Kas yakmak

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve YunusGümüşsoy tarafından 27 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. YunusGümüşsoy

YunusGümüşsoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar şuanki konumu tamamen cahil bi şekilde yazıyorum hatası bol bi konu olabilir affınıza sığınıyorum. İnternette araştırdım ancak proteinsiz beslenme sonucu kas yakmak hakkında pek bi bilgi yok en fazla proteinsiz beslendin kası yaktın bitti bu yazıyo. 1 yıla yakın zamandır vücut geliştirme sporunu yapıyorum ancak 4 ay gibi uzun bi süre tamamen para yetiştirememe ve bıkmaktan dolayı düzgün beslenmeyi bıraktım günlük 20 30 gram proteini bile zor alıyodum büyük ihtimalle ama sporu hiç bırakmadım. bugüne kadar 5 6 gün kaçamak yapmışımdır en fazla. şimdi durumu şu şekilde düşünün 4 ay proteinsiz ve olabildiğince ağır idman o an idmanın verdiği acı zevk veriyodu ama 4 ay sonunda farkettimki kaslarımın büyük bölümü küçülmüş her yerden kas kaybı var. ne yapmalıyım sıfırdan başlamak gibi mi olacak diyeti düzeltince yavaş yavaş düzelirmi yoksa ona göre özel bişeyler eklemem gerekirmi. şimdiden okuyan ve yardım eden herkese teşekkür ediyorum

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Ekstra birsey yapmana gerek yok. Beslenme programi yapar ve uygularsan kayiplarini eskisinden daha hizli bir sekilde kapatirsin.

Bu fotograftaki sensen yazik olmus kaslara

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. YunusGümüşsoy

YunusGümüşsoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    vücudum hakkında iddialı değilim ancak 41 cm e çıkmış kol 4 ay sonunda 38 37 ölçülünce koydu :/

4. PrensDK

PrensDK Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tıp Öğrencisi
    Yer:
    Antalya
    Kendin deneyip öğrenmişsin zaten. Cahilce yazıyorum dediğin için temelden anlatayım. Kas inşası için kullandığın şey proteindir. Bu olmadan Üretim yapamaz, üstüne kayıp yaşarsın. Kaybı da antrenmanda kaslarını parçaladığın için yaşarsın. Tamir sırasında inşada olduğu gibi protein kullanılır. Beslenmeni düzenler kalorini de artırırsan kas hafızası büyük ihtimalle durumu toparlar ve kısa sürede eski haline dönersin. Başka merak ettiğin bir şey olursa sorabilirsin.

5. YunusGümüşsoy

YunusGümüşsoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    şuan diyeti düzeltsem düzeleceğini öğrendim ancak açıkcası araştırmadım hiç bunu soruyorum o yüzden :) idman günü almam gereken protein miktarını az çok hesaplayabiliyorum orası önemli değilde idmanın olmadığı günlerde protein miktarını nası almalıyım

6. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bir antremandan kaynaklanan kas protein sentezi 48 saat surer. Yani off gununde de ayni miktarda protein alacaksin.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. YunusGümüşsoy

YunusGümüşsoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tamam çok teşekkür ederim yardımlarınız için :)

Sayfayı Paylaş