kas kaybettik hadi bakalım :(

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve tpk tarafından 30 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. tpk

tpk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    6 aydır fitness yapıyorum. kısaca ilk 2 ayda 2-3 kg yağ verip bir okadarda kas aldım çok iyidi. ancak program ağırlaştıkça değişimler durdu. son 1,5 aydır yağ vermek için uğraştım tuz şeker yağ %70 oranında azalttım. neredeyse M den S bedene düştüm. tam istediğim oldu göbek gitti diye sevinirken bir ölçüm yaptırdım 72 den 69 a inmişim ve yağ oranımda %0,5-6 falan artmış.%14,3 falandı yağ oranım şu an %15 civarı kastan kaybetmişiz yani. boy: 1,75 kilo: 69 şu an. moral bozuk. spor günleri sabah 3 yumurta biri tam ikisi beyazı. yanında kaşarlı vb.. tost yada sandviç. öğlen normal etli yemek pilav vs.. akşam spordan önce makarna bazen ton balıklı makarna ve bcaa amino. spordan sonra bcaa amino, 200 gr tavuk. salata.
    spor yapmadığım günlerde sabah 3 yumurtayı her zaman yiyemiyorum, sandviç, öğlen normal yemek pilav, akşam evde normal yemek makarna vs.. yani spor yapmadığım günlerde normal birinden belki biraz daha sağlam yiyorum dikkat ediyorum okadar. şimdi ne yapmam gerek görüntüden memnunum ama aletmi yanlış ölçüyor acaba? hoca görüntüden memnunsan takma dedi. karbonhidrata mı yüklenmeliyim? kilo almak istiyorum ama yağ olarak almaktan korkuyorum. tavsiyeniz nedir?

Son düzenleme: 30 Haziran 2014
  2. tpk

tpk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    yokmu yardımcı olabilecek?

3. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    günlük ne kadar protein alıyosun?

4. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Kastan yemek kolay değildir iyi kötü bi beslenme ile başka sıkıntı vardır onda şambirel lastiği değil bu dokununca insin

5. tpk

tpk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    sanırım yaklaşık 110 gr civarı protein alıyorum. protein tozu kullanmıyorum. spordan önce ve sonra bcaa aminoasit kullanmaya başladım yaklaşık 3 haftadır.

inen bişey yok hocam görüntü iyi kötüleşmiyor iyiye gidiyor. onun için merak ettim zaten görüntü iyiye giderken ölçümlerde nasıl kastan kaybetmiş görünüyorum kafama takılan bu. şeker tuz ve yağı minimuma indirdiğimden beri kilo kaybı yaşadım. belkide vücut kendini toparlamaya çalışıyor olabilir mi geçici bir durummudur acaba
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Temmuz 2014 ---
    birde şunu eklemek istiyorum. spordan önce karbonhidrat ağırlıklı spordan sonrada protein ağırlıklı besleniyorum yani önce makarna sonra tavuk gibi. doğrumu yapıyorum?

Son düzenleme: 4 Temmuz 2014
  6. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Dostum aynisi bana oldu ben 1.5 kg yagdan alip 700 gr kas yedim bi ayda o aletlere o saatten sonra inanmadim. Mumkunati yok cunku. En iyi tarti ayna bence. Ve o ay da vucut hic yagli gozukmuyodu aksine hatta .

7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Idman sonrasi karbo almiyorsun idman sonuna karbo alman gerek kesinlikle. Bu senin durumunun en büyük nedeni bence. Ölçumlerde hata da olabilir

8. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeş bende devamlı ölçüm yaptırıyorum, kasların geliştiğini hissettiğim bir dönemde makineye göre kas yakıp yağ almıştım, diğer ay gidip ölçtürmüştüm bir öncekine göre yağ yakıp kas almıştım ki ikiside yanlış ben şu an temiz bulk yapıyorum hafif hafif yağlanma mutlaka olur, devamlı yağ oranı artar yani.Sonuca inanmassan ardından tekrar ölçtür bence.Tabi bunları beslenmenin doğru olduğunu varsayarak yazıyorum.

9. tpk

tpk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. dediklerinize katılıyorum. araştırdığım kadarıyla spor sonrası basit şeker ve sonrasında proteinle birlikte karbonhidrat ta almaya başladım. umarım işe yarar 2 hafta sonra tekrar ölçüm zamanım bakalım sonuçları yeniden yazarım

Sayfayı Paylaş