Kas kaybı bu kadar kolaymı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mehmet_oztan tarafından 24 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    yüzde 11-12 yağ oranıyla 86 kilolukk bir vücudum var. standart beslenme düzenimde günde 120-130 gram protein alıyordum. lakin son haftalarda bikaç sebepten ötürü günlük proten alımım yarı yarıya düştü. şimdilik bi değişiklik yok da, yine de merak ediyorum kas kaybı yaşarmıyım? yani biliyorum günde 60 gram proyla gelişemem ama elimdekileri korumam için yetermi bu? bide kalori alımım da da az biraz düşüş var.

2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Ağırlık çalışmalarını aksatmazsanız, en azından tamamen kesmezseniz önemli bir değişiklik olacağını sanmıyorum. 5 haftadır ağırlık çalışmıyorum, beslenmem düzenli olmakla beraber öğünlerim 5' ten 3' e düştü, öğün yoğunluğum da oldukça azaldı, sonuç itibariyle 5 kg kaybettim, esas problemi kas yoğunluğunun azalmasına bağlıyorum.

3. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    çalışmada hiç bir aksama yok, ama üst göğüs bölgemde ve kalça tarafında biraz hacim kaybı var, nedenini halen çözemedim, diğer bölgeler de hiç birşey yok hatta sırt hala son sürat genişleme derdinde

4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Aktif çalışan bölgelerin nispeten daha pasif bölgelerden beslenmesi gibi bir durum olabilir mi? Misal kalça egzersizleri robotlaşmıştır ancak sırt hala şoka uğramaya devam ediyordur, eksik alınan protein sonucu da vücut kendi dengesini koruyordur? Ne yapıp edip proteini bir miktar daha arttırmanızda fayda var gibi.

İshak01 bunu beğendi.
  5. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    valla dediğiniz çok mantıkl ama srtım hep ritüeldirı, aslında uzun bir süredir bacak çalışmıyordum belki de ondandır. üst göğüs meselesi de az kalori + susuzluk da olabilir. buhafta biraz kalori alımımı artırayım bakalım ne olacak. peki ön omuzların gelişmesi üst göğüsü küçük gösterebilir mi ilüzyon olarak?

İshak01 bunu beğendi.
  6. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Bu daha mantıklı :) ön omuz atağa geçtiği bir dönemdeyse değil üst göğüs komple göğüsü küçük gösterebilir, bence proteini arttırmaya çalışın, çok da önemsemeyin.

7. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    nihai amacım geniş omuzlar sonunda meyvesini vermeye başladı ama binbir güçlükle sonu gelmeyen drop setlerle zar zor büyüttüğüm üstgöğüsüm küçülünce de koydu biraz ne yalan söyleyim :) protein alamamamın birden çok sebebi vardı aslında, yavaş yavaş aşmaya çalışacağım; cevaplar için teşekkür ederim :)

columbu bunu beğendi.
  8. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    60 Gram proteinle bırak kas kaybı yaşamayı kas gelişimi bile rahatlıkla elde edersin, önemli olan antrenman devamlılığını sağlamak . Proteinden çok karbonhidratlara ve günlük kaloriye daha çok dikkat etmek gerekli

9. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Vala mutlu oldum suan. Peki bu kg*2 gram muhabbeti ne kadar gecerli? Bide antremani ayni tempoda devam ettiren bi birey nasil bi durumda kas kaybeder?

İshak01 bunu beğendi.
  10. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    2 gram muhabbetine hiçbir zaman inanmadım . Kilo basına 2 katı muhabbeti tamamen supplement endüstrisinin ayakta durabilmesi için ortaya atılmıştır. Zamanında bunu destekleyen yazılar ve pro bodybuilderları da gördüm. Aynı tempoda antrenmana devam eden birisinin kas kaybi yasamasının sebebi ciddi anlamda düşük karbonhidrat alımından kaynaklanır

technical1967 ve mehmet_oztan bunu beğendi.
  11. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Kg başına 2 gr protein gerçekten fazla, şahsen en verimli dönemimi kg başına 1 - 1.2 gr protein ile geçirdim, bunun yanında yeterli karbonhidrat aldım. Karbonhidrat oranı düştüğünde ise ancak kütlemi koruyabildim. Herkesin vücudu, tepkisi farklı olsada 60 gr protein bana yetersiz gibi geliyor, bir miktar daha arttırılsa kütle muhafaza edilir, ayrıca günlük 200 gr protein tüketenlere :eek: şeklinde bakıyorum.

İshak01 bunu beğendi.
  12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Sağlıklı yağ alımını yüksek tutarsan bir sıkıntı olmaz. Kilo başına 2 gram protein zaten bayağı yüksek bir miktar.

13. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    sağlıklı yağlar derken mutfak dilinde ne oluyor bunlar tam olarak

14. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Zeytinyağı, tereyağı, kuruyemişten gelen yağlar vs.

mehmet_oztan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş