kas kaybetmeden define edecek program?(resimlidir)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve hadem41 tarafından 3 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. hadem41

hadem41 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba.Forumda yeniyim.7 aydır vg yapıyorum. boyum.1.71, kilom 71 ...Başlangıçta 76 kiloydum..Amacım biraz kilo verip, fazla hacimli olmayan define bir vücut oluşturmaktı..haftada üç gün antrenman yapabiliyorum..ağırlık antrenmanı sonrası 10-15 dk kardiyo yapıyorum ama define olabilmek için yeterli değil gibi geliyor.Resimlerimden de bellidir zaten.Bel kısmımda hafif bir "balık eti" durumu var, hala aşamadım. 2 aydır da protein tozu kullanıyorum.Şimdi sorum şu:

Varolan kas kütlemi kaybetmeden bir definasyon programına geçmek istiyorum, ama sadece kardiyo yaparsam, elde olan bir miktar kası da kaybederim diye endişeliyim.Nasıl bir definasyon programı uygulamalıyım,ağrılık antrenmanını tamamen kesmeli miyim,definasyon döneminde protein tozu kullanmalı mıyım? bu sorulara cevap verebilecek tecrübeli arkadaşlar, yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden herkese teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

1 kişi bunu beğeniyor.
  2. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    hadem41 bunu beğendi.
  3. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    yağ oranını düşürmede en önemli faktör beslenme, antrenman kardiyo ikinci planda kalır. beslenmende de temel amaç karb. ve yağ oranını düşürüp, protein oranını arttırmak veya korumak olmalı.
    whey proteini kulanmaya devam edebilirsin.
    yukarıda verilen linkte benim çevirimdi, demek ki diğer siteler de hemen popüler olmaya başlamış...

hadem41 bunu beğendi.
  4. hadem41

hadem41 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Üstteki linki okudum.Gerçekten faydalı bir çeviri olmuş..Benim merak ettiğim,fit bir vücut elde etme mantığı ile resimlerime baktığınızda,

definasyon dönemine girmem mantıklı mı,

definasyon döneminde sadece kardiyo(koşu,bisiklet,mekik,uzay yürüyüşü vs) yapmam, çok da fazla olmayan kütlemi hepten kaybetmeme neden olur mu?

Yani ağırlık çalışmasına da devam etmeli miyim?

Resimdeki gibi bir duruma sahip vg'ci, mevcut durumunu kaybetmeden yağ oranını azaltmak ve kasları belirginleştirmek istiyorsa, ona neler önerebilirsiniz?

Uyguladığınız ve ya bildiğiniz ve (resimlere,verdiğim bilgilere bakarak) bana uygun olabileceğini düşündüğünüz bir definasyon programı var mı?

Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar, gerçekten kafam karışık ve teknik yardıma ihtiyacım var.

5. hadem41

hadem41 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    yok mu bir bilen??

6. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    ağırlık çalışmasını kesinlikle bırakma, yoksa kastan yersin..
    çok katı bir diyete gerek, forumda beslenme bölümünü iyice oku..
    temel aracımız beslenme, tabii ki kardiyoyu da kullanacağız..
    beslenme tavsiyesi olarak sık aralıklarla 5-6 öğün ye, ama fazla değil..
    her öğününde vucut ağırlığına göre 20-30 gr protein al.
    karb.ı akşam saatlerinde iyice azalt , meyve dahil olmak üzere

7. Burzum_^^

Burzum_^^ Üye

Beğenileri:
    709
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Insaat Muhendisi
    Yer:
    Oman, Muscat - Istanbul, Suadiye
    arkadaslar adele kaybetmeden define olmak ne yazikki imkansizdir, boyle bir program bulursaniz banada soyleyin. kilo vermek icin gunluk aldiginiz kaloriyi harcadiginizin altinda tutmaniz gerekmektedir, bu sayede vucut onceden zor gunler icin depoladigi yag stoklarini parcalayip size gerekli olan enerjiyi saglamaya calisacaktir. bu islerm sirasinda kaybolan sadece yag hucreleri degildir bir miktar kas hucreside bu esnada kayiba ugrar 1gr yag parcalanirsa 3kilo kalori enerji aciga cikar 1gr kasda parcalanirsa 3kilo kalori enerji aciga cikar vucut kas cucresini cok darda kalirsa parcalar fakat kisa zamanda cok kilo verilmesi hedeflenen dietlerde bu durum gorulebilir.

hadem41 bunu beğendi.
  8. zeytin8899

zeytin8899 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13

Define olurken meyveyide mi azaltmamız gerekiyor o kısmı anlamadım?

9. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123

Meyvenin içinde bulunan şeker insülin yükselmesine neden oluyor.Bu durumda yağ yakımını güçleştiriyor ve vücudun yağ depolama eğilimini artırıyor.

Başarılar.

zeytin8899 ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  10. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...kni-t8692.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...r-b-l-f53.html

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş