Kas kütlesi olarak kilo almak

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Beşir Memişbey tarafından 26 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Beşir Memişbey

Beşir Memişbey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben 1,72 boyundayım, 55 kiloyum. Kemiklerim ince ve hacimsiz. Örneğin bilek kemiklerim kendimi bildim bileli aynı kalınlıkta hiç kalınlaşmadı (9-10 yaşındaymışım gibi) Kemiklerim iri olmadığı için daha da zayıf görünüyorum.
    Yaklaşık 3-4 aydır spor yapiyorum kaslarimda gözle görülür artış oldu biraz kilo aldım.
    Gainer veya protein tozu almak istiyorum. Ben yağlı olduğu için iri olan bir vücut istemiyorum, yağ oranı düşük (%10 civarında) ama kas kütlesi çok hacimli iri bir vücut istiyorum. Bu yüzden gainer almakta kararsızım, yağlandırıp kasları gizlemesinden korkuyorum, bide yağları yakmak için ugrasmak istemiyorum.

Gainer yağ olarak mı kilo aldırır? Yağ yakıp sadece kas kütlesini artırmak kilo yapar mı? Hiç yağsız sadece kas olarak 5 - 10 kilo almak için ne yapmaliyim ne kullanmalıyım? Hacim için protein tozu kilo icin gainer deniliyor ama yağ arttirmadan kas kütlesini artirmak da kilo yapmaz mı?

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Gainer bilinçsizce kullanılırsa yağ olarak kilo aldırır.Bana göre gainer para israfı.Onun yerine kendine güzel bi ziyafet çek daha iyi zaten sadece gainera umut bağlarsan istediğini elde edemezsin bu işin sırrıda beslenmede kilo almak istiyorsan yiyeceksin başka çaresi yok doyana kusana kadar yiceksin . :).Bu arada kilo alırken yağsız bir şekilde alman mümkün deil hedefin minumum yağlanma ile kas kütleni artırmak olsun buda biraz zaman alıcaktır sabredersen başarabilirsin.

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük toplam adığın makro besin miktarına bağlı.
    Hayır, yağ yakımı hızlı, kas yapımı yavaştır. Bunun yanında aynı anda yağ yakıp kas yapmak sadece hayatında ilk defa eline demiri alanlar için kısa bir süre gerçekleşebilir, bir de yağ oranı çok yüksek insanlar için yağ oranı insani sınırlara gelene kadar.
    Hiçbir şey yapamazsın, kas kütlesi yanında kesinlikle bir miktar yağ depolamayı da gerektirir. Bunu minimuma indirmek için günlük kalori ihtiyacının %10-15 üzerinde beslenmelisin.
    Kim diyorsa saçmalıyor. Vücudunn ne yöne gideceğini beslenmenin çok küçük bir parçasını oluşturan supplementler belirlemez, toplam ne yediğin belirler. Yağ arttırmadan kas yapma diye bir şey olmaz, kas kütlesinin artması için kilo alman lazım ve bunun bir kısmı yağ olmak zorunda. eterince dikkatli olursan ortalama olarak ikisini birbirine eşit tutabilirsin, yani aldığın 2 kilonun 1 kilosu yağ, 1 kilosu kas gibi olabilir. Yeni başladığın için bir süre kas kütlesi yağ kütlesinden daha hızlı da gelişebilir ama bu duracaktır. Yağ oranının artmasını göze alamıyorsan kas da yapamazsın.

Bunun yanında 55 KİLOSUN. 55 kiloda yağlanmaktan falan korkamazsın, kafanı buzdolabına sok ve kusana kadar yemeden çıkartma. Bunu da her gün yap.Sen ayda 2 kilo gibi bir hızla 70 kiloya çık bakalım, sonra yağ oranı hakkında konuşuruz.

Beşir Memişbey bunu beğendi.
  4. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Abi 55 kilosun zaten yağlanmaktan başka çaren mi var ?

Sportik bunu beğendi.
  5. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Bende mesela 1.76 boy 52 kilo ile başladım ne varsa yiyorum ama abur cubur tarzı şey deil hemde minumum yağlanma ile kas kazandım şuan 61 kiloyum hedefim 75 olmak.

6. Beşir Memişbey

Beşir Memişbey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Benim arkadaşım benimle aynı boyda, 70 kilo ama kas olarak değil yağ olarak. Bu yüzden fazla kilolu gözüküyor ve kilo vermeye çalışıyor. Ben de bu nedenle mümkün olduğunca kas olarak kilo almak istiyorum.

Alfonso nasıl yaptın bunu ayrıntı olarak anlatır mısın?

7. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Abur cuburdan uzak dur özellikle karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslen günde 5-6 öğün yiyorum ben mesela kollar 1.5 ayda 2cm attı benim.Günlük kalori ihtiyacının 200-300 kalori üstüne çıkman yeterli ama ben kalori hesaplaması yapmıyorum şuan bunun yanında sporda yapman gerekiyo.

8. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    55 kiloymuşsun, yağlanmaktan korkma. ektomorf zor kas kazanır, ancak yağı da zor kazanır. kısacası korkmadan ye. supplement desteğinin değerli olduğunu düşünen biri olarak söylüyorum karb desteği almak yerine doğal yoldan beslen. hem lezzet olarak keyif al. hem de bırak miden biraz büyüsün. ve doğrudan yağsız kas kütlesi istiyorsan gainer yerine başka şekilde bi kombin dene. whey+bcaa+kreatin. ki özellikle kreatin kullanmalısın. whey+kreatin de olur.

edit: yalnız bir şeyi gözden kaçırdım galiba 3-4 aydır spor yapıyormuşsun, 6-7 ayı doldurmadan kreatin kullanmasan daha iyi.

9. Beşir Memişbey

Beşir Memişbey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Düzenli ve bilinçli olarak 4 aydır yapıyorum. Ama aslında öncesinde Ocak ayındanda başladım.

Yaz bitene kadar 6 - 7 kilo almam lazım.
    Bulabilirsem Muscletech mass tech almak istiyorum. Toplam 80 gr protein, 13 gr bcaa. 168 gr karbo ve 10 gr kreatin monohidrat var porsiyonunda.

Günlük 10 gr kreatin fazla mıdır ?
    " kreatin su tutarak kilo aldırıyor kreatin kullanimi bitince tutulan sular geri atılıyor, aldığın kiloyu veriyorsun ve gerçek anlamda kilo almış olmuyorsun " diyorlar doğru mu?

Kreatine takılırsam muscle tech mass gainer alıcam. Onda daha az ( toplam 70 gr) protein, daha az kreatin (5gr), daha fazla karbo var.
    Bunlarda sütle karıştırıldığında günlük 1200 kalori var kendi yiyeceklerimle birlikte günlük 4000 kalori almayı planlıyorum.

10. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Ben başladığımda senden daha kötüydüm boy 178 kilo 53 2 yıl geçti şuan 78 kiloya ulaştım kollarım filan başladığımda 27 filandı şimdi 38 civarı ama yani piyasadaki çoğu supplementi kullandım. Çoğu karbonhidratı da ama bana kalırsa çok gereksiz bi ürün. Çünkü içtiğin zaman 4 saat tok tutuyor onum yerine bi öğün daha yiyebilitsin. Benim kullanma amacım bi ara her gün futbol oynuyordum yaktığımı almak için kullandım. Bana kalırsa bu iş sadece sabır. 25 kilo aldım hala sabır ediyorum. Özellikle salondakilere arkadaşlarına daha çok sabret. 25 kilo aldım adam bana 2 senede hiç bir şey yok filan diyor kdldld hatta benim hedefim kolum 40 cm olması şey diyo kolun 40 olunca yine bodyciyim deme fitness yapıyorum de filan diyorlar lldldld bence senin protein filan onları geçip 2 3 sene iyice çalışıp yemek ve sabır başka bir şey değil.

Sayfayı Paylaş