Kas Kilosu ve yağ yakımı

Konusu 'Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı' forumundadır ve kadir_meric tarafından 9 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. kadir_meric

kadir_meric Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar herkese selamlar Bodyforumda henüz yeniyim ama bayadır forumu takip ediyorum ve sayenizde de bir çok konuda bilgi sahibi oldum.

Şimdi kısaca olaya gireyeim bodye başlayalı yaklaşık 11 ay oldu sayılır başlamadan önce kilom 69 (Boyum 1.78) idi şimdi ise 84 ve çok iyi kilo aldım. Spora başladığımda ilk 3 ay 6 kilo aldım ondan sonra bi durgunluk sürecine girdim ve Weider MegaMass 2000 kullandım. bi 5 kiloda bu şekilde aldım. Weider bittikten sonrada bi 3-4 kilo daha aldım ve şu an ki kilomdayım.
    Kısaca tıka basa yemek yemekten ve yağlanmaktan çok sıkıltım.Mideme ağrılar giriyo yemek yemekten artık biraz kas kilosu almak istiyorum ve yağlarımda da bi bakıma kurtulmak istiyorum (kilo vermeden). Hocalarım kısaca bana ne önerirsiniz ne yapmam ya da ne kullanmamı önerirsiniz.

(Ayrıca 11. ayım olmasına rağmen spordan sonra eklem bölgelerimde ağrılar oluyor omuz vs. bunun sebebi nedir.)

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Kasım 2007
  2. pehli_13

pehli_13 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Puhaha aşk kilosu yazmışsın yav:D abicim niye ilaç kullandın ya daha 11. ayınmış, tamam kilo almışsın iyide yani antrenman performansını ilaç almadan şöyle bi max seviyeye çıkarın forumda çok okudum yeni başlıyosun hemen ilaç kullanmaya başlama yahu, acelen getirmeyin arkadaşlar bak yağlanmışsın hem, yemek yemekten miğdene ağrılar giriyosa azcık yemeği kısmada bi sakınca olmaz heralde, iki üç hafta yemeğine çok dikkat et fazla yememye bak, fazla da korkma kaslarım gitçek diye, kilo ver ondan sonra kendini yine toparlarsın, antrenmanda kilo vermeye çalış sabit bi kiloda bunu başaramssın saten en az bi buçuk kilo ter atarsın heralde antrenmanlarında , önce sonra tartıl, ona göre ayarla kendini, şu an bende kilo düşüyorum, forumdan yardım istemiştim sağolsun bi başlık yüzünden beş dakka içinde konum silindi, iyiki maçım bi hafta ertelendi yoksa zordu nese abicim bize yıllardır böyle yaptırıyolar ben söliyim belki yararı olur dedim.

3. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    ilac olarak ne kullandigini ben goremedim ha ama supplement kullanmis we dogrusunu yapmis we 6 ay bi sporcunun kaslarinin acilmasi icin yeterli bi sure..Arkadas kas kutlesini arttirmak istemis yagsiz olarak bunun yolu acik protein agirlikli beslenme et yemek kisacasi...karbonhidrat alimini normal tutma yagi ise azaltma..Kilo wermek istiyorsan ayrica forumda definasyonla ilgi birseyler war ama arama buttonunu lutfen kullan yoksa gereksiz basliklar temizlenir arkadasinki gibi..Et yememenin manasini bi turlu anlamis deilim ayrica karbonhidrati kes dese anlicam (ki buda cok yanlis gunluk yasamin icin gerekli bu mutluluk duygusu icin benim actigim basliga bi goz at kilo wermede hormonlarin etkisi diye)proteinin yaga donusmesi karbonhidratin yaga donusmesine gore daha zordur..Kisacasi et yemegi kesme..Ewet protein alimini kesersen kaslarin gider!!!!!arkadas o konudada yanlis bilgi wermis..Bu arada arkadasim sen maca hazirlaniyosan yanlis hazirlaniyorsun..Ben kayseri Ozaydanim kisacasi Hanife Altun (ust uste amatorde 3 kez dunya derecesi bizzat A1De de dowustu) Mehmet Altun (2 dunya 1 tane 2. ligi war we daha nice derece) Elif kiraz ( 4 senedir amatorde ilk dunya ilk 3unde) we daha nice Amatorde sampiyonlarimiz war (90 kgde Kickbox Eyup war oda cok yakin arkadasim olur Amator)..Hocamiz Orhan Ozakti kendisi Halil Demir hocamlar gercekten milli takimda uzun sure emek wermis kisiler..Zaten isimleri google da aratirsan aradigin bi cok sorunun cewabini alirsin..

4. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Kirazin ismini yanlis yazmisim Kiraz Sahin bu arada aratmak istersen eyupun soyadida guler..Edit butonu 5dk gectigi icin degistirmeme izin wermedi..

5. kadir_meric

kadir_meric Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tühh yaa hakketen ask yazmışım :D neyse arkadşalar çok güzel yorumlar yazmışsınız fakat ben hala tam anlamıyla istediğimi öğrenemedim... Şu an ben yemeği kesip extradan bişeyler kullanmak istiyorum (Protein, amino vs. ) bu baz ele alındığında acaba ne kullanmak uygun olur. . Dostum buarada hemen hemen hergün et yiyorum mutlaka ama bunu yanında bişeyler kullanmam lazım vucut baya bi hantallaştı yemeği iyice kesmek istiyorum ... bu yüzden dolayı az ve dengeli beslenmek istiyom ....Bi de ayrıca devamlı eklemlerde ağrılarım var her çalışmamdan sonra bunu nasıl azaltabilirim..

Son düzenleme: 9 Kasım 2007
  6. pehli_13

pehli_13 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ya arkadaşım bunu bu kadar koplike hale sokmaya gerek yok, arkadaşında kafası karıştı ama... hem benim çalışmam la ilgili olarak bir bilgi sahibi değilsin yani ben yemeğine dikkat et dedim sadece, protein ve ya karbonhidrat hakkında bi şey demedim, ben bi öneride bulunmak istiyorum(yeni başlayanlara değil tabi ileriki zamanlar daha iyi anlaşılması açısından) tamam iyi güzel besleniyosun suplement kullanıyosun da yani bazı şeyleri denemekten korkmayın arkadaşlar yani kaslarım gitçek kilo alcam yağlancam evet kötü ama bunlar size bie şey kazandırır kaybettirmez. Arkadaş kilo vermek istiyo benim anladığım kadarıyla yağ kütlesini azaltıp kas kütlesini artırmak istiyo işte o biraz zor demiştim ha şöyle olabilir patlaycı kuvvet çalışır hem serileşir kasları hem kasları gerilemez bu arada kardioyu çoğaltır ama supplement hakkında ki fikirleri diğer arkadaşlara bırakıyım.Bu arada arkadaşım beni çok kırdın maça yanlış hazırlanıyosun şeklinde kelimelerle ltfen

7. ferhattt

ferhattt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bodybuilding&fitness antrenörlüğü
    Yer:
    istanbul avr.
    dostum illada bişeler kullancam diyosan bcaa L-carnitine ve gece uykudan öncede arginin ornithin lysin al derim.hem böylece gh hormonunu da tetiklemiş olursun.ha buarada şekeri kesip tuz ve yağıda azaltmayı unutma..saygılar

8. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Yaza doğru bir diyetle temizlenirsin yağlardan. Bu şekilde devam et. Yağsız protein kaynaklarına yönel. Yağ yakıcıya filan gerek yok şimdiden

Hadi kolay gelsin.

9. sator006

sator006 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kadir meriç kardeşim bence hiç keratin işine girme yemeği azalt çok tekrarlı programa geç ve ekstra yumurtanın beyazını iç sadece gece yatmadan ve sabah ayrıca bol meyvaya yönel böylece protein ve karbonhidratı kesmemiş olursun ama yagı kesebilirsin.ayrıca programdan önce mekik çekiyorsan mekikleri çoğalt çekmiyorsan başla böylece çok tekrarlı proram + mekikle hem yağlardan kurtulursun hem de kasların sivrilir benim görüşüm bu abilerimiz hocalarımız zaten yanlışlarımız varsa düzeltirler kolay gelsin iyi çalışmalar. saygılarımla

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    14.493
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle keratin den kastın creatin sanırım..farklı maddeler zira..
    diyettede olsa yağın tamamen kesilmesi doğru değildir..yağ A,D,E, K vitaminlerinin sentezi için gereklidir..
    vücuda yağ girmediğinde karb. ve protein yağ olarak depolanır..
    son olarak mekik karındaki yağları eritmez..ama kasları çalıştırır..

Son düzenleme: 17 Kasım 2007
  11. sator006

sator006 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Ben öncelikle çok fazla yag alımını kastettim a d e k vitaminlerinin sentezi için bence
    yediklerimizdeki yağlar yeterlidir ayrıca keratinden kastettiğim creatin dir telaffuz hatası kusura bakmayın. Ben bölgesel yağ yakılamadığını belkide bu sitedeki en iyi bilenlerdenim çünki zamanında yıllarca çok denedim. Arkadaşa antremandan önce eğer koşmasını tavsiye etseydim çok yorulacaktı ve önerdiğim çok tekrarlı definasyon programından tam verim alamayabilecekti en azından geçen sene baharda böyle bir gaflette ben bulundum fazla kilo kaybı yaşadım.Ama kimseyi yanıltmak istemem sayın diez hatalarımı düzelttiğin için sağol ama bunlar benim kendi görüşlerim.saygılarımla

Sayfayı Paylaş