kas yapmaya sıfır(yani göbeksiz falan) yağ ile mi başlamalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve jasper jones tarafından 29 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. jasper jones

jasper jones Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 20 günde, her gün 9-10 km koşarak ve çok ağır diyet yaparak dağ gibi göbeği neredeyse erittim. yanlar ve bacaklar falan da dahil. 72den 65e indim. Yani yağların yaklaşık %75ini erittim diyebilirim.

benim bunları yapmamdaki asıl amacım, çok az miktarda kas yaparak ileride göbek oluşumunu engellemek ve vücudu birazcık şekle sokmak. çok çabuk kilo alıp verebilen biriyim çünkü. aldığım bir tişörtü göbeğim yüzünden sadece 1 hafta giyebiliyorum. direkt çuval gibi oluyor. hal böyle olunca bende de bıkkınlık seviyesine geldi. Şimdi asıl sorum şu, kas çalışmaya tüm yağlarımı eritip mi başlayayım, yoksa şimdiki az göbekle falan mı başlayayım. bi 10 gün daha koşarsam tamamen gidecek gibi tüm fazlalıklar.

2.sorum, nasıl beslenmeliyim? diyeti tamamen bırakıp eskisi gibi mi besleneyim, yoksa sadece protein ağırlıklı besinler mi tüketeyim. Bir de öğrenciyim, ne zaman evden çıkıp, gece ne zaman döneceğim belli olmuyor. hal böyle olunca da öğünlerim düzensiz oluyor. yani sadece kahvaltı ve akşam yemeğini yiyebiliyorum evimde.

Şimdiden teşekkürler. Umarım anlatabilmişimdir.

2. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle tebrikler. Yağı eritmeden kas yapmaya calısma allak bullak edersin. Yağ kasa da dönüşmez , göbeğini eritebildiğin kadar erit , yağlar gitsin. Sonra ,karb. alımını az düşür protetini alman gereken kadarını tm olarak almaya calıs fazla alma vücudun nasıl tepki vereceği belli olmaz yağa dönüştürebilir. Genel olarak beslenmeyi karb. alımını düşük al alman gerken mıktarı alma yani , yağ olarak kesinlikle kaliteli yağ tercih et cabuk kilo alan biri oldugun için fazlasıyla zarar. Günlük alman gereken kalorinin aşağıısında almalısın yağ yakıp kilo vermen için , kas yapmaya basladıgında da günlük alman gereken kalorinin yukarıında kalori alıcaksın proteinide karb. da yağ da kaliteli alcaksın alman gerekenı alcaksn fazla almıcaksın yagsız vücut yapıcaksın ya da miinium yağlı vucut yapıcaksın. Sabah kahvaltısını yapabıldıınının en ıyısıını yap yulaf ezmesını eksık etme , aksam gelince saglam bir aksam yemeği ye ve %85 90 ı protein ağırlıklı olsun. Evınde ekmek arası bıseyler hazırla buğday ekmegıınden vs 2-3 ekmek vs. Evde olmadıgında yersin 4-5 öğüne tamamlarsın. Ekmek araların %30 karb. %70 protein olsun tamamdır.

3. zfr1993

zfr1993 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    20 gün de 7 kilomu verdin

4. jasper jones

jasper jones Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam eyvallah çok güzel anlatmışsın her şeyi. Aslında halk arasında herkesi söylediği "kas yap yağlar kasa dönüşür" klişesi yüzünden sordum onu. Son olarak bir şey daha sormak istiyorum. Şimdi etrafımda kaliteli spor salonları olmadığı için(jatomiler çok uzakta) evde p903x üzerinden gitmeyi düşünüyorum. malum, p90 da çok yavaş ilerliyor ve tüm kasları çalıştırmaya yönelik bir program. yavaş ilerlediği için ve günde sadece 30-40 dk çalıştırdığı için, 3-4 öğün yiyip tekrar kilo almak en büyük korkum. programda, benim yapımdaki biri için şu kadar gram protein ve şu kadar gram karbonhidrat diyor. bunları gramı gramına tutturmam mı gerekiyor? yoksa her sabah 2-3 yumurta, biraz yulaf ezmesi, öğle ve akşam yemeğinde de rastgele proteini bol şeylerden yesem ve gece uyumadan önce de 1 saat kas çalışsam yeter mi. şimdiden teşekkürler.

bol koşuyla değil 7 kilo 15 kilo bile verilebilir bence. sonuçta en hızlı yağ yakma yöntemi ve günde 1-1,5 saat aralıksız koşu yaptım.

Son düzenleme: 30 Ağustos 2014
  5. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    eskisi gibi beslenirsen kas inşa edemesin bol bol temiz yemen lazım.

6. jasper jones

jasper jones Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    eyvallah hocam. hepinize çok teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş