kas kutlesini arttırken incelmek mumkun mu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve blokmakinesi tarafından 13 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. blokmakinesi

blokmakinesi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    arama sonuclarını incelememe ragmen bu konuya parca parca deginildigini gordum. ya da ben bulamamıs da olabilirm..

bulk ve definasyon gibi 2 onemli donemden bahsediliyor biri kas kutlesinin arttıgı oburu ise kasları koruyarak yag yakımının saglandıgı donem.. benim sorum bi yandan agırlık calısmalarıyla kas kutlesini ve hacmini arttırken bi yandan da yag yakabilir miyiz? yani daha acık sekliyle omuz biceps ve goguslerimiz genişlerken gobegimizi aynı anda eritebilir miyiz? yoksa 2sini aynı anda yapmaya calısmak 2 aktiviteden de aldıgımız verimi dusurur mu? agırlıklı protein yeterli ve kaliteli karbonhidrat alarak olusturulan bir beslenme sistemi kardiyo ve agırlık calısmalarıyla yapıldıgı zaman mantıklı olur mu??

hocalarımdan ve ustalardan yardım bekliyorum. inanıyorum ki cok kişinin de merak ettigi seyler bunlar

simdiden tesekkurler

2. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    forumda daha önce değinildi ama kişisel fikrim:

eğer vücut geliştirmede yeni isen yağ yakımı ve aynı zamanda kas kütlesinin artması gerçekleşebilecek olaylar..hatta cardio ile beraber yapılacak ağırlık çalışması bu iki durumu da hızlandırabilir..ancak belli bir noktadan sonra anabolik steroidler kullanmadan her ikisini yapabilmen mümkün değil diye düşünüyorum, tabii üstün bir genetiğe sahip değilsen..yağ yakarken ancak mevcut kas kütleni koruyabilirsin..ya da kas yapmak için uygulayacağın diyet ile ancak yağlanmayabilirsin..
    bu nedenle belli bir kas kütlesine kavuştuktan sonra vücut geliştirme sporunda bulk dönemi ve definisyon dönemi diye iki farklı dönem gündeme geliyor..en azından mevcut anlayış şimdilik bu.

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  4. memoyil

memoyil Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bulk ve definasyon dönemi girmek elbette gerekiyor ama bence önce body building yapıp daha sonra spora başlarsan (yüzme,basketbol,futbol vs.) hem otomatik olarak kilo verirsin hemde spordaki performansın gün geçtikçe artar

5. blokmakinesi

blokmakinesi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    definasyon olarak yuzme yapılabilir mi mesela.???. butun yuzuculerin vucutları guzel ama kimbilir nası yaptılar o vucudu

6. memoyil

memoyil Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle yüzmek çok yararlı, suyun üstünde kalmaya çalışırken bile bütün kaslar çalışıyo zaten...

Sayfayı Paylaş