kas kaybıyla ilgili bir soru

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve mjesec43 tarafından 24 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mjesec43

mjesec43 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle merhaba,
    konuyu yanlış yere açtıysam özürdilerim daha yeni üye oldum
    ben temmuzda fitness a başlamıştım kilo vermek için. 2 ay gittikten sonra bir ay ara verdim.başka bir şehre taşındım çünkü ve yeni bir salona yazıldım. ilk başladığımda ölçüm yapıldı. ölçümler fena değildi.aradan 1 buçuk ay geçti ve tekrar ölçüm yapıldı. şuan şoktayım.yaşım 19 boyum 180, bu ay 1 kilo almışım, eski yağ oranım yüzde 20yken şuan 27, kas oranım 58 ken şuan 53 , 5 kilo kas kaybetmişim. beslenmemi soracak olursanız düzensizdi evet kahvaltı yapmam sadece akşam yemeğinde protein ağırlıklı beslenirim ama karbonhidrat mutlaka aırım. bana garip gelen 1 ayda bu kadar kas kaybı yaşanabilirmi?? :confused:

Son düzenleme: 24 Kasım 2012
  2. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Selam mjesac43,

bu ölçümlere pek güvenmemek gerek. Birde her zaman aynı makinada ölçülmüyorsanız zaten hiç bir sonuca güvenilmez. Çoğu makina ölçüm yerine hesap yapıyor, yani boyu 180 yerine 160 girdiğinizde farklı bir yağ oranı çıkıyor. Ama makina hesap yapmasa ve sadece ölçse boy oranı önemsiz kalacak.

Bayanlar için ağırlık çalışması erkelerden daha çok önemli çünkü zaten bayanların kas oranı az ikincisi ise bayanların kas yapması çok zor. Bu nedenle zayıflamak içinde spor yapsanız mutlaka ağırlık antrenmanı ve kardio yu beraber yapmanız gerek.
    Salonlarda bayanlara özel programlar yapıyorlar. Ben bu tür ayrımlara karşıyım çünkü bayan veya erkek vücudun yapısı ve işleyişi arasında bir fark yok.
    Beslenmenizde düzenli beslenmeye özen gösterin. Kahvaltı mutlaka yapın. Yumaurta daha çok beyazı tüketmeye çalışın. Her öğünde en az tabağın yarısı et, balık, yumurta beyazı veya tavuk olmalı. Diğer yarısı ise sebze ve baklagiller olmalı. Hayatınızdan yağı çıkarmayın. Düzenli olarak zeytin yağı tüketin.
    Zayıflamak istiyorsanız karbonhidarat miktarını düşük tutup prortein miktarını artırmanız gerek.

Selamlar

dishiwelet ve John399 bunu beğendi.
  3. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Bu nota ek olarak

- Sabah ve antreman sonrasında basit şeker tüketin

- Haftanın her günü spor yapmayın ( 4 veya 5 gün yetecektir )

- Beslenmenizde ara öğünler yapın ( kuru yemiş , yulaf ezmesi gibi yiyecekler vasıtasıyla )

- Yeterince dinlenmeye özen gösterin

- Bol su tüketin

- Akşam saatlerinde meyve ve şeker içeren şeyler yemeyin ..

Saygılarımla başarılar ....

rockybalboa7, Aranel, Efrahim ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
  5. mjesec43

mjesec43 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    spor ve sonrasında basit şeker demişsiniz, protein almayı düşünüyordum ben yanlış mı acaba??

6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Gün içerisinde eğer yeterince protein alıyorsanız antreman sonrası için bence gerekli değil . Gerekli olan antreman sonrası kas yıkımını engellemek için insülini tetiklemek bunu sağlayan tek şey basit şekerdir .

7. mjesec43

mjesec43 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    amacım kas yapmak değil zaten iri yapılı bir kişiyim, sadece yağdan vermek istiyorum o yüzden insülini tetiklemek yanlış olmazmı? anteremandan sonra nasıl şeyler yiyeceğim konusunda hala fikrim yok

8. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Yağ yakımında ( rejimlerde ) en büyük sorun beraberinde kaslarında azalması. Bu nedenle definisyon döneminde en önemli nokta kasları korumak. Yeterince yapılıyım amacım kas yapmak değil yanlış bir bakış açısı. Çünkü çok kas çok enerji tüketiyor, yani yağ yakmak içinde kaslara ihtiyacımız var.
    Bu nedenle tüm VG cilerin uyguladığı rejimi uygulamak gerek. Bunların hepsi yanılamaz diye düşünüorum, yani protein ağırlıklı beslen, kaliteli ( doymamış ) yağlar kullan, kompleks ( çok zincirli ) karbonhidrat ye.

Antrenmandan sonra mutlaka protein al. Protein için en önemli zaman antrenman sonrasıdır.

İnsulini tetiklemen yanlış olur. Bu konuda aynı fikirdeyiz.

Sakuragihanamichi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş