Kas Büyütmek Icin Nasıl Calısmalısınız ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fatiko15 tarafından 2 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Savaş Cebeci hocamız video da anlatıyor.Diyor ki, maximum kaldırdığınız ağırlığın %70 i ile ve 7-8 set/5-6 tekrar. Setler arası 2 dk dinlenme.Sizin görüşünüz nedir ?

2. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Güncel

3. lich7

lich7 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Aynı konuyu ben açıcaktım isabet olmuş bugünden itibaren denemeyi düşünüyorum.

4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    güç odaklı çalışmada 1-3 tekrar arası,hacim odaklı çalışmada da özellikle +5 tekrar yapılması zaten genel söylem.hocanın söyledigi de gayet ideal,tek fark set sayısını da biraz fazla söylüyor,set x tekrar hesabıyla 4x12 ile 8x6 arasında bir fark yok,ama çalışma konusunda elbet fark olacaktır.bunu da kişinin kendini tanıyarak uygulaması gerektigi kanaatindeyim.

ayrıca matt ogus şuan kişisel rekorlarını(PR) artırmak için 10x3 bir antrenman sistemi uyguluyor ve hem güç hem kas gelişimi açısından da çok iyi oldugunu söylüyor.hepsi aynı yola çıkıyor,bünyemize uygun olanı seçmek gerek.

5. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Power Lifting tarzı değilde yavaş ve kontrollü, kasları hissederek yapmak vücut geliştirme için doğru olan diye biliyorum.

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Videoyu şu anda izleyemem işteyim ama bunun kesin belirlenmiş bir yöntemi olduğunu zannetmiyorum. Öyle olsaydı herkes 7-8 set 5-6 tekrar çalışırdı, tartışma da biterdi. Vşdeoda başka ayrıntı veriyor mu? Her bölgeyi mi bu şekilde çalışmalıymışız, bu şekilde aynı kası kaç günde bir çalıştırmalıymışız?

7. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Hipertrofi icin diyor. Ki mantikli da, 1rm nin %70ini kaldirin diyor. Normal programda 8-12 tekrar yapiyoruz ama o agirlikla ve tekrarla 4 set cikmaz. Ancak hocanin yontemiyle 2 dk dinlenerek o kilo kalkar. Totalde daha fazla kaldirmis oluyoruz. Sadece goguse demiyor.

8. Erkan90

Erkan90 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Genelde salonlarda herkes setler ve hareketler arası dinlenmeden paldır küldür giriyorlar harekete ama ben gelisim icin hafif kaldırıp hareketleri hızlı yaparak o bölgeye cok kan pompalamanın kası yeterli büyüklüge kavusturacagına inanmıyorum. Kas lifleri, beyaz kas, kırmızı kas denen olaylar var merak eden arastırsın. Direncte büyük bir faktör bence, böyle calısanların dayanıklılıgının artacagını ama güc olarak pek birsey kazanmayacagına inanıyorum. Ben her set arası 1 dk dinlenme (squat, bench press gibi hareketlerde 2 dk a kadar cıkabilir), yeni harekete gecerkende 4 dk dinlenmeyi tercih ederim.

9. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Arkadaşlar sporu lifestye olarak görüyorsak hepimiz denemek veya değişiklik yapmak bize birsey kaybettirmez. Benimde hoşma gitti ağır bir antrenman olucak bayramdan sonra başlayacağım.

Sayfayı Paylaş