardan da faydalanmak istiyorum artık.

Yaptığım diyet diyetisyenimin 15 günde bir yenilediği sağlıklı bir diyet. Ayrıca diyetisyenim iç hastalıkları uzmanının yanında çalışıyor. Yani demek istediğim şu, beslenme yönünden emin ellerde olduğumu düşünüyorum. Her hafta kontrole gidiyorum.

Hedefim 65-70 kilo olmak. Sarkmak istemiyorum asla. Ama var olan yağları kasa çevirip de kalın, kaslı bir bayan da olmak istemiyorum. Yani o tarz bir fizik şu an sahip olduğum yağlı vücut kadar kötü olmasa da asla istediğim bir vücut şekli değil.

Sporumu günde 1,5-2 saate çıkarmak istiyorum. İşte haftada 3 gün Aquagym, Zumba, Aero-Hat gibi yağ yakımına yönelik olduklarını okuduğum aerobik programlarına katılacağım. Günde 1,5 saat bu tarz sporlar yaparsam kaslanır mıyım? =)

Neler yapmam gerekli. Kaslanmadan (yani yağlar eridikten sonra ortaya çıkacak olan kalın kaslara neden olmadan) ama sarkmayı da mümkün olduğunca önleyecek bir spor programı benim kilomda biri için nasıl olmalı?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

2. Enjyu

Enjyu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student
    Yer:
    İstanbul
    Aquagym,Zumba

ben bu ikisini biliyorum aqua-hat duymadım görmedim, bence bu iki spor eğiliminde eğlenerek sıkılaşacağınızı düşünüyorum ancak biraz daha yağ yakıp başlamanızı tavsiye ederim...

Zuc bunu beğendi.
  3. Ivedone

Ivedone Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Zaten öyle kaslı bi bayan isteseniz de olamayacaksınız o gördükleriniz yarışmaya katılanlar ve beslenme programları size göre çok farklı bi durumda. Siz zayıflarken ağırlık antrenmanı yapmanızı tavsiye ederim.

Zuc ve rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş