Kas Gelişimi İçin En İyi Tekrar Aralıgı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve D.Wolf tarafından 20 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Valla vucuttan vucuda degisir bence konu. Bende denedim yuksek agirlik az tekrari. Ama hareketlerin hakkını veremedım. maximum 7 tekrar yapacagım agırlıgı sectım ama harekette bozulmalar oldu. Hele triceps ve omuz'a az tekrar cok kilo hic yapamıyorum. 2 kg bile fark ettiriyo. 8kg ile arko kolda 2 tekrar anca yapıyorum. 6kg ile arka kolda 14 tekrar yapıyorum. Ben anlamadım bunu zaten cozemedım daha.

2. fakeone

fakeone Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben size çok farklı bir dambıl çalışma biçimi söyliyim : 1set 1 tekrar max ağırlık mesela en fazla 9 kilo dambıl mı kaldırabiliyosunuz aşırı zorlanmadan ? o 9 kilo dambıl ile 1 hareketi sadece 1 kere yapıyosunuz ve en az 15 saniye kadar. sonra diğer harekete geçiyorsunuz. amaç kaldırabileceğimiz en yüksek ağırlıkta kasları germek. ben de kitaptan okudum. bi araştırın derim. kaslar gerildiği zaman kan dolaşımı dağa iyi oluyo ve daha çok oksijen tüketiyomuş. böylece daha fazla da yağ yakılıyo. kalsik 3x15 yönteminden daha iyimiş

3. fakeone

fakeone Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bir de yağ yakmak için öneriler alsak ? çok tekrar az ağırlık şeklinde olacak heralde ?

4. Air SeDaT

Air SeDaT Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    kitapda bunun cevabıda yazmıyor mu?
    bu kadar kolay olsa sanırım şu an forumda olmazdık değilmi

5. JJJoker

JJJoker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sizin için ideal ağırlık 7 tekrardan fazlasını yapamayacağınız ağırlık demişsiniz.Tamam ilk sette 7 tekrarı yapalım ama 2. sette ağırlığı artrınca ne olacak nasıl kaldıracağım yani?
    Bu konuyla ilgili beni ayrıntılı bir şekilde aydınlatırsanız sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler...

6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    3 set aynı agırlıkla 7 tekrar yapacaksın sende..Zaten pıramıt sıstem degıl..

JJJoker bunu beğendi.
  7. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    cok güzel bilgiler ama set aralarında ne kadar dinlenecegimizi söyleseniz daha ii olur :S ben 1-1.5 dakka dinleniorum fazla mı dinlenıorum bu az tekrarlı sistemde?

8. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    5-7 tekrarlar kaslarınızı zorlayacak ağır kilolardır. bu yuzden dinlenme süresi çok kısa tutulmamalı. kısa tutulldugu takdirde,laktik asit birikimindne dolayı diğer setlerde gücünü kullanma oranın azalacaktır. herkesin kas yenilenme sistemi farklıdır, dolayısıyla dinlenme süreleri de farklı olacaktır. 1-1,5 dk sana göre engel oluşturmuyorsa, yeterli ve ideal bir süredir.

smltncr ve salvadore_xp bunu beğendi.
  9. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    D.Wolf sen yeni bir makale çevirdiğinde çok seviniyorum. Makalenin çeviri tarihine bakılırsa yeni değil; ama ben yeni farkediyorum.
    Uzun bir süre 5-7 tekrar aralığıyla çalıştım ben. Alternatif hareketler üretsem de tekrar sayımda bir değişim yapmadım. Yalnız bulk tekrarını uyguladığım için haddinden fazla bulk oldum; ama bu tekrar şeklini de bırakmak istemiyorum; aklımdaki şu: Bu çalışma şeklini değiştirmeden diete girsem definasyonda netice alabilir miyim? Yoksa tekrarları arttırmak definasyon için olmazsa olmaz mı? Omuzlardan, gögüslerden ve bicepsten çok fazla hacim aldım; ama yazn biledefine olamadım.Parçalanmayı, kasları yaymayı başaramadım. Yaymakta hep problem yaşadım. Sıkı bir yiyiciyim. Ağır kaldırmak da ego adına insana keyif veriyor. Netice de ortada. Bulktan çıkamayan biri :) Bunun kaynağı hep bu tekrarı takip etmemde midir sence? Dietle bunu çözebilir miyim?

Son düzenleme: 6 Eylül 2009
    D.Wolf bunu beğendi.
  10. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Acaba o tekrar kas yapımı için mi yoksa kilo alıp irileşmek için mi..Kas yapımı için kullanılan ağırlık maksimum yapabileceğiniz tek bir tekrarın %60-70 i civarıdır..irileşmek ile kas yapmak eş anlamlı kullanılıyor bence kas yapmak için tekrar biraz fazla olmalı 12 tekrar gibi..bu arada çevirilerin çok faydalı D.wolf özellikle takip ediyorum sağolun..

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kas yapımı ile irileşmek arasında ne fark var..anlamadım..

insana yağ olarak kilo aldıran bir hareket mi var..hepsi kas yaptırır artan kasta insanı iri gösterir..yanlış mı?

12. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Peki ilk sette gücümüzün %100 ünü kullanmalımıyız.Yoksa 1-2 tane daha yapacak kadar gücümüz kalmalımı.

13. atakan1905

atakan1905 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kelimesi kelimesine uyun ben 1 aydır değiştirdim uyguluyorum ve sonuç güzel hacim ve güç için bir numara program bencede uygulayın

14. atakan1905

atakan1905 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bak mesela 5 yaptın zorlasan 7 yapıcak şekilde ayarlamalısın ağırlıklarını ben böyle yapıyorum 22 kg pazu çalışıyorum tek kola tabiki 5 yapıyorum 7 denesem yaparım fakat son nokta artık 5 ok anladın ölçü bu 5 7 arası

15. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Diez hocam strongmenler kasmı yapmış yada gülleciler her irileşen kaslımı oluyor yani şimdi....

16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    sen" o tekrarlar kas yapımı için mi irileşmek için mi " demişsin..

yağ yapan hareket mi var diyorum bende..yani hangi hareket irileştirirken yağlandırarak irileştirir..?

fark yok diyorum ama senin soruna fark yok diyorum..
    gülleciler yağsız mı diyorum ben???

gülleciler kas çalışarak mı kazanmışlar o yağları yoksa özellikle beslenme ile mi yağlanmışlar..bunu bi araştır..

okaaan bunu beğendi.
  17. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Diez hocam benim dedğim bazı kişiler irileşmeyi kas yapmak sanıyorlar dedim iki halter kaldırıp çok yiyip kilo alıyorlar beslenmeye hiç dikkat etmiyor ağırlığıda hakkıyla kaldırmıyor ama yapı olarak irileşme meydana geliyor sadece kilodan yoksa size katılıyorum halter kaldırmaktan yağlanılmaz tabiki ben yanlış yazmışım fark ettim kusura bakmayın dedğiğiniz doğru..

18. MrBody

MrBody Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler D.Wolf.Benim size bir sorum olucak bu çalışma yöntemini bir kas bölgesi (örnek: biceps) için haftada 1 kez yapmak yeterli mi ? Yoksa haftada 2 kere mi yapılmalı.Şimdiden teşekkürler.

19. ammocihe

ammocihe Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
  20. isooo_94

isooo_94 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18