kas inşası için gerekli kalori fazlası

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve escapist92 tarafından 19 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    boyum 162 kilom 50. forumda okuduğum kadarıyla kas artışı için 300-500 kalori kadar fazla almak gerekiyo eğer yanlış bi kanıya varmadıysam. bu miktar biz ağırlık antrenmanı yapan bayanlar için de geçerli mi ? bazal metabolizmam 1300 civarı. günlük ortalama 1800-2000 kalori alıyorum normalde.ne kadar artırmalıyım kalori alımımı? ve antrenman yaptığım halde söyleyeceğiniz miktarda kalori artışı yapmazsam gelişimi çok mu geriletir?

2. akilonya_48

akilonya_48 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Erkeklerin düşük karbonhidrat yaptıkları dönemde 2000 kalori tükettiklerini biliyorum bir bayan için fazla olabilir ama kas ve hacim alınmak istiyorsa bence normaldir kalori hesabı pek yapmadım ama protein ve karbonhidratlar oranlarıyla daha mantıklı olur gibime geliyor kas inşası içinde önemli miktar protein gerektirir karbonhidratın yanında

3. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    Bu aldığınız günlük toplam kalori miktarını ne kadardan beri alıyorsunuz ? Aldığınızdan beri bir gelişme varmı ? Kilo artışı veya inişi ?
    Bunu kendiniz deneyle yaparak basıt bir şekilde öğrenebilirsiniz.

4. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Kas inşası için fazladan kalöri gereklidir olayı koca bir mittir.Doğru beslenip doğru çalıştıktan ve kasa gerekli stresi verdikten sonra günlük kalöri ihtiyacınızın çok altında bile kas inşa edebilirsiniz,böyle saçmalıklara inanmayın.Malesef bu da gıda takviyesi sektörünün gainerlar sebebiyle yol açtığı çok yanlış bilgilerdendir.Günde 50-55 gram hayvansal proteini parça parça gün içindeki öğünlerinize yayarak alabilirsiniz.Bunun 10-15 gramı bitkisel olabilir.Egzersizden 2-3 saat önce yemeğinizi yemiş olun.Egzersizden en fazla 1-2 saat sonra da bir öğün mutlaka yiyin.Günde 3 öğün yeterlidir.Çok öğüne de gerek yok.Karbonhidrat olarak da bulgur,nohut,fasulye öneririm.

escapist92 bunu beğendi.
  5. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    eğer durum buysa çok sevinirim çünkü kolay yağlanabilen bi yapım var çok dikkat etmeye çalışıyorum o yüzden yediklerime. bu dediklerinizin hepsini uyguluyorum zaten.tek sorun kalori hesabıydı
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Ağustos 2014 ---
    ben proteinin kasları onarmak için kullanıldığını, kasların büyümesi için de karbo gerekir diye biliyodum

6. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Karbonhidrat bilesenleri kaslarda su tutularak daha buyuk gozukmesini saglar. Karb azaltildiktan sonra hacmin kuculmesi bu sebeptendir.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    yani karbonun verdiği görüntü bi nevi kendimizi kandırmak gibi bi şey mi ? yani karbonhidrat miktarını artırmasam da kaslarımda gelişme olur ama hacimli görüntü mü oluşmaz? hacim gibi bi derdim yok zaten bayan olduğum için hacimli kaslar da oluşturamam zaten ama kas miktarımı artırmaya çalışıyorum bu mümkün mü?

8. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Sizi yanlis bilgilendirmek istemem. Ama karb alimini azaltacaksaniz yag alimini arttirmaniz lazim. Kaslara ihtiyaci olan enerji kaynagini vermeniz lazim. Low karb diyeti(düşük karbonhidrat diyeti) yazarsaniz bir cok bilgiye ulaşırsınız. Forum da bir cok kisi youtube dan kenzo kara'nın 40 gunluk low karb diyetini takip ediyor. Kendinize uyarlayabilirsiniz.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

escapist92 bunu beğendi.
  9. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Böyle bişey yok.Yağı enerji olarak kullanabilmek için çok çok ağır antrenmanlara girmek gerekir.Glisemik indeksi 50-60 civarı yeterli miktarda karbonhidrat hatta biraz daha azı işi görecektir.Örnek verdiğiniz kişi şu konu için çok çok yanlış bir örnek.

10. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük kalori ihtiyacının %10 kadar fazlası kadın için yeterlidir. Kas yapma hızı erkekten düşük olduğu için aldığınız fazla kalorinin daha azı kas, daha çoğu yağ olacaktır o yüzden 500 kalori gibi bir fazla gereksiz yağ alımını getirir.

Veya ağırlıkların arttırılabildiği en düşük kalori miktarını bulmak gerek. minimum yağ depolayarak kas yapımını sağlayacak kalori budur. yağ yakımından sonra her hafta alınan kalorileri 200'er arttırarak (kadınlarda 100'er) bu nokta bulunabilir. ta ki ağırlıklar artmamaya başlayana kadar bu kalori alımı devam eder. bir süre sonra artan kas kütlesiyle birlikte kalori ihtiyacı da artacak ve bu kaloride ağırlık arttırımı duracaktır. o zaman 100 veya 200 kalori daha eklenerek devam.

svmszcck ve escapist92 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş