Kas Kütlemde Azalma var gibi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Buğrahan ALBAYRAK tarafından 23 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Buğrahan ALBAYRAK

Buğrahan ALBAYRAK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba kafama çok tatktığım bir sotunum var tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.
    Yaklaşık 5 6 aydan beri düzenli olarak spor yapıyorum zaten daha genç yaşlarımdan altyapım vardı. Yaşım 27 Boy:1.79 Kilo:83 dü 5 6 ay önce ilk başladığımda hergün spora çıkıp sadece 1 gün dinleniyordum haftada. birgün göğüs kol birgün sırt omuz çalışıyordum bundan önce de yaklaşık 40 45 dk kardio+karın çalışıyordum. Toplam günlük sporum süre olarak 80-90 dk. civarında sürüyordu. ilk 3 ayda gözle görülür bir kas artması ve yağ azalması oldu ve bu durumdan çok memnundum. Ayrıca her antremandan sonra 1.5 ölçek whey protein alıyorum 4 aydan beri. Daha sonra gün aşırı antreman yapmaya başladım ve cardio antremanını keserek antreman süremi yaklaşık 1 saate düşürdüm çünkü kilom 75 olmuştu. son 1 aydır kilom hala 75 ancak kollarımda omuzlarda göğüslerde yani hemen hemen her kas bölümümde bi küçülme hissediyorum. etrafımdakiler de söylüyor artık çok inceldin kolların fln küçüldü diye. antremanda da örneğin önceden 55 kg ile 10x3 banch press yapabilirken şimdi son seti çıkaramıyorum bile. hem hacim hem de güç azalması var. Nerde yanlış yapıyorum supplement yani whey proteini iyi beslenemediğim için alıyorum 1.5 ölçek az mı geliyor ondan mı oluyor acaba? yardımlarınızı bekliyorum..

2. Buğrahan ALBAYRAK

Buğrahan ALBAYRAK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kimse bir yol göstermeyecek bana sanırım :S

3. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    yemek miktarı az geliyor olabilir mi acaba?

Lorethlorien ve columbu bunu beğendi.
  4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Sorun beslenmede gibi görünüyor, bunun dışında teknik olarak büyük hatalar yapıp daha sonra düzeltmişsiniz.

5. gastan

gastan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Creatin, nox, bcaa bunlar antramani baya kolaylastiriyor

6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bir de eksikliği protein tozuna bağlamak çok yanlış bence. bana göre protein tozu şu olmalıdır. misal, sabah kahvaltımızı yaptık, öğlen makarnamızı yedik, öğleden sonra antrenman var,, aaa bir bakmışız protein alamadık. tavuk yok, et yok balık yok. e napacağız? işte o anda protein tozu bir tamamlayıcı olmalıdır.
    mesela, ben sabah 150 gram çökelek yedim. öğlen 200 gram tavuk, akşam 200 gram tavuk, arada dana ciğer yedim. protein tozu almadım. en azılı protein tozu savunucusu, "sen bugün protein tozu almadığın için çok yanlış yaptın" diyebilir mi? ama mesela öğlen tavuk yememiş olsaydım, işte o zaman belki kullanmalıydım, yanılıyor muyum?
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Ekim 2014 ---
    ya bu arada insanın ne yediğini söylemesi kadar ayıp ve utanç verici bişey yok. ama bu forumda inşallah kimse bizi ayıplamıyordur, okuyan hakkını helal etsin lütfen.

7. SlimManBigDreams

SlimManBigDreams Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Trabzon
    Dinlenmenede dikkat et dostum yeteri kadar uyumazsan kaslar yeteri kadar gelişmez 23:00 - 3:00 arası mışıl mışıl uyuyor olman gerekli fikrimce ve en az 7-8 saat. Beslenmenide düzeltmeye bak arkadaşların dediği gibi ve bazı şeyler psikolojiktir sen kendine küçülüyorum yada güçsüzüm tarzı şeyler söylersen öyle olursun çünkü zihin kontrol eder vücudu kendine güvenmen gerekli aşırıya kaçmadan whey ile falan alakasıda yoktur bana göre son olarak hareketleride nizami yaptığından emin ol önemli olan ağırlıklar değildir doğru yapmandır dostum

8. Buğrahan ALBAYRAK

Buğrahan ALBAYRAK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yazdıklarınıza göre sanırım uyku ve beslenmede problem var gözüküyor işim gereği spor yapacak vakit buluyorum ama yemek ve uyku sorun gibi. 8 10 saat uyuyorum ama gece 2 3 gibi anca girebiliyorum yatağa beslenmede iş gereği yapamıyorum çok iyi. Bunları halledersem sorun düzelir inşallah. Bir de whey 1.5 ölçek yeterli midir sizce? Yani sabah pek kahvaltı yapamıyorum öğle yemeği yiyorum direk. Sonra akşam yemekten önce antreman yeni bitmiş oluyor. Whey üzerine akşam yemeği yiyorum genel de et ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum bir de ekmek makarna fln son zamanlarda yemeye başladım zayıfladım diye ondan önce yemiyordum. Günde 2 öğün beslenebiliyorum yani sorun burda büyük ihtimalle

9. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    hocam bir profun makalesini okumuştum. diyor ki, sabah kahvaltı yapmadan vücut uyanmaz. evet göz açılır ayağa kalkarız ama, metabolizma hala uykudadır, kahvaltı onu uyandırır, diyordu. kahvaltıyı atlamamak lazım.

10. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Buyuk ihtimalle degil kesinlikle sorun orada bugrahan bey, hicbir hesap deger belli degil bu isi gercekten yapmak istiyorsaniz sabah kahvaltisi yapmiyorum gibi birsey olmamali, basitce ne yerseniz siz osunuz...tabi bunu duzene sokup uykuya bu sekilde devam edersenizde saglikli sonuclar alamazsiniz...

Lg Smart World

11. Buğrahan ALBAYRAK

Buğrahan ALBAYRAK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok sağolun yardımlarınız ve önerileriniz için dikkat etmeye başlıcam artık bundan sonra çok teşekkür ederim yardımcı olan herkese

12. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Rica ederiz...

Lg Smart World

Sayfayı Paylaş