Kas Kaybetmeden Yağ Nasıl Yakılır ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Turko. tarafından 28 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Turko.

Turko. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Selamlar arkadaşlar ve abiler,yaşım 19 vücut geliştirmeyi 4 seneden beri yapıyorum,ve hayli ilerledim bu işte tabi mükemmel değilim ama standart üstü bir fiziğim olduğunu düşünüyorum.Genişleyeceğim kadar genişledim artık bu 4 sene içerisinde,şimdi artık ''yağ yakmak'' ve kaslarımı dahada belli etmek istiyorum.

Fakat bu işi kilo vermeyerek,kas kaybetmeyerek ve hacmimden düşmeyerek gerçekleştirmek istiyorum bu mümkünmüdür ? Mümkünse neler yapmam gerekir ? Hiç bir zaman ''ince görünümlü'' bir fizik istemedim her zaman daha kalın ve hacimli olmayı istedim,dolaysıyla hacmimden düşmek ve ince bir vücuda sahip olup öyle kaslarımın belli olmasını istemiyorum.Hedefim ''kalın ve parçalı'' olmak,hacmimden düşmemek.Teşekkürler.

2. leonmik

leonmik Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    o_O 4 Senede ne iş yaptın sen.

3. ersaydin

ersaydin Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Adam düzgünce soru sormuş, bu giydirme merakı neden?
    Cevabı biliyorsan yazarsın, bilmiyorsan susarsın !
    Millette hep bi bozma, giydirme merakı !!!

Atara atar, gidere gider...

--- ERA ---

Becky_Lynch bunu beğendi.
  4. Turko.

Turko. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Yapıcak birşey yok,bişey demiyorum zaten bu arkadaşa :D Ne zerre estetikliği vardır nede göze çarpan bir adelesi,burda boş boş konuşuyor kendisi.Herneyse sorum budur,yardım ederseniz sevinirim.

5. denizAslani

denizAslani Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar, öncelikle arkadaşa katılıyorum arkadaşlarımızı yermeyelim kabul ama 4 senede kas kaybetmeden nasil yağ yakılacağina dair epey bir bilgisi olması lazim diye düşünüyorum neyse..

Benim bildiğim bilgilerden aktarmam gerekirse ilk önce kalori hesabi yapman gerekli site verebilirim eğer kullandiğin bir site yok ise, ondan sonra hedeflerin doğrultusunda kalorini düşürebilirsin haftada ne kadar kilo/yağ kaybetmek istiyorsan kendine göre bir program yapabilirsin.

Besinlerin neler içerdiğini bilmiyorsan FatSecret tarzi bir program kullanabilirsin bu program şart değil bu tarz programlar mevcut bir gün tükettiğin besinin toplam hesabi gibi..

Teşekkürler,kolay gelsin :)

6. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Biraz forumu araştırsanız bu tarz soruların cevaplarını bulabilirdiniz yinede kısaca özetlemek gerekirse. Low carb diyeti yapıcaksınız Protein kilonuza göre biraz daha fazla alırsınız bulkda 2 kepçe yiyosan 1 kepçeye düşürcen. Çok fazla Kardio yapma ağırlık antremanları daha önemli.

7. Turko.

Turko. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Saol yorumunuz için,yağ yakımı hakkında size şöyle diyim,zamanında duydum elbette birkaç birşey ama insan unutuyor ozamanlar daha program başkaydı böyle bir hedefim yoktu.Sporada aslında body building için başlamamıştım,sırtımda kamburluk sorunu yüzünden başlamam tavsiye edildi,dolaysıyla teknik konuları daha sonradan öğrenebildim.

Buna rağmende kendime göre bi fikrim vardı,karbonhidratı azaltmak,bol bol koşmak/bisiklet çevirmek ve aynı zamanda ağırlık kaldırmakla kas kaybetmeden yağ yakımı elde edeceğimi düşünüyordum,ama yinede bu konu hakkında dahada bilgisi olan insanlara danışmak istedim.

8. denizAslani

denizAslani Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    4 senedir low carb ve ya düşük kalorili diyet yapmadan güzel bir fizik elde ettiysen ne mutlu sağlam genetik :) Bu konuda birikimin olsa bile fikir almak danişmak çok doğru tebrik ederim. Ben definasyonuma 1.5 gr carb 0.8 yağ 2.5 protein ile başladım zamanla carb değerini düşürdüm burda önemli olan kaliteli carb tüketmen yulaf ve benzerleri gibi.

Hedeflerine ulaşırsın umarım başarilar :)

Sayfayı Paylaş