Kas orantısızlıklar hakkında yardım.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Stiff tarafından 22 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Stiff

Stiff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle herkese merhaba, iyi forumlar.
    benim göğüs orantısızlıkları ile ilgili bir sorum olucak. forumu yeterince taradım ama kesin bi cevap bulamadım hiç bir konuda.
    benim sol göğsüm sağ tarafa göre çok daha hacimsiz, alt çizgiler eşit ama sol üst göğüste görüntü incelendiğinde belli olan miktardan ama elle dokununca bariz şişkinliği hissedebiliyorsunuz.

açıkcası bu durum benim çok fazla canımı sıkmaya başladı abilerim, kardeşlerim, hocalarım.. motivasyonum neredeyse sıfıra indi soğuma derecesine geldim denebilir.

bu kardeşiniz için önerebileceğiniz bir yöntem var mı? yoksa bende mi zamana bırakayım.. zamana bıraktığım zamanda fark olacağını biliyorum ama en aza indirmek için neler yapabilirim? benim düşünceme göre göğüslerin arasındaki boşluk kapandığı zaman çok fazla dikkat çekmeyecek gibi geliyor ama yinede bilemiyorum.

zaman ayırıp okuduğunuz ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim hepinize tekrardan iyi günler.

2. Stiff

Stiff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    14 görüntülenme var ama yorum yok, rica ediyorum beni biraz bilgilendirebilir misiniz bu konuda?

3. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Simetri sıkıntısı senin senin iskelet sisteminden kaynaklanabilir.Bunun haricinde dengesiz çalıştıysan da bu zamanla düzelir.Tabi herkes de 1-2 cmlik farklılıklar görülebilir.Hareketleri kontrollü yap,fazla ağırlık kaldıracam diye sağa sola savrulma.

4. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Eşitsizlikte gen faktörüde olabilir.Bunun önüne geçemeyiz.Fakat güç dengesizliği sorunu varsa aşılabilecek bir durumdur.Zamanla zaten sağ kol sol kol gücü eşitlenecektir.Kaç aylık sporcusun bilmiyorum ama smith machine bench press varyasyonları yapılabilir.Smith Machine de sadece hareketi itmeye yönelik çalıştığımız için göğüslerimizi daha izole şekilde çalıştırabiliriz buda 2 tarafında eşit şekilde çalışmasını sağlar.Normal Bench Press te denge kısmınıda biz üstlendiğimiz için güçsüz kol ittirmede biraz daha geride kalabilir.Buda eşit gelişmesini engeller ama buda zamanla aşılabilecek bir sorundur.Arada sırada dumbbell bench press yapmanıda öneririm göğüs kaslarını şaşırtmak amacıyla.
    Başka bir konu göğüs arasını kapatmak istiyorsan dar tutuş bench pressler yapabilirsin.Çok darda yapma arka kola vurmasın normal tutuştan biraz daha dar.Üstelik Peck Deck gibi makinelerinde iç göğüsü doldurduğunu biliyoruz.Close Grip Dumbbell Press te göğüs içlerini çalıştırmana yardımcı olacaktır.

5. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    low pulley cable crossover hareketini dene bi sure

6. Kaanbey

Kaanbey Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kartal / İstanbul
    Hareketleri mümkün olduğunca yavaş ve nizami yap sana verebileceğim en iyi tavsiye bu

Sayfayı Paylaş