Kas kaybetmeden yağ yakımı

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Janissary__ tarafından 30 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Janissary__

Janissary__ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Selam,öncelikle foruma yeni üye oldum ve foruma sırf ''bu konu hakkında bilgi almak için'' üye oldum desem yeridir.Önceden böyle bir konu açılmışsa affola,şahsen öyle bir başlık bulmaya çalıştım fakat tam sormak istediğim hakkında yeterli bilgi bulamadım bu yüzden kendim başlık açmaya karar verdim.

Yaşım 18,kilo 75 boyum 1.76 vücudumda 42 kilo kas var,yağ oranım %16 civarında geri kalan kemik ağırlığı,vücut geliştirme sporunu 4 seneden beri yapıyorum 5 güne kadar hiç bir şekilde ne bir protein tozu veya amino asit kullandım,kendim doğal beslenerek gelişmeye çalıştım,genetiklerim iyiki takviye almadan bana göre gayet güzel geliştim,biraz daha büyümek istiyorum özellikle kolun ve omuz-kanat kısımlarının, sadece 2-3 cm lik bir genişleme.

Fakat aynı zamanda artık yağ yakmak ve hatlarımı belirginleştirmekte istiyorum,kardiyo yap diyorlar yapıcam fakat sorunum kafamı çok kurcalıyor,bazıları dediki ''Kardiyo yaparken kas kaybıda yaşayabilirsin,incelebilirsin'' bende tabiki her bu sporu yapan gibi böyle bir şeye maruz kalmak istemiyorum bu yüzden sizlere sorum ''Kas kaybetmeden yağ yakmak mümkünmüdür ?'' yada kas kaybı illa olacaksa hiç değilse bunun oranını nasıl azaltırım ? Proteine acayip bir şekilde yüklenmemmi lazım ? Antrenmanları dahamı şiddetli yapmam gerekiyor ? Kardiyoyu çok ağır yapmamammı gerekiyor ? Yada hangi kardiyo aletlerini yapmam gerekiyor ? Bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Ek olarak 2. paragraftada dediğim gibi aynı zamanda ''biraz daha büyümek istediğimi'' söyledim,şimdi bu 2 sinden birini seçmemmi gerekiyor ? Yoksa ikisini aynı şekilde uygulayabilirmiyim ? Eğer uygulayamayacaksam hangisini sizce yapiyim ? Teşekkürler.

2. queks

queks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Ağırlık çalışıp protein ağırlıklı beslenmen gerekiyo karbonhidratı doğal yollardan alman gerekiyo misal yulaftan bulgurdan gibi gibi...

3. meandcoco

meandcoco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Ben de bu konuda takıldımm acaba bcaa kullanmakta fayda var mı ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Link : https://www.bodyforumtr.com/threads/aynı-anda-yağ-yakmak-ve-kilo-almak-mümkün-mü.5419/
    Arama Kelimeleri : yağ yakımı, kas kütlesi, definisyon

Yukarıdaki arama kelimelerini arama bölümündeki "sadece başlıklarda ara" sekmesini tıklayarak aratınız. Çıkan arama sonuçlarından sorunuza en uygun bulduğunuz başlığı inceleyiniz.Aradığınız cevabı bulamadığınızı düşünüyorsanız dahi sorunuzu o başlıkta sorunuz.Çok özel bir durum olmadıkça yeni başlık açmayınız.Aksi takdirde başlık kirliliğine neden olursunuz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş