Kas hacminin küçülmesi sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Aykutsteinn tarafından 7 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Aykutsteinn

Aykutsteinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar benim şöyle bir sorum olucak. Fitnessa gidiyorum 2 aya yakın süre oldu vucüdümda gözle görülür şekilde kas büyümeleri oldu ama bu bir haftadır küçüldüklerini hissediyorum.bunun sebebi nedir karb mı az geliyo artık veya protein mi. Kilom 61 zaten amacım kilo almak ama kas olarak. İyi başlamıştım iyi gidiyodum ama bu bir haftada birşeyler ters gidiyor bilgisi olan varmıdır

2. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    2 ayda yaptığınız şey kas değil. O yüzden bu ani değişimler doğal. Bu değişimin sebebi kaslardaki glikojenin az beslenme sebebiyle boşalması veya su tüketmenize bağlı olarak kaslardaki su oranın azalmasıdır tahminimce.

elite35 bunu beğendi.
  3. BeqirJordan

BeqirJordan Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    1 haftada kas gözle görülür büyüyüp küçülmez ki. Büyük ihtimalle psikolojik veya @caga nın dediği durumlardan.

4. Aykutsteinn

Aykutsteinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Peki kaslardaki glikojen boşalmışsa bunu telafi etmem için ne yapmam lazım? Su dan yana sıkıntım yok yeterince su içiyorum

5. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Kaliteli karbonhidratlar yeterince olsun yemeklerinde. Tahıllar bulgur vs.
    Aslında önceden söylediklerimin yanında şunu da eklemeliyim. Göz alışması denen bir şey de var. Zamanla büyüklüğe gözler alışır. Bunun için ölçüler ile takip edebilirsin kendini.

6. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    vücut şoka girdiği için antrenmanlara alışmaya çalışırken ilk başlarda kaslar çok şişer ve su toplar, daha sonra biraz azalır.

Diyetinde bir değişiklik yaptıysan, karbonhidrat azaltmak, tuzu sıfırlamak, az su tüketmek, düşük kan şekeriyle dolaşmak gibi, bunlar da etki edebilir.

edit: antrenman şiddeti ilk günkü gibi kalmamalı, artış ve azalma olarak düzenli yükleme yapılmalı.

7. Aykutsteinn

Aykutsteinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Sanırım hepiniz tek bir şey üzerinde duruyorsunuz o da karbonhidrat. Bundan sonra daha dikkat edicem teşekkürler

Sayfayı Paylaş