Kas Yaparken Vücudu Aşırı Zormamak Ve Kuvvet Kaybı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tevhid61 tarafından 10 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. tevhid61

tevhid61 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Geçenlerde Birisiyle Konuşurken Barfiks Çekme Sonradanda Şınav Vücudu Aşırı Zorlamaya Geldi Konu.KOnuştuğum Bi arkadaş Bana Dediki ''Kas Yapıyım Derken Vücudu Aşırı Zorlarsan (tam olarak hatırlamıyorum)ince damarların yırtılır kuvvet kaybedersin gibi birşey söyledi.Sizce Cidden Böyle Birşey Varmı Vücudu Aşırı Zorlayınca Kuvvet Kaybedermi? Yada Aksine KUvvet ARtarmı?

2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    dediğiniz overtraining ama damar yırtılmaz

3. tevhid61

tevhid61 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    overtraining değil vücudu mesela kolları fazla zorlayınca kuvvet kaybı olurmu diyorum ?

4. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Tabi ki fazla zorlarsan geçici sürede kolunuzda ufak sakatlıklar bununla beraber kuvvet kaybı gelir eğer sakatlık olmasa da geçici bir halsizlik,kuvvet kaybı hissedilebilir o normal birşey.. O yüzden fazla ağırlığa direk girmek yerine sürekli halde ağırlıkları hafif arttırarak 1günde girmek istediğiniz ağırlığa 1ayda girin

5. tevhid61

tevhid61 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    diyorumki kalıcı olarak bi kuvvet kaybı olurmu yoksa vücudu zorlayınca kuvvet artarmı?

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    okudugunu anlamakta zorluk mu cekıyorsun dıger bıkac konundada aynı sey oldu arkadaslar sana acıklamıs durumu sen hala aynı soruyu soruyorsun

asırı zorlamak ne demk bır kası fazla calıstırmak demk buda overtraınıng demktır overtraınıng olan kas ne buyur nede guclenır bu kadar basıt

7. hasan1

hasan1 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    bence arkadaş kendini anlatamamış baan gore arkdasımız dıyor kı ben vucudu mu fazla zorlagım da kuvvet kazanmak yerıne kuvvet kaydeder mıyım kalıcı olarak kuvvetım de azalma olur mu

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    eger bır kası asıırı zorlrsak overtraınıng olur yanı cok calısır ve kendını toparlaymaz buda hem guc kaybına hemde kas kaybına yol acar

guc calsımalrı genelde hep 6 tekrarın altıdır bunun sebebıde asırı antrenmandan kacınıp kuvvet ve guc gelısımını saglmaktır

guc calısması dahı yapsak kaslarımızın asırı calısmasından kacınmalıyız ve onalrı ıyıce dınlendırmelıyız

Sayfayı Paylaş