kas hastasıyım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ali asaf tarafından 5 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ali asaf

ali asaf Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    43 yaşındayım kas erimesi var yürüyemiyorum tek sağ elimi kullanıyorum ondada baya güç kaybı oldu çay bardağımı kaldırmakta zorlanır hale geldim bana güç verecek kaslarıma yardımcı olacak bir ilaç tavsiye edermisiniz

2. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Hocam bir doktor ile gorusunuz. Form ilac tavsiye yeri degil. Acil sifalar dilerim.

technical1967 bunu beğendi.
  3. ali asaf

ali asaf Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sağolasın hangi doktora gitsem yeni baştan bir dünya acı verici teste sokuyor sonuç calsiyum .... işe yaramaz vitamin veriyor daha etkili bişey arıyorum kullandığınızda gücünüzü artıran direnç veren birşey lazım bana tecrübe eden biri önerebilir

4. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle geçmiş olsun,kas erimesi gerçekten ciddi bir hastalık ve hastalığa maruz kalan insanların yaşam kalitesini ciddi anlamda bozmaktadır. Kas erimesinin en yaygın nedeni protein tüketimindeki yetersizliktir. Ayrıca yaşlanma, düzensiz beslenme, egzersiz yapma alışkanlığının olmaması, hareketsiz yaşam gibi etkenler orta yaş ve üstü kişilerde kas erimesi hastalığını tetiklemektedir.Tedavi amaçlı önerilecek çözüm yolu hafif ağırlıklarla germe ve kuvvetlendirme egzerzisleri yapabilirsiniz. Ayrıca yeterli derecede protein almaya özen göstermelisiniz, üstelik vitamin değerlerinize de baktırın D vitamini ,b12 ve folik asit gibi vitamin eksikliğide kas ve kemik erimesinin başlıca nedenlerindendir. Ama size tavsiyem öncelikle rahatsızlığın sebebini bir uzman tarafından öğrenmeniz ve daha sonra sebeplere göre bu tür yolları uygulamanız yönünde.

5. ali asaf

ali asaf Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler

Sayfayı Paylaş