Kas yumuşaması

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve neptune tarafından 22 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. neptune

neptune Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncellikle merhaba arkadaşlar 17 yaşında 55 kg 1.74 boyundayım.Vg ye yeni başladım.Çevremdeki insanlar ilk önce düşük ağırlıklarla çalış dediler.2kg dumbellar ile çalışmaya başladım 2-3 hafta sonunda bicepslerimi sıktığımda gözle görülür büyüme ve sertlik gördüm.Fakat artık 2kg yetmiyor diye 5kg aldım.5kg ile çalıştığım zaman bicepsleri sıktığımda yumuşadığını farkettim.Yumuşama sebebi ne olabilir ? 5kg veya 2kg mamı devam etmeliyim ?

Bir soru daha soracağım ; araştırdım biraz ve duvara kağıt asıp yumruklamanın yumrukları güçlendiriceğini duydum ve denedim.Gerçektende yumruk attıkca yumruklarım bana daha sert geliyor ve acı azalıyor.Bir zararı varmıdır ?

Şimdiden teşekkür ederim.

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    kağıdı duvara mı yapıştırıp vuruyosun :)

yani duvara yani baya baya taşa yumruk atıyosun :)

çok iyi yoldasın daha sert vurman lazım ama çünkü bu şekilde kıramıyorsun sanırım :)

tüm gücünle vur ki önkol kemiğini dikine çatlatma ihtimalin bir nebze artsın ama üzülme en azından el kemiklerin kırılcaktır :)

wTurner ve themertyildiz bunu beğendi.
  3. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Senin dediğin olay herhalde Never Back Down 2 filmindeki antrenman sahnesinde adamın kağıdı duvara değil,tavandan iple bağlayıp arkasında birşey olmadan yumruklaması. https://www.youtube.com/watch?v=6ADK1S1LSpA (0.06 sn deki olay)

Bir de Danny yukarda bahsetmiş hakikaten 17 yaşındaki bir gencin inanıp yapacağı olay değil.Ya insanlar bilinçsizce kum torbasına çıplak elle vuruyor ve bileğini burkuyor,sakatlanıyor gerçekten salonda gördüğüm şeyler bunlar ki sen duvara atıyormuşsun yumruğunu direk betona yani..

Bir de araştırdım,arkadaşlar söyledi vs demişsin o arkadaşlar kim bilirkişi mi? Lütfen bir tarafını incitmeden duvar yumruklamaktan vazgeç.

Bak forumu araştır bence V.G. ve daha bir çok şey hakkında sana çok yardımı dokunacaktır.

wTurner ve Danny Boy bunu beğendi.
  4. wTurner

wTurner Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    mertyıldıza katılıyorum asarak yapılıyor o iş ve yumruğunu güçlendirmek için değil bir noktaya vurmanı sağlamlaştırıyor o çalışma yani sabit vurmanı sağlıyor.Sen daha vur bakalım nasıl ağırlık kaldırcaksın kum torbasına vurunca bile zorla ağırlık kaldırıyoruz neyse vurmaktan vazgeç ağırlık kaldırmanı önler.Duvara vurmukta bir delilik sen boyka mısın gardaş .Ve yumuşaması kaslarına ağırlık bindirdiğin için oluyor sanırım ağır çalışanlarda görülüyor.Ben hacim programında iken kaslarım hep yumuşaktır.Kaslar büyüdüğü için yumuşuyor sanırım.Neyse kafana takma bence :)

Son düzenleme: 22 Nisan 2012
    themertyildiz ve neptune bunu beğendi.
  5. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    sakın duvara yumruk atma kardeş bende bi ara hep atıyordum birgün bileğimden bir ses geldi çat diye hastaneye gittik çatlamış sonra bir ton iş bileğim 1 ay ağrıdı

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Öncelikle amacının ne olduğu önemli 2kg veya 5 kg dumbell vücud geliştirme için yeterli olmaz en az 25 kg set alman lazım dostum.Bu arada arkadaşlar söylemiş Asla Pes Etme 2 filmindeki şeyi denemişsin dedikleri gibi Düz yumruk atmayı öğrenmen ve bir hedefe kitlenip yumruk atabilmen için yapılmış bir sahne yanlız bunun film olduğunu unutma o filmde gerçekten güzel MMA çalışmaları var şimdi kağıtı yaptın onlarıda mı yapıcaksın :D Kağıt olayına gelince duvara yapışık asma havada as sadece duvara yapışık olmasın duvara vurursan ellerin zarar görür!

neptune bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş