kas ezilmesi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve skymaster tarafından 17 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. skymaster

skymaster Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    1aydan fazla oldu sol omzumda antrenmanlarda bi ağrı vardı antrenman yapmıyorkende hafif bir sızı doktora gittim kas ezilmesi tendon falan gibi birşey dedi bir krem verdi kullan bir haftaya geçer dedi kullandım ve bugün tekrar antrenman yapiyim dedim eskisi gibi değil ama çok hafif bir sızı oldu tamamen iyileşmemiş napmalıyı fikri olan varmı 1 aydan fazladır ara veriyorum

2. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    doktorun o dedıgı 1 hafta normal yasam sartları ıcın vg için degıl..

ne kadar ısınsakta yardımlı calıssakda bu sporda sakatlık ıhtımalı 0 a ınmıyor ozellıkle omuz bılek ..

sana onerım vucudunun sesını dınle calısmanı engıllıcek bı agrın varsa dınlen ama calısırken engellemıyorsa sadece hıssedıyosan agrıyı sahsen ben bu durumda devam edıyorum evet belkı etmemek gerek ama dıger turlu de 3 ayda 1 ay ara vermek durumunda kalabılırım

acıkcası daha deneyelım mı arkadaslar nasıl yolllar ızlıyolar bu konuda bende merak edıyorum ...

3. skymaster

skymaster Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bana engel değil hafif bir sızı hissediyoum bana kalsa devam ederim ama daha büyük birşey olur diye yapmıyorum napcagımı şaşırdım

4. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Biraz daha bekle derim.Sonuçta 1-1.5 hafta daha beklersen çok şey kaybetmezsin ama sakatlığın tam geçmeden antrenman çıkartır daha kötü bi hale gelirsen o zaman aylarca uzak kalman gerekebilir.Burada kaybın çok daha büyük olur bide böyle düşün.

5. skymaster

skymaster Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bende öyle dusunuyorum o yüzden yapmıyorum ama iyileşmek bilmedi bekle bekle sıkıldım ne zaman düzelecek acaba

6. sthammer

sthammer Guest

genelde omuz bölgesini hafif ağırlıklarla çalıştırıyorum, ancak bir kaç bölgeye ağır kilo girmeye başladığımdan beri omuz bölgemde sıkıntı var, artık yarım kiloluk bir poşeti kaldırsam dahi omuz bölgemde acı hissediyorum ve bu bölgenin antrenmanlarını da süresiz iptal ettim, size de geçmiş olsun.

Ayrıca;

S - Ağrıyan Bir Kası Çalıştırmalı mıyız ?
    C - Çalıştırmamak daha doğrudur. Bacak çalıştırırsanız ve bacaklarınız "Squat" hareketinden dolayı ağrıyorsa ve o gün "Göğüs" çalışmanız varsa sorun yoktur.

S- Omuz çalıştım omzum ağrı yapıyor bu ağrının sebebi nedir?
    C- Omuz karmaşık bir yapıyada sahip olsa kol kemiği omuz çukurunda hareket etmektedir bu hareketlerde çıkmamasını sağlayanda bağlardır genelde ön omuzdan sakatlanır kişi çünkü burdaki bağ sayısı az olduğu içindir Ağrı sebebi kas ve tendon guruplarında şişmeler olabilmekte, bunun sonucunda da ağrı, hassasiyet, omuz hareketlerini yapamama durumu ortaya çıkmaktadır.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  7. skymaster

skymaster Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bende sıkıntı yaratmaya başladı bekle bekle

Sayfayı Paylaş