Kas seyirmesi(titremesi)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve nferthon tarafından 3 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. nferthon

nferthon Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar.
    Benim bir sorunum var arkadaşlar, son 3-4 gündür sağ biceps'imde kas seyirmeleri
    oluyor yani biceps'im kendi kendine oynuyor hareket ediyor, ara ara gerçekleşiyor bazen 30sn bazen 10sn sürüyor, 1 günde toplamda en fazla 2dk süresince oluyordur, daha önceleri başka bölgelerimde zaman zaman olmuştu pek önemsemedim fakat son 3-4 gündür aynı bölgede olunca biraz tedirgin oldum.

Kilo verme amaçlı diyetteyim ve düzenli kardiyo yapıyorum ağırlıklarla pek çalışmıyorum hafif ağırlık antremanlarıda yapıorum ara ara.

Bunun nedeni ne olabilir bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varmıdır öğrenmek istedim.

2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bendede oluyor hiç sevmiyorum

3. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Kasları besleyememekle alakalı olabilir.

4. nferthon

nferthon Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Diyet'te olduğumdan kasları ne kadar besliyorum bilemiyorum açıkçası, ürikasit'im seviyemde yüksek çıktığından protein kısmak zorunda kalıyorum genede haftada en az 3 kez beyaz et ve kırmızı et yiyorum, yumurtayı kestim...
    Baya bir araştırdım sporla ilgilenen arkadaşlarada sordum bazısı vucut laktik asit'i atmakta zorlanıyor gibi birşeyler söyledi, bazıları daha fazla protein almalısın dedi.
    Internette araştırdığım kadarı ilede magnezyum eksikliği, sinir stress gibi sorunlardanda dolayı olabiliyormuş.
    zaten artık sadece sağ biceps'im diil başka kas gruplarındada atma hissediyorum, üst bacak ve omuz bölgesinde ama en uzun ve en çok tekrar eden gene sağ biceps.
    Bir süre daha beklicem geçmezse doktora gözükücem sıkılmaya başladım.

5. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    benımde okulda oldu geçende , sırada otururken tam arka omuz da bir seyirme başladı ne yaptıysam durduramıyorum deli oldum , çok rahatsız edici bir durum bence

6. nferthon

nferthon Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Folik Asit, Magnezyum , Kalsiyum, Tam Kan Hemogramı, Sedim, Şeker, Kolestrol vsvs bütün tetkikleri yaptırdım hiç birinde bir problem çıkmadı sadece ürik asitim çok az yükselmiş oda spor ve protein ağırlıklı beslenmeden dolayı olmuş.
    Seyirmeler devam etmekte sadece sağ biceps değil. üst bacak, omuz ve kalça bölgesindede seyirmeler oluyor... çok rahatsız edici seviyede değil... doktora göre spor, diyet, stres'den dolayıda olması mümkünmüş.
    Herşeye rağmen içim rahat etsin diye Nöroloji'ye randevu aldım perşembe günü nörolog'lada görüşücem galiba onlarında kendilerine has tetkikleri var onlarda sonuçlanınca sizlerle paylaşırım.

utchutaleon bunu beğendi.
  7. brhmcr

brhmcr Guest

4-5 aydir tricepslerimde bu sikintiyi yasiyorum, her ne kadar mineral eksikligi neden gosterilsede ZMA, multivit-mineral, potasyum supplementese kullanan biriyim. Anlayabilmis degilim, bugun bilgisayar basinda sinir ettti beni :(

8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bir çok sebepten kaynaklanabileceği gibi bu gibi seyirmelerin en büyük sebebi stress li bir yaşamdır
    kendinizi stressten uzak tutun fazla kafaya takmayın relaks olun hepsi geçer

9. brhmcr

brhmcr Guest

Aslinda stres kaynakli olmasi olagan, 4-5 aydir ev tasima, Turkiye tatili, cocugun disi vs derken saka maka stresli bir donem geciriyorum.

Gerci son iki gundur diet bozup alkol tuketimim oldu ona da baglayabilirim.

Ama stres buyuk ve onemli bir unsur.

10. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    arada sırada özellikle biceps antremanının ortalarında banada oluyo biceps im tık tık tık atıyo .d bende bir yere oturup düzenli nefes alışverişi yapıyorum 2 3 dakika sonra düzeliyor yüksek kan pompalamada neden olabilir bana göre genelde bende öyle oluyo çünkü

11. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    magnezyum eksikliği.. incir yada magnesium diasporal kullanınız.

12. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Tripces-forearm(ön kol)-latissimus seyirmeleri genellikle boyun fıtığı habercisi olabiliyor kesinlikle stresle alakası olduğunu düşünmüyorum . Aynı şekilde üst bacak ve kalçadaki seyirmeler de özellikle L5-s1 diski ile alakalı olabilmekte dikkat edilmeli ve stresli yaşam denilip üstünde durulmamazlık edilmemeli

13. volkan88

volkan88 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    bende de oluyor hatta parmağım baya oynuyo kendi kendine ama bence çok protein ve kafein aldığım zamanlar oluyor bide kaslara fazla kan pompalandığı zaman damarlarla ilgili sıkıntılar oluyor galiba öle düşünüyorum açıkçası bir bilimselliği yok söylediklerimin hepsi şahri fikrim . ):

14. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bana arasıra çeşitli bölgelerimde olur ama sık değil.

15. phonix

phonix Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    siyaset iş spor klasık hayat aq işte
    Yer:
    istanbul çağlayan çaya beklerim püskevitde var
    O olay gözlerime oluyor ve bildiğin gözümü kapatıyor bi 10-15 sn. sonra masaj yaptıktan sonra rahatlıyorum.Ama göz kıpkırmızı oluyor orası ayrı vakaa....

16. TheBeast

TheBeast Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Dünde bana oldu. Biceps im kalp gibi atıyordu bi 30 saniye sürmüştür :D

17. Cagany

Cagany Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar,
    Kas seğirmesi konusunda sıkıntı yaşamıştınız. Ben de şu an yaşamaktayım. Testler nasıl sonuç verdi ve ne şekilde çözüldü, bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Saygılar.

18. Qarden

Qarden Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    kayseri uzunyeyle :)
    bende de oluyo ama sizinkilerden biraz farkli kaslar sogukken bicepsleri sıktıgım zaman bi titreme oluyo veya agir kaldirdigim zaman kollarim titriyo bunun nedeni ne bilen var mi?

19. H@B!B

H@B!B Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bendede bu durum var.Yorumarın hepsini okudum sonra ufak bi araştırma yaptım,bencede büyük ihtimalle boyun fıtığı belirtisi bu.Şu paylaştığım linki bi okuyun derim.Orada tedbir ve önlemleride var..
    http://www.sabah.com.tr/saglik/2014/12/25/boyun-fitigi-belirtileri-nelerdir

Adamlar 2014 yazmış şimdi gördüm :) Olsun benim gibi yıllar sonra arayanlar çıkar.Boyun egzersizleri yapın kasları güçlendirin.:)

Sayfayı Paylaş