Kas erimesi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Master_Blaster tarafından 15 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Bizim mahallede eski bodyci abimiz vardı. Adam acayip bişeydi kollar filan devasa bi adamdı. Bu abi sonra bodyi bıraktı bi seneye yakın görmüyodum. Geçen hafta spora tekrar başladı hemde benim çalıştığım salonda çalışıyor. Yalnız abinin sözleri kafama takıldı. Bir seneden fazladır hiç spor yapmamış ama nerdeyse hala eskisi gibi çok az kas erimiş. Bunu kendisinede sordum çok uzun süre büyüme hormonu kullanmış şimdi çalışsada çalışmasada kol kasları 48 santimden aşağıya inmiyormuş. Yani kalıcı kas yapmış . Eğer bu doğruysa bende böyle zor eriyen kas yapmak istiyorum. Bu doğrumudur doğruysa nasıl yapılır.

2. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Harbiden burada kaslar sporu bırakınca küçülür diyorlar bi tanıdıgım var 1 yıl body yaptı spor u bırakalı 2 yıl old u hala eski formunda gram eksilme yok bazn diyorum acaba burada bize masalmı okuyorlarda neyse

3. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Benimde merak ettiğim bir konu, benim de tanıdığım baya kaslı bir abimiz var, adamla bütün yaz beraberdim o kdar uzun süre değil ama neredeyse 3 ay spor yapmadı gerçi bu benimle olan zaman içinde onun dışında 6-8 ay da yapmamış olabilir yine de hiç bir küçülme olmadı

4. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Demek abinin söyledikleri doğruymuş o zaman. Peki böyle zor eriyen kas yapmamız için neler yapmamız lazım.

5. kartals340

kartals340 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Master_Blaster kardesim kendi soruna kendin cevap vermişsin o 1 senedir body yapan kişi vucut çalısmayı bırakmış ama 1 yıldır büyüme hormonu kullanmış demişsin yani hormon takviyesi almış ve bu cok sakat bir olay ileride bu ona cok zarar verir . Arkadaşlar bu sitede anlatılan herşey doğrudur masal falan yok !
    Kasları koruyabilmenin en doğal en iyi yolu ; gün içinde 6 öğün yemek yemektir çünkü az ama sık bi şekilde protein ağırlıklı beslenirseniz vucut sürekli beslenicek , tabi bu 6 öğün yemeğinizde sağlıklı , doğru ve kaliteli proteinlerden oluşan bir beslenme programı olmak zorunda , hiç kimse öyle oturarak kas koruyamaz bu spor emek sporudur haftada en az 2 defa çalıssan bile kas kütlesini doğru beslenme ile koruyabilirsin ama çalısmadan ancak bir yere kadar

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Master_Blaster bunu beğendi.
  6. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Abi yalanmı söylüyo acaba hocam. Bizde büyüme hormonu alsak kalıcı kas yapabilirmiyiz.

7. kartals340

kartals340 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Sakın öyle şeylere girmeyin derim ben büyüme hormonu falan sakın almayın vucudunuz harebeye döner her zaman dediğim gibi doğal beslenmene dikkat et antremanlarını yap , öyle şeyler professional vucut geliştiricilerin işi

Master_Blaster bunu beğendi.
  8. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Sağolun hocam ama o zaman kalıcı kas yapamıyoruz işte sorun orda. Daha önce 3 ay gittim bi ay geçmedi eski halimden daha beter oldum.

kartals340 bunu beğendi.
  9. kartals340

kartals340 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Kalıcı kas yapamayız fakat kaslarını koruyabilme olanağın var , her zaman antremanlarını yap , her zaman sağlıklı ve doğru beslen , bak ozaman hiç bir zaman kendinden bişey kaybetmezsin , bu spor ne yazikki nankör bir spor yapmazsan söner gidiyorsun :) sabırla ve azimle ilerlersen vucudunu geliştirmekte korumakta tamamen senin elinde :)

10. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    istikrarlı devam etmeniz gerekir bıraktıgında vücutta kendisini salıyor. Kalıcı kas diye birşey yoktur.

kartals340 bunu beğendi.
  11. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Peki çok uzun süre yapsak 2 sene gibi kalıcı kasımız olurmu. Yapanar nasıl yapıyor onu bşlmek istiyorum.

12. kartals340

kartals340 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Kalıcı kas diye birşey yok dedik ya işte , çalısıcaksın çalısıcaksın baska çaren yok

13. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam ortada bariz örnek var ama çalışmadım diyor abi. O zaman yalan konuşuyor ben bunu anladım.

Sayfayı Paylaş