Kaslı bir vücut için protein tozu şartmı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve FURKAN0606 tarafından 20 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. FURKAN0606

FURKAN0606 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar 17 yaşındayım ve yaklaşık 7 aydır düzenli olarak body yapmaya başladım ve faydasını da görmeye başladım yalnız size sorularım olucak öncelikle bu işle uğraşıyorsak protein tozu performans arttırıcı vs kesin şart mı ? Yani daha çabuk kasların gelişmesine fayda sağlar mı cevaplarınızı bekliyorum

2. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Elbette supplement kullanmanın faydası olur ama hiç protein tozu ya da performans arttırıcı almadan da bu işi yapanlar var. Ama tabi nasıl bir vücut istediğine ve ne kadar hacim kazanmak istediğine bağlı bu. Protein tozu kullanmadan sadece belli bir yere kadar kaslarını geliştirebilirsin, çünkü antrenmandan önce ve sonra alman gereken proteini yiyeceklerle karşılaman biraz zor olabilir, ha imkansız mı, değil. Sadece biraz daha çaba sarfetmeni gerektirir.

3. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    şart olan normal beslenmedir supplementler olmazsa olmaz değildir ileri seviye sporcu değilsen tabi

4. lqexit

lqexit Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Günlük protein ihtiyacı kilo gramın başına 1,8 - 2 çarpanıyla değişebiliyor. Hepimizin muzdarip olduğu bir konu bu eğer bu ihtiyacı doğal besinlerden karşılayabilirsek hiç birşeye ihtiyacımız olmaz ama karşılayamıyorsak mecburen protein tozuna yöneliyoruz. Sanırım bu sorunun cevabı kafanda biraz daha netleşmiştir.

5. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    mike tyson ve x-men rolündeki elemanın vejeteryan olduğunu okumuştum başka biyerdende araştırmadım belkide yalan haberdir

Sayfayı Paylaş