kaslı biri wing shunda ne derece başarılı olur

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve maeglins tarafından 12 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. maeglins

maeglins Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    1 yıl bb çalıstıktan sonra wing shuna gecmeyı dusunuyorum fakat bu spor icin kuvvet ve çevıklık onemlıymıs az agırlık cok tekrar calısıyorlarmıs burdakı sporcular ben orta sevıyeye yakın bi vucut gelıstırdıkten sonra wing shundada basarılı olabılırmıyım ornegın bruce leenın vucudunada bakarsak cok kaslı degıl cevik bir vucudu var

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bruce Lee çocukluk döneminde başlamış wing chuna ve eğitimi veren kişi o işin en iyilerinden biri Ip Man ve o eğitim o dövüş sanatının başlatıldığı yer olan çinde öğrenmeye başlaması , hırsı büyük avantajıymış.Sonrası o abdde çok fazla dövüş sanatı öğrenmiş , sporla bu ilgili oluşu yağsız bir vücuda yaptığı sporlar sebebiylede biraz bir kas kütlesine sahip olmasına yaramış.

Sen wing chun yapıcaksan Türkiye'de öncelikle doğru eğitmen var mı? bi onu araştır varsa yapıcağın şey bodyle değil , wing chun ile başlayıp , vücut ağırlığınla patlayıcı güce yönelik antremanlar yapman ve o adam gibi yağ oranına yavaş yavaş sahip olursan metabolizma hızın artar..

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    çok kaslı olmak için çok iyi bir genetiğin ortalamanın üstü gelir zaman ve süper spor salonu özel doktorlar vs bunları karşılayacak düzeyde imkan olması lazım ancak öyle çok iri definisyon sağlamış bir vücut olur eğer yoksa ortalama kaslı biri olursunuz az yada orta kaslı biride çok iyi dövüşebilir

4. sthammer

sthammer Guest

[YOUTUBE]YgJ_ujhWEHM[/YOUTUBE]

kütlesi hiç fena değil adamın ve oldukça iyi, ancak phil heath bu kadar seri olamaz, öyle zaten anormal bir kütle kolay değil rock'ın dediği gibi

rockybalboa7 bunu beğendi.
  5. maeglins

maeglins Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    yok ben zaten anormal kutle demedım mesela bruce lee ıpman bunlarda ortalama kutlenın altındalar hacım olarak cok az kaslılar ortalama kutle ıyıyse pekı bu dovusun ustalarının kutlesı nıye bu kadar az istedigim ortalama kaslı bır vucut ondan sonra wıng chuna gecmel orta kaslı bır vuudu wıng hun ıcın ıstemıyorum zaten

Son düzenleme: 12 Ekim 2013
  6. sthammer

sthammer Guest

kung-fu'nun felsefesi ve çıktığı bölgeye bakmak lazım, bu sistem zaten güç eksenli değil yani sistemi bir kadın icat etmiş, bayan yim wing chun, onun adından geliyor, bedensel zayıflığını kapatmak için genelde hız ve çeviklik esas alınmış, gerçi bu konunun uzmanı değilim, ercan hoca görürse yazar, gerçi wing chun'a pek sıcak bakmıyorlar :)
    ustaların hepsi kütlece çöp değil ayrıca, emin boztepe örneği var öyle aman aman olmasa da fiziği iyidir

7. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    wing tsun ile uğraşan bir arkadaşımın anlattığına göre: ipman filminde başrolde oynayan eleman vücudu sağlam bir elemandır.bunu filmde saklamak içinde baya uğraşmışlar.bol kıyafetler vs. için.kaslı olmak demek hantal olmak değildir.aerobik çalışmaları yapmadan kaslı olmak vücudu hantallaştırır.örnek ronaldo verebilirim bu konuda.güç her sporda önemli.wing tsun eğitmenlerinin önerdiği kadar vücudunu olgunlaştırman artı puan kazandıracaktır.

8. maeglins

maeglins Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Taylor Lautner alacakranlıktakı kurt adam ust sınırım yada neverbackdowndakı cocuklardan bırı tabıkı o sevıyeye gelmek zor benım ıcın muhetemelnde gelemem ama bu gıbı vucutlarda wing shunun gerektıgı cevıklıge sahıptır dıye dusunuyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:34 ----------

Son düzenleme: 12 Ekim 2013
  9. maeglins

maeglins Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    başka yorum yapcak

10. maeglins

maeglins Üye

Beğenileri:
    4