Kasa Etkisi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Turanata tarafından 26 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Turanata

Turanata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar bir süredir merak ediyorum.Ağırlık antrenmanından sonra yeterli proteini almazsak o kas güçlenmez mi ?
    Bir de kilo başına 2 gr protein almamız gerekiyormuş.Bunda vücuttaki yağ oranımızda var mı.Yoksa vücuttaki yağı saymadan mı ? Yani 64 kiloyum 64x2=128 gr protein mi yoksa 5 kilo yağım var desen 64-5=59x2=118 gr protein mi almalıyım ?
    Bu arada 1 litre sütte en az 130 gr protein vardır yazıyor.Antrenman sonrası 1 litre sütü bitirsek günlük protein ihtiyacımızı karşılamış mı olucaz ? Şaşırdığım nokta bu kadar kolay mıydı protein bulabilmek.

2. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    1 litre sutte o kadar protein olduguna eminmisin tekrar bak uyanamamissin :)))
    Bide en az 130,yazmissin peheyy ;)

3. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    kardeş protein maalesef ucuz değil. sütte litrede 30 gram protein var. günlük 128 gram protein
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Ekim 2014 ---
    için aylık en az 200 lira gerekiyor.

4. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Bu is 7/24 sut icmekle olmaz atta kemik erimesinden geberip gidersin sutteki calsiyum vucutta tam tersi etki yapiyor calsiyum icin yogurt ve yesil sebzeler yemek gerek soliyim dedim ama konumuz bu degil baska protein kqynaklatinada yonelmelisin kas yapan sey proteindir evet ama o proteinin icindeki amino acidlerdir. :)

5. Turanata

Turanata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben yazanı söyledim.Zaten cümlemin sonunda protein bulmak bu kadar kolay mı diye şaşırdığımı belirttim.Bilemediğim için sordum.Yanlış bir şey mi ?

Yağlarımızıda işin içine katıyor muyuz ? Ben günde en fazla 70 gr zorlasam 90 gr protein alabiliyorum.İlk sorumada cevap verirsen memnun olurum.

6. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Yazani nasil soyledin nerde yaziyormus goster bakalim

7. Turanata

Turanata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Son satırın ilk cümlesine bak.''Bu arada 1 litre sütte en az 130 gr protein vardır yazıyor'' yazmışım değil mi ? ''Bu arada 1 litre sütte en az 130 gr protein var'' yazmamışım değil mi ? Sen ne bekliyordun ?

8. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Nerde yaziyor lafi evelemw geveleme yahu,nerde yaziyor o kurdugun cumle internetde :)

9. Turanata

Turanata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hani bazı ürünlerin besin değerleri yazar ya ambalajında onu diyorum.Neyi eveleyip gevelicem.İnternette böyle mi yazıyor dedim.Ambalajında böyle yazıyor demek istedim ama yanlış anlamışsın.

10. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Hicbir sutun kutusunda 1 litrede 130 gr protein vardir yazmaz.sen yanlis anlamamis yanlis gormussun.

11. jonahhex

jonahhex Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Eger sut kutusunu atmadiysan besin degerleri tablosunun fotografini atar mısın merak ettim doğrusu nasıl süt bu :D

12. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Proteini bulmak kolay ancak kalitelisini bulmak kolay değil. Mercimekte de protein var fasulyede de protein var ama vücut tarafından sindirilme oranları düşük olduğu için tercih edilmiyor. Vücudun en yüksek oranda kullandığı protein yumurta proteinidir. Sütü tam hatırlayamamakla birlikte yumurta- kırmızı et - tavuk ve balıktan sonra geliyordu diye hatırlıyorum . Kas gelişimini maksimize etmek için tek bir protein kaynağı yerine birden çok protein kaynağından beslenmek gerekir yani çeşitlilik yaratmak çok önemlidir. Sadece süte yoğunlaşarak da protein ihtiyacini karşılayabilirsin ama 1 Litre süt sonucunda bir hafta boyu gaz çıkararak dolaşmayı ve ileri vadede kansızlığı göze alman gerekir ki bence kesinlikle değmez

Sayfayı Paylaş