kas kaybı ve antremana ara:(

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve samutra tarafından 5 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. samutra

samutra Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Eskişehir
    slm arkadaslar uzun zamandır giremiyodum.ameliyat oldum dikişler vardı 6 7 yerimde ve yaklasık bu dikişlerden dolayı yaklasık 3 haftadır antreman yapamıyodum.sonra sınavlar girdi araya yaklasık 2 haftada o oıldu toplam 5 6 haftadır antreman yapamıyodum.5 aydır body yapıyodum sizlerinde onculeriyle ve tahmin edemeyecegim kadar yol katetmistim.ama benim bildigim kadaryla kas yıkımı 2 haftadaan sonra baslıyor die biliyodum.ve biraz gobeklenme oldu kollarım söndü :( acaba kısa surede topalayabilirmiyim? simdi yavas yavas kısa sureli yapıyorum tempoyu eskisi gibi artıracagım sizce durum vahim mi:(

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.565
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    kas hafızası denilen bir olay vardır fakat kasların durumunu uzun süre muhafaza ettiği durumlarda kas hafızası soz konusudur.mademki 5 ayda okadar hızlı yol kat edebilecek bir genetiğe sahipsin zaten korkmana gerek yok.kısa sürede eski haline gelirsin.aniden yüklenmelerden kaçın.ameliyatlar dışarıdan çabuk iyileşir ama ya içeriden!!!

3. samutra

samutra Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Eskişehir
    kısa surede toparlarım insallah ya:( acıkcası ameliyat derken acıklamayı unutmusum benlerimi aldırdım et benleri sırtımda 5 yerde boynumda ve burnumun orda..arkadakiler biraz büyük ama kapandı gozukuyo yaralar dikişleri de aldırdım ve 7 gun gecti aldıralı

4. hotlife79

hotlife79 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    turzm inşaat
    Yer:
    Normalde ankara ama şimdi rusya
    aynı problem 4 senedir yapıyorum we ameliyat oldum göğüs bölgem komple açıldı 3 haftadır yapamıyorum we kafayı yiycem kaç dikiş war bilmiyorum bile ama yaralar kapanınca sadece kol we bacak hafifde kardiyo yapmayı düşünüyorum

5. therion

therion Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    aslında konum kas haıza ıdı ama sıtede arastırınca salt kas hafızası dıye baslıga rastlayamdım yenı baslıkta acmayıp buraya yazıyorum.

aslında aklımda nasolsa kas hafızası dıye bısey var deyıp olumsuz bı durumda kendımı rahatlatırdım ama son donemde guvenım sarsıldı. acayım; gecen kış ıyı beslenme + suplement ler ıle kılom 87 den 93 cıktı. cok hafıf bır gobekle beraber hacımde guzel asamalar sagladım. örneğin kollarım 39.5 den 41 cıktı. ve daha kısın baslarıydı. yaza kadar bu hızla devam ederım dıye bı ıkı tane daha suplement kombınesı yapmama ragmen o sekılde kaldı. neyse sonra ılerlemese bıle tatmın olmustum o donem. yaza kadar durum boyleydı, yazın ıstah kaybı oldu kısınkı kadar yemek yyemedım ve tatıle 90 kılo ıle gıttım ama hacımden hıc kaybetmedım kı bu durum ısıme geldı. tatılden dondumde kılom 89 kollar 40.5 tu. sonra tam randımanlı calısacagım hastalandım 20 gun sonra kollarım 40, kılom 87 olmustu. yaklasık 1.5 aydı gayet guzel beslenmeme duzenlı ıdman yapmama ragmen kılom anca 88 olabıldı ama kollar 1 mm bıle gelısmedı. oysa 8 ay 41 olan kollara kısa zamanda ulasacagımı dusunmus kas hafızasına guvenmıstım ama sankı ılkkez 40 dan 41 e gelmeye cabalayırmus gıbı zorlanıyorum....

saygılar..........

6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.565
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    eski ölçünü muhafaza ettiğin süre uzun olunca kas hafızası denilen olay gündeme geliyor.bu süre kısa ise eskiyi yakalamn zorlaşıyor.antrenman şeklin ve beslenmendeki eksikler ile ara kapatılabilir.kasları kış günlerinde bol bol şaşırt.

therion bunu beğendi.
  7. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.179
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    şunu söylemeliyim ki, aslında kas kütlesi kaybetmedin..vücudun zamanında aldıgı besinleri, yaptıgı antrenman şekillerini o zamanki kabul etmesiyle ve o zamanki vücut hacminle geliştigin gibi, şu an gelişmene izin vermeyebiliyor..

zaman geçtikçe, ya düşersin, ya da azar azar cıkarsın..tahminimce yanlış olan, eger protein almıın iyi ise, karbo almını düşük tutmandan ve vitamin-mineral eksikligi ile anabolik destegi tam alamamaktan olabilecegini düşünüyorum..şu da var; su içme miktarın bile ölçülerini etkiler, bunu küçümsemek dogru değil..ama madem sıkıntı cekiyorsun, antrenman programını ve beslenme düzenini yazarsan, o zaman sorun daha kolay görülebilir..

guardbody nin dedigi gibi kış aylarını iyi degerlendirip kası şaşırtmaya çalış, özellikle 4-6 tekrarlı agırlıklara ve partner yardımıyla agır kilolara girip vücuda şok etkisi yaratabilirisin..daha bunun gibi nice çözüm var tabi.

therion bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş