kas yapalim derken yaglandik..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve skllmyh tarafından 8 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    yaşım 16.bu sporda 8.ayım bitmek üzere.3 hafta önce 68 kgdim(suan kac bilmiorum)
    haftada 3 kez mekik yapmama rağmen karnımda 1 baklava bile cıkmadı.

zaman zaman yağlandığımı düşünüyorum.Herkes yemek ye diyor fakat bunu yağsız bir şekilde tüketmeyi ihmal ettim sanırım.yağlı karnıyarıklar,makarnalar yiye yiye suanki kaslarımıda kaybediyorum sanki.

antreman esnasında çok iyi ısınıyorum.fakat vücut soğukken kollar sanki bu spora hiç başlamamış birisi gibi duruyor.
    Biceps antreman günümde 38 cm oluyor.
    2 gündür aksattım antremanı ve şuan kolum 34cm.
    normal biseymi bu? 2 gun üstüste gitmeyince çok geriliyorum sanki.
    bulk dönemi gibi bisey olabilirmi? ve ne yapmam gerek
    aklıma hiç gelmezdi kilo alacağım cünkü gercekten zoır kilo alan biriyim bu spordan 70 kg ya kadar ulaştım ve gainer sayesinde bunu yağ olarakta aldım sanırım.

2. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    galiba yemek yemeyi abartmışsın biraz,yani yeteri kadar protein alamamışsın üstüne gereğinden çok yağ ve karbonhidrat almış gibisin.
    yağ seviyen %10 larda olursa karın kasların belli olmaya başlar.bence çok kafana takma bu kilo işini.biraz yağ ile karboyu kes,proteine ağırlık ver.

boyun kaç?

3. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    boy 1.75
    kilom 69.

günlük yemek programım söylemek gerekirse

Haftaici (okul vakti)
    saat 6.20 - 2 tam yumurta 1 dilim ekmek
    saat 14.00 - 1 tabak pilav 1 tabak tavuk sote veya 1 tabak makarna
    antreman öncesi ve sonrası 250ml + gainer
    saat 19.00 - 1 tabak pilav 1 tabak tavuk sote veya 1 tabak makarna

Haftasonu

Kahvaltı - 3 tam yumurta - lor peynir ekmek domates vs.
    15.00 - 1 tabak pilav - Tavuk sote veya 1 tabak makarna
    19.00 1 tabak pilav - Tavuk sote veya 1 tabak makarna

genel olarak böyle yemek programım.
    1 tabak pilav yazdım fakat o gün ne varsa diyelim.bazen hazır yemekte tüketiyorum.döner gibi.
    böyle bi programdan cok yag almis olabilirmiyim?
    protein eksigim oldugunu biliyorum ama bu ihtiyacımı haftasonu iyice yapmaya calsiyorum.
    gainerinde cok etkisi oldu kilo alımımda.
    spor salonunda yağ oranını ölcebiliyorlarsa yarın bi ölctürücem.

4. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    şu an kaç kilo olduğunu bilmiyorsan yağlandığını nerden anladın ? merak etme fazla yemek yediğin için kas kaybına uğramazsın.. kasların üzerindeki yağ dokusu artar ve kas kıvrımların belli olmaz o kadar.
    kas kütleni arttırmak için protein ağırlıklı (et,balık,tavuk,yumurta,süt ürünleri) diyet yapman lazım.. makarna ve karnıyarık yiyerek vücut geliştiremezsin..
    karın kası için zaten cevap yazılmış.. yağsız bir vücudun yoksa haftada 1500 mekikde ceksen o baklavaları göremezsin.. dikkat et karın kası yapamazsın demiyorum ama deri altındaki ve kas üzerindeki fazla yağları atamazsan asla o karın kaslarını göremezsin..
    biceps ölçüsünü kendinmi alıyorsun ? 4 cm fark biraz fazla gibi geldi ama olabilirde.. vücudun antremana alıştığı için boş kaldığın zamanlarda istiyor gerilme bu yüzden olabilir.. bulk döneminin bunla alakası yok bambaşka birşey..

sofra şekerini ve hamur işini kesmesi tavsiye ederim.. imkan varsa daha protein ağırlıklı bir beslenme kolay gelsin

5. precorefx

precorefx Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    creatine kullanıyor musun?

Eger creatine'i sadece agirlik antrenmani yaptigin gunlerde alirsan, almadigin gunlerde sonmus gibi hissetmen cok normal, az da olsa off gunlerde de creatine alman gerekiyor, hucrelerde surekli creatine varligini korumak icin.

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

!! Yaşı 16 olan birine lütfen supp önermeyiniz.

Coyote ve redbaron_ bunu beğendi.
  7. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    ben sadece gainer kullanıyorum.sanırım adı Super Mass Nitro Nutrition.

alpztrk, dediklerine gelince peki ben simdi diyetmi yapmalıyım yani?zayıflamalımıyım?
    kaslarım belli olmuyor ama hissediyorum.
    yani pilav makarna gibi karbonhidratlı yiyeceklerden cok , tavuk yumurta tüketicem.

8. Kurt_Coban

Kurt_Coban Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    " 1 tabak pilav 1 tabak tavuk sote veya 1 tabak makarna"

burdaki veya 1 tabak makarna ifadesi tavuk için mi kullanılmış, eğer öyleyse makarnayı tavuğun alternatifi olarak değil pilavın alternatifi olarak kullanmanı öneririm. bide lor peynirini haftaiçi öğünleniede eklersen daha iyi olabilir, sabah öğününe mesela. bide farkettiğim, sabah nerdeyse hiç karbonhidrat yok öğününde, sabah sindirimin en yoğun olduğu yenilen nerdeyse herşeyin metabolizmayı ateşlemek için kullanıldığı bir öğün. günlük yağ ve karbonhidrat alımının en yoğun olduğu öğün sabah öğünü olmalıdır.

9. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    yani o gün ne varsa mesela 1 tabak pilav ve yanında 1 tabak tavuksote
    tabi hergün yemediğim için arada bi menemen le makarna yiyorum.

sabah aceleyle hemen 2 yumurta haslayip yaninda 1-2 dilim ekmekle atıştırıyorum.
    dikkat etmeye calisicam.

Sayfayı Paylaş