Kas Gelişim Hızım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve DivingDeep tarafından 19 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. DivingDeep

DivingDeep Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yaklaşık 70 gun once bb'ye başladım. Daha önce yapmamıştım, ince yapılı olduğumdan ilk amacım kilo almaktı, daha sonra iyi bir vücut yapmak istiyorum. bb'te başlamadan önceki kilom 74'tü şu an 80-81 kiloyum ve boyum 1.87 cm.

Sorunum şu, hocalarım vucudumu begenmiyor pek geliştiğimi düşünmüyorlar sanırım. Şimdi salondan geldim, salona girer girmez hocam yanıma geldi selam verdi, şöyle bir bana baktı ve sen protein tozu, amnio asit falan kullan, boşuna şey yapma dedi. Daha antremana başlamadan moralimi bozdu, buna benzer şeyleri 1-2 defa daha söylemişti. Böyle dediği için de ölçülerimi ona hiç ölçtürmedim ama benim gördüğüm ve ailemin dediği vücudumda bir gelişme olduğu.

Haftada 3 gün antremana gidiyorum. Bana verdikleri programa göre sırasıya şu haraketleri çalışıyorum:

- Eğik sehpa mekik
    - Ya karına çekiş ya da ters mekik yapıyorum
    - Flat bench press
    - Incline bench press
    - Flat bench dumbell flyes
    - Bir de bir haraket daha var adını bilmiyorum.Sehpaya uzanıyorum 2 el ile 1 dumbell'ı tutup başımın arkasına götürüyorum ve sonra göğüs hizamda havaya kaldırıyorum.

Benden 10 gün önce başlayan bir eleman var onun vucut acayip oldu, bende mi bir sorun var? Ne yapayım ne edeyim? :confused:

Son düzenleme: 19 Eylül 2008
  2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Sende sorun yok, sorun 70 gündür çalışan bir adama bu programı yaptırıp, insanların moralini bozan zihniyette. Güzel bir kilon ve boyun var. Güzelde kilo almışsın, ne kadarı kas bilmesemde. Demekki senin büyüme gibi bir sorunun yok. Vücut resimlerini koyup, ölçülerini söylersen sana güzel bir program yazarız.

DivingDeep bunu beğendi.
  3. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    adam sana düzgün bir program vermeden supplement satmaya çalışmış. o adamı dinleme derim. forumu bol bol oku. flexorun verdiği programları uygula veya onlara bakarak kendine program oluştur derim. beslenme forumunu da oku.

DivingDeep bunu beğendi.
  4. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Ilk ogrenecegin sey, baskalari ile degil kendin ile yarisman gerektigidir bu sporda. Arkadasin genetik olarak sansli olabilir, ama inan 10 gun farkla kimsenin vucudu acayip olmaz. Demek ki vucudu iyi tepki veriyor antremana. Belki beslenme duzeni seninkinden daha iyidir. Bir cok faktor var gelisimi etkileyen.

Son düzenleme: 20 Eylül 2008
    DivingDeep bunu beğendi.
  5. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    senin seviyende bu program beş para etmez. Kas gruplarını ayırarak çalışmaya başlamalısın bence. Sitede çok program var. Kilo alman ise olumlu ve geliştiğini gösterir(tabi net kas olarak kilo aldığını varsayıyorum).

DivingDeep bunu beğendi.
  6. DivingDeep

DivingDeep Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yalnız şunu belirteyim bu benim 2. programım, yaklaşık 15 gündür uyguluyorum. Önceki program şöyleydi

- Mekik ve karına çekiş hareketleri
    - Flat bench press
    - Butterfly
    - Enseye lat pull down
    - Cable row seated
    - Standing barbell
    - Standing dumbell

Aldığım kilonun net kas olduğunu sanmıyorum :) Az önce ölçülerim hesaplamaya çalıştım. İlk başladığımda sadece aşağıdaki 4 ölçü alınmıştı.

Bel : eski 80 yeni 85 :D
    Göğüs : eski 95 yeni 98
    Omuz : eski 110 yeni 111
    Kol : eski 34 yeni 34 (kolumda gelişme var neden aynı çıktı bilmiyorum)

7. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Hocalarını tebrik ediyorum aldığın ölçülere bakınca.
    Herhalde bu programla bu süre zarfında 5cmlik karın kası yapmadığına göre aldığın kiloların çoğu yağ olsa gerek.

Sonra hemen aminoya proteine yöneltmiş ki muhtemelen kendi kesesini düşündüğü için. Halbuki bu sporda ek besin olmadan da doğal yolla hatırı sayılır bir seviyeye gelinebiliyor. Hocana neden hoca diyorsun, kaç tane sporcu yetiştirmiştir acaba yahut hangi belgesine bakarak hoca diyorsun onu da merak ettim. yoksa kol ölçülerine bakarak mı hoca dedin...

Forumu bol bol gezip okumanı öneririm. Seninle ilgilenen bilgili kişlerin seni düşünerek yadığı ciddi mesajlarıda kendi iyiliğin için önemsesen yararına olur.

8. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    DivingDeep,

Boyun, kilon herşeyin yerinde maşallah thums:
    Ancak sana verilen programın bu olduğundan emin misin? Böyle program mı yapılır...

-Bodyforumtr'yi iyice gözden geçir, özellikle yeni başlıyanlar kısmında sana çok fayda sağlayacak bilgiler mevcut.

-İkincisi, protein tozudur,aminodur boşversen. Bu takviyeleri almadan bir yol katetki, aldığında ek besinlerin faydası olur.

- Ölçüleri alırkende, ilk ölçüyü alan kimse ona aldır. Yada sen ölç, bir ay sonra gene kendin ölç çünkü ölçerken farklılıklar olur.

Şuan için beslenmenin iyi olduğunu farzetip, tek ihtiyacın iyi bir program.

Aşağıdaki konu sana bir fikir verir.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodye-yeni-ba-layanlar-1-t8672.html

DivingDeep ve saydam bunu beğendi.
  9. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    o linkte flexorun yazdığı 2.program sana en uygunu

10. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Önceki başlığınız kurallara aykırıydı.
    O nedenle başlığınızı editledim.

Kurallar dahilinde başlığı değiştirmek isterseniz modlara belirtebilirsiniz.

saydam ve aneximandros bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş