kas kaybı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve wheeler tarafından 14 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. wheeler

wheeler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle herkese merhaba,

yaklaşık 4 aydır bir spor salonuna devam ediyorum. öncesinde de dönem dönem v.g. yaptım, toplamda 2 sene.

bu yeni başladığım salonda tanita denilen bir cihazla kas ve yağ ölçümü yapılıyor. bu cihaza göre ilk 2 ayda yaklaşık 3,5 kilo kas yapmıştım. 200 er gr kollarda, 2,5 kilo gövdede falan diye detayları da yazıyor. kol ölçüm de 2 cm artmış ve 39,5 cm olmuştu. neyse daha sonraki iki aylık dönemde ise yaklaşık 400-500 gr kas kaybetmişim. kol ölçüm de 39,5 te kaldı zaten.

ikinci 2 aylık dönemde, göğüsleri yeterli bulduğum için biraz ağırlığı azaltmıştım, omuzda da aynı şekilde. ama kollara ise aynı ağırlıkla, belki biraz da ağırlaştırarak devam etmiştim. protein tozu vs kullanmıyorum. ama yememi hiç kısmamıştım, protein ağırlıklı şeyler yemiştim. neden ilk 2 ay 3,5 kilo kas yapmışken, ikinci 2 ayda 500 gr kas kaybettim anlamadım. Bir bilen varsa yardımcı olsun lütfen. en azından aynı kalması gerekmez miydi?

saygılar.

2. Erkel

Erkel Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Cok onemlı rakamlar değıl. Kas elde edıp, kaybetmenın bır cok etkenı var. Kafana takma bence..

3. wheeler

wheeler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    500 gr kas kaybı, hem de yemeye dikkat ederken, pek de önemsiz değil bence?

ne yapmalıyım bilen var mı? bir tavsiyesi olan?

ağırlıkları hafifleştirip bir süre öyle mi devam edeyim?

protein tozu kullanmak istemiyorum.

napalım, yeme içmeyle bu kadar oluyosak demek ki budur benim için en iyi olanı en çok yakışanı, diye düşünüyorum.

ama spor yapmayı, ağırlık kaldırmayı da seviyorum, elbette kendime zarar verecek kadar değil :)

o yüzden bi tavsiye lütfen...

4. metin1995

metin1995 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 2 kg kas kaybetmişim kilom 66.8 den 65.8 düşmüş bacaklarımdan çok fazla kas kaybetmişim biraz fazla bisiklet sürdüm heralde ve kemik oranımda 2.6 dan 2.4 e düşmüş 1kg yağ almışım antremandan önce ve sonra 10dk lık kardio yapıyorum bana yardım edermisiniz nasıl bir yol izlemeliyim.

5. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bu tür aletler çok fazla güvenilmemesi gerektiğini düşünüyorum...
    Ölçünüz tartınız aynalar olsun , aynaya bakın ve kendinize doğruyu söyleyin...
    Belirli zaman aralıkları ile vücudunuzun fotoğrafını çekmek de en çok işe yarayan gelişim takip sistemidir..

metin1995 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş