Kas kaybetmeyeyim derken yağ yakamadım, ne önerirsiniz?

Konusu 'Bayanlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Merallica tarafından 26 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Merallica

Merallica Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar,

Forumu bir süredir takip ediyordum ancak yeni üye oldum. Daha önce açılmış başlıklardan çok şey öğrendim, öncelikle çok teşekkürler herkese bu faydalı bilgiler için.

Bir yıldır düzenli koşuyordum ancak özel bir diyet uygulamıyordum. Şubat ayında bir buçuk aylığına düzenli ağırlık ve kardiyo çalışıp protein ağırlıklı beslendim, ancak nisanda diyete ve spor salonuna ara verdim (sadece koştum). Mayıs ve haziranda ise tekrar düzenli ağırlık/kardiyo ve diyete devam ettim (İki aydır aralıksız devam ediyorum) Vücut yağ oranımı 17 Mart'ta ölçtürmüştüm, 170 cm boyum, o zaman 55 kiloydum, %29.1 çıkmıştı yağ oranım. Bugün tekrar ölçtürdüm, şu an 52 kiloyum %27.1 çıktı. İki aydır düzenli çalıştığım için 2 ayda %2 azalmış gibi bir yorumda bulundum. Hesaplarıma göre ise 3 kilo kaybın 2'si yağdan; 1'i ise kastan gitmiş. İki aydır uyguladığım diyet protein ağırlıklı ama forumu inceleyince anladım ki aslında çok yanlışları var. Ben gün boyu deli gibi meyve yiyordum (masa başı çalıştığım için bilgisayarın başında sürekli bir yeme ihtiyacı hissediyordum). Artık meyveyi öğle saatlerinde yalnızca küçük bir porsiyonla sınırlamaya karar verdim. Sorum ise şu; diyetimde meyveyi ve akşamları karbonhidratı azaltarak devam edersem, üç-dört ayda 8 kilo yağı eritip 8 kilo kas inşa edebilir miyim? Antrenmandan sonra bir saat içinde ne yemeliyim ki hem kas kaybına uğratmasın ama yağ yakımıma da engel olmasın (muz yağ yakımı için olumsuz olabilir gibi geldi)? Antrenmanım haftada 4 gün, 15 dk ısınma(cross trainer)+15 dk kardiyo(koşu bandı) ve yoğun ağırlık şeklinde.
    Beslenme programımı ise şöyle düşündüm:
    Sabah: 1 tam yumurta+2 yumurta beyazı (yağsız, tavada), 3 zeytin, 30 gr yağsız peynir, bir dilim kepek ekmeği, bir kaşık bal, şekersiz çay veya yağsız süt
    Alternatif sabah: 2 kaşık yulaf kepeği, bir bardak yağsız süt, tarçın, bir kaşık bal
    Ara: Yeşil çay
    Öğle: Protein ağırlıklı az yağlı yemek+salata veya sebze yemeği+light yoğurt (ekmek yok)
    Ara: Yeşil çay, meyve, şekersiz yağsız sütlü kahve
    Akşam: Protein ağırlıklı az yağlı yemek (ekmek yok)

Tavsiyelerinizi bekliyorum. Çok teşekkürler şimdiden.

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    3-4 ayda 8 kilo kas inşa edecek bir kadın? Bol şans.

Karbonhidratı düşürmelisin her halükarda. Ara öğün yapmamalısın. Light yoğurtu da diyetinden çıkar.

Yağ oranını nerede ölçtürdün bir de? Çoğu makine yanlış sonuç veriyor. Söylediğin boy-kilo için %27 yağ oranı biraz garip.

3. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    402
    Ödül Puanları:
    63
    Cogu kisinin yaptigi yanlis
    Meyve.sebze kilo aldirmaz diyip allah ne verdiyse yiyor.
    Herseyin fazlasi zarar
    Salatayi yemegin yaninda biraz yemek kafi.yemek yerine salata yemeye karsiyim ben.bide meyve olayina gelirsek.meyve demek seker demek.seker demek insulin havalarda demek.meyveyi azaltin.8 kilo kas yapamazsiniz bunu aklinizdan cikarin oncelikle.spor beslenme ikisi birlikte yavas yavas verirsiniz yaglari.ekmegi kesmeniz guzel olmus.diger.aldiginiz karbolarada dikkat ederseniz istedgnizi alirsiniz. Cok ac kalmadan yaglardan kurtulmaniz dilegiyle.iyi sporlar

4. Merallica

Merallica Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Cok tesekkurler yardiminiz icin. Iki seferdir gittigim spor salonunda olcturuyorum. Egitmen de sasirdi ama sonra kollarimda olduguna karar verdi. Bolgeleri mm olarak da olctu: low abdominal 19.2 mm, biceps 14 mm, triceps 19 mm seklinde. Antrenmandan sonra eve gelip yemek yiyene kadar en az 1-1bucuk saat geciyor, bu surede yag yakimina engel olmayip kaslari korumam icin ne yememi tavsiye edersiniz? Cok sag olun

5. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    402
    Ödül Puanları:
    63
    Spora gitmeden yemegnizi hazir edin evde.eve gelirgelmez onu yiyin.misal kurubaklagil yaninda et.biraz salata.yogurt vs cesitlendirebilirsin.kaslar spordan sonra 1 saat ac kalmayla erimez meraketmeyin.suyu bol tuketin.spor oncesi karboyu iyi alin yeter.havalarda sicak spor suresini fazla uzatmayin derim.

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    Spor salonundan eve gelene kadar kas kaybetmezsin, merak etme. Günlük toplam ihtiyacını karşılaman yeterli.

Low carb + intermittent fasting ikilisiyle istediğin vücut tarzına ulaşırsın.

doxux bunu beğendi.
  7. Merallica

Merallica Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Tamamdir, tavsiyelerinize uyacagim. Cok tesekkurler :)

8. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    803
    Ödül Puanları:
    103
    Light yoğurdu niye çıkar dediniz? Ara oğun de yenmeli bence, ama ana öğünleri abatrtmamak şartıyla, yoksa aralarda çok acıkınca bu sefer insan ana öğünde yemeğe saldırıyor.

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    Raf ürünü bir gıdayı kimseye önermiyorum. Ara öğünün de herhangi bir gerekliliği yok. Ara öğüne kendini alıştırmazsan, boş kalınca ana öğünleri de abartmazsın.

10. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    803
    Ödül Puanları:
    103
    Rus antrenörleri gibisin, çok acımasız:)

11. StayeR

StayeR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bu ikisini uygulayabilir miyiz ramazanda ?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Nasil hesaplamak gerek yag oranını ya da nereye olcturmek gerek, ayrica light yogurdu nicin önermiyirsunuz

13. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    Ben uyguluyorum, gayet memnunum. Oruç çok daha rahat geçiyor.

14. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    Vücudun görüntüsü daha net sonuç verir. Bununla ilgili görsel tablolar mevcut. Light yoğurt son derece yapay bir ürün. Zaten market yoğurdunu kimseye önermiyorum. Diyette sakınmanız gereken yağ değil karbonhidrat.

15. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    yağ oranınız çok "normal" siz normali istemiyorsanız o başka o zaman tecrübe etmediğim kulaktan dolma bir tavsiye veriyim buralara çok moda ben de başladım artık böyle tavsiyelere. kaloriden kısmadan normal bulk niiyetiyle beslenme antrenman sadece ketojenik mantıkta yani yağı değil karbohidratı kısarak ve bol kardio kas yükselir biraz yağ alırsınız ama kontrolsüz zaman gibi almazsınız o yağları keesmeye başladığınızda da kaybettiğiniz kaslar yüzde olarak az kalır . Yağ yüzdesini bir iki puan aşşağı çekmiş olursunuz.

Son düzenleme: 16 Kasım 2014
  16. Merallica

Merallica Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Cok tesekkurler hepinize.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş