Kas gelişimi belirtileri

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve starlnk35 tarafından 1 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. starlnk35

starlnk35 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar ve abilerim :)
    Ben evde çalışıyorum 2.5 ay oldu ve yağlarım sıkışıp azaldı, göğüslerim omuzlarımda gözle görülür derecede büyüdü. dengeli ve disiplince çalışıp beslendim.
    Kol ve karın kaslarıma gelince ise , kaldırabileceğim max ağırlığı kaldırıyorum ama ertesi gün öğlene kadar gerginlik ağrı hissi tamamen kayboluyor ve kollarımda istenen hacmi hala alamadım. gögüs ve omuzlarımda 2 gün süren ağrı ve gergnlik oluyordu. https://www.bodyforumtr.com/vbforum/geli-me-kaslarda-agr-ac-t4311.html konu aklıma gelince kendimden kuşkulandım. neden kollarım hacim almıyor diye? :confused: Karın kaslarını fazla takmıyoum cünkü biraz deri altı yağlar duruyor ve şişkinlik yerine şekillenme oldu. Ama sorun bu kollarda ne yapayım? setlerim ise 12-10-8 şeklinde. Programımı sertleştirip haftada tüm kasları 2 sefer çalımayı düşünüyorum.

Birde genrise whey complex almayı düşünüyorum alayımmı?

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Ağrıyı illaki yaşamak zorunda değilsiniz bunun sebebi 2 ay boyunca aynı programı yapıyor olmanızdan kaynaklanıyor olmasın ? . Bence öyle programı değiştirin eğer yine ağrı veya kasılma yok ise ya haraketlerin yapılış formları yanlıştır yada yeterli beslenmiyorsunuzdur .. beslenmede bir problem var ise gelişme göstermezsiniz ...

Çalışma sistemi ve beslenme listesi :

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-beslenme-tekni-t8692.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-nas-l-t8674.htm

3. starlnk35

starlnk35 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    ama şu varki göğüs ve omuz olarak olması gereken kadar geliştim. anormal olan sadece kollarda istenilen gelişmeyi alamadım. kol hareketlerinde neyi değiştirebilrim? beslenmem ise forumda bulunan sabit diyet.

4. body123456

body123456 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Acelen ne yaşın 16 normal. Yani vücut gelişme çağında ha diye şekil almazki kol zaten geç şekil alır.Yani 6 ayda farklılık görürsün..

5. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Hafif çalışıyor olabilirsin antremanı ağırlaştır...
    Ara sıra kaslarını şaşırtmayı dene...

Ve de kol "hareketlerinde neyi değiştirebilrim" demişsin. Hangi hareketleri uyguladığını söylersen daha çok yardımcı olabiliriz :)

6. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Kol kaslari genelde daha geriden gelen veyahut daha zor gelişen kas gurubu oluyor. Bunun sebebi genetik olabileceği gibi kişilerin programlarinda cok fazla izole harekete ve gereksiz setlere ve tekrarlara yer vermelerinden kaynaklaniyor beslenmeyi saymiyorum bile . hem triceps hem biceps için hareket sayısı 3 ü geçmesin ve programinda temel hareketler bulundurmaya özen göster. Temel hareketlerin neler oldugunu arastirirsan bulabilirsin

technical1967 bunu beğendi.
  7. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Yukarıda anlatılanların hepsi bir çözüm yoludur ama kendi yaşadığım bir durumu da paylaşmak isterim.

Benim de çok uzun süre bicepslerim ağrımadı.Ağır çalıştım,3 hareketle sınırlı tuttum,10 tekrar üzerinde çalıştım,8-8-6 sistemini uyguladım.Farklı farklı şeyler denedim ama bir türlü bicepsleri ağrıtmayı başaramadım uzun süre.Hareket formlarınından kesinlikle emindim çünkü çok özen gösteriyorum hareketleri hem nizami hem de negatiflerde yavaş yapmaya.

Geçen hafta salondaki hocayla çalıştık bicepsi.6-7 hareket yaptık 3-4 setten.Dinlenme olarak sadece partnerin set süresi vardı.Ertesi 3 gün öyle şiddetli ağrılar oldu ki,spora başladığım günlere geri döndüm.

Diyeceğim o ki vücudunun alıştığı düzenin dışına çıkmayı kesinlikle dene,imkan varsa bir profesyonelden yardım al.

8. starlnk35

starlnk35 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    barbell curl
    dumbbel curl
    concentration curl
    lying triceps extansion
    bench press
    triceps kickback
    hareketlerini 12-10-8 olarak çalışıyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:00 ----------

beslenmemde sorun yok fazla yumurta yiyemiyorum yulaf ezmesi ile karşılamaya çalışıyorum. PVC veya izolet whey alıp kullanıcam extradan

9. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Ağrı bazen sakatlık belirtisidir

Sayfayı Paylaş